Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




IGH lagano raste, lako moguće i pod utjecajem slijedećeg priopćenja: http://www.zse.hr/default.aspx?id=21035

Ne kužim se u te stvari, može li netko pojasniti u čemu je tu stvar???? [undecid]
[/quote]

Tvrtka je aplicirala za prelazak u najvišu burzovnu kotaciju u kojoj su nešto stroža pravila. A kao jedna od posljedica npr. olabavljeni su uvjeti za ulaganje mirovinskih fondova u takvu dionicu.

P.S. Nemam dionicu, da se ovo ne shvati kao navijanje.

[/quote]

Hvala!!!! [thumbsup]


Primjerice: Nikad ne kupuj jeftinije od već kupljenoga. Nikad ne prodaji skuplje od već prodanoga.

Hmmmmm, ako sam dobro razumio ovo što si napisao, onda si napisao potpuno suprotno onome kako bi trebalo raditi. Neznam da li si to napisao greškom ili slučajno.

Znači napisao si da "nikad ne prodaji skuplje od već prodanoga" što bi po tvojem značilo ako sam neku dionicu prodao za 10000 KN i u portfelju mi je još ostalo npr. takvih 100 dionica i u međuvremenu cijena naraste npr. na 20000 KN, po tvojem nije tu dionicu dobro prodati za 20000 KN, nego treba čekati da ona padne ispod 10000 KN ili čak da padne ispod cijene za koju sam ju kupio, pa ju recimo prodam za 5000 KN. Pa nije ti baš ispravna logika.[/quote]

Obrnuto. Znači da si loše ocjenio trenutak kad si prve prodao za 10000 kn!

Isto tako si napisao "Nikad ne kupuj jeftinije od već kupljenoga" što nije dobro jer baš tada treba kupiti da se smanji ulaz u tu dionicu i time omogući što prije pozitivno stanje portfelja na toj istoj dionici. Navodim samo jedan svoj primjer, ja sam kupio Viro za 1300 KN, a on pao ispod 900, bio u sam u velikom gubitku, ali sam da dokupio po ztako niskoj cijeni i smanjio si ulaz u tu dionicu na 1100KN i sačekao kad je narasla preko tih 1100 KN i onda sam je prodao i izišao s malim dobitkom. Da pa nisam dokupljivao na tako niskim razinama, još uvijek bi bio u gubitku na toj dionici.

Da si imao stop-loss ne bi imao što uprosječivati. A ovako si se igrao s najopasnijom igrom na burzi – uprosječvianjem!!!

Ako se baš hoćemo držati pravila trgovanja, onda treba reći ovako: Ne prodaji po nižoj cijeni od one po kojoj si kupio, jer jedino si time garantiraš da ne izađeš iz dionice s gubitkom. Što se stop loss naloga tiče on je koristan ako naravno očekuješ duži pad na toj dionici, ali ako si kupovao fundamentalno podcijenjenu dionicu, ne treba ti ni stop loss nalog, jer se takve dionice brzo vraćaju u svoje fundamentalne okvire.

Ovo zadnje, kako si napisao, ja nisam do sada pronašao među dobrim iskustvima s burze.

Kao što vidiš naglasak je na planiranju ulaska i izlaska iz pozicije. A tada se niti pada cijene ljudi nebi bojali kao sada. Uostalom pogledaj samo WS zadnjih tjedan-dva. Burza mora disati punim plućima. U protivnom se guši. A što to traje dulje, to je mučnije.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]





IGH lagano raste, lako moguće i pod utjecajem slijedećeg priopćenja: http://www.zse.hr/default.aspx?id=21035

Ne kužim se u te stvari, može li netko pojasniti u čemu je tu stvar???? [undecid]
[/quote]

Tvrtka je aplicirala za prelazak u najvišu burzovnu kotaciju u kojoj su nešto stroža pravila. A kao jedna od posljedica npr. olabavljeni su uvjeti za ulaganje mirovinskih fondova u takvu dionicu.

P.S. Nemam dionicu, da se ovo ne shvati kao navijanje.

[/quote]

Hvala!!!! [thumbsup]
[/quote]

Evo i članak (od prije par mjeseci!) iz kojega se može malo detaljnije razabrati što prva kotacija znači za neku tvrtku.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2287f90e-14d9-4c11-8723-938afcb45c97

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off






IGH lagano raste, lako moguće i pod utjecajem slijedećeg priopćenja: http://www.zse.hr/default.aspx?id=21035

Ne kužim se u te stvari, može li netko pojasniti u čemu je tu stvar???? [undecid]
[/quote]

Tvrtka je aplicirala za prelazak u najvišu burzovnu kotaciju u kojoj su nešto stroža pravila. A kao jedna od posljedica npr. olabavljeni su uvjeti za ulaganje mirovinskih fondova u takvu dionicu.

P.S. Nemam dionicu, da se ovo ne shvati kao navijanje.

[/quote]

Hvala!!!! [thumbsup]
[/quote]

Evo i članak (od prije par mjeseci!) iz kojega se može malo detaljnije razabrati što prva kotacija znači za neku tvrtku.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2287f90e-14d9-4c11-8723-938afcb45c97
[/quote]

Hvala još jednom, ne mogu ti dati stotku, ispucao sam sve za danas!! [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Izgleda da ova nelikvidnost i odgovara fondovima. Uvijek u 15:59 mogu podignuti crobex za čak 1% sa oko pola milje kuna. Kad malo razmislim još bolje da bude još manja likvidnost 🙂

Da si imao stop-loss ne bi imao što uprosječivati. A ovako si se igrao s najopasnijom igrom na burzi – uprosječvianjem!!!

Na žalost ZSE ti neomogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga. Kad bi omogućavala to bi bilo idealno. Viro na kojem sam bio u velikom gubitku i kasnije ipak izašao s malom dobiti, je pao u roku dan, dva ili tri s 1400 na 900 KN. Ako je čovjek negdje na službenom putu, a ZSE ti onemogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga, badava ti onda to. Onda kad se to dogodi nema druge nego smanjiti ulaz. Druga stvar je kad si svaki dan pored računala i čekaš kud će dionica krenut. Međutim ne može se skroz sjediti pored računala, treba nešto i raditi.

Na žalost ZSE ti neomogućava unaprijed postavljanje stop loss naloga.

jel i kada se uopće očekuju neki novi alati i derivati i slično na ZSE?



IGH lagano raste, lako moguće i pod utjecajem slijedećeg priopćenja: http://www.zse.hr/default.aspx?id=21035

Ne kužim se u te stvari, može li netko pojasniti u čemu je tu stvar???? [undecid]
[/quote]
imas stranih fondova koji su ogranicili ulaganje u HR samo u dionice koje cine crobex ili samo prvu kotaciju…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


imas stranih fondova koji su ogranicili ulaganje u HR samo u dionice koje cine crobex ili samo prvu kotaciju…

i sad im je žao što ne mogu uložiti u indg [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning

Citajuci ove komentare iz dana u dan, mogu smao zakljuciti da mo u teskoj – "banani"! [embarass]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Zahvaljujem ekipi na inicijativi da budem odmoderiran.Operacija uspjela.

Trudit ću se da to ne zloupotrebljavam.Nastojat ću i dalje biti konstruktivan u okviru svojih sposobnosti,a osnovni cilj mi je da neiskusne ulagače upozorim na zamke tržišta kapitala i opasnosti
koje ono donosi.

A drukeri i navijači bez fundamentalnog pokrića neka se ne vrijeđaju i ne ljute na moje stavove,jer
ništa nije osobno,nego ćisto poslovno.

Trudit ću se biti neosvetoljubiv,ali neću ni davati podršku nekome samo zato što je i on meni pružio.

Svima skupa puno hvala.

Promet na burzi gotovo i ne postoji ,aktivne su samo Ina i HT i tu i tamo se još netko prikljući.Vijesti iz vana su katastrofalne ,fondovi su nam u velikoj krizi a ulagaći izgubili povjerenje u tržište kapitala.Očekuje se Ina i o njoj nam ovisi daljnje kretanje burze.

New Report

Close