Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



E konačno se netko smilovao i poklopio mi nalog na kupnji Vir-a. Tooo. [wink]

I odmah ti neki jalnuš opalio jedinicu. Stvarno više ne vidim nikakvu svrhu ovim ocjenama osim da služe kao sredstvo za iživljavanje raznih bolesnika kojih na žalost ni na ovom forumu ne nedostaje.
[/quote]

No comment, osim jedino da netko postaje nervozan, ali i to je dio burze, htjeli to mi sebi priznati ili ne. [cool]

Što duže pratim OIF sve sam uvjereniji da je ovakav način izračuna njihove vrijednosti u naj manju ruku kriv i podložan razno raznim manipulacijama. Npr. ako on u portfelju ima dosta kvalitetne dionice ali za male ulagače ne likvidne što ne znači da je nelikvidna za onog koji posjeduje 5% jer ju on može otpaliti u blok transakciji po realnoj cjeni i ako ta dionica na sitnom prometu padne 15% tad se računa kao da je i onih 5% potonulo za 15%. Primjer crpim iz utjecaja cijene Imperijal Rab i Jadranke na cjenu KD Viktorije. Zbog takovih muljaža je Vikica na početku mjeseca skočila u jednom danu za preko 6%. Samo zavisi od menažmenta kada će oni odlučiti da idu gore ili dolje. Smatram da je cjena Imperijala i Jadranke ne realna zbog šišanja malih dioničara i da se vrlo lako može vratiti na početnu poziciju i promet od 10 000 kn ne znači apsolutno ništa.

who dares, wins

@Inovator2,evo sad trčen kupit tu dijonicu koju si ti jedva kupija [lol]


gismunde,

radi se o trezoru. Donijeli su odluku o kupnji 375 000 dionica da nadoknade gubitak kupovine po 240+. naravno, bez obzira na ostalo, to be trebalo osigurati dugorocan rast adpl.

Ma daj, pa trezor ima tenutno samo 43.000 dionica, a kupit će ih još 375.00 (vjerojatno je zadnjih dana već počeo s kupnjom) tako da ta priča o kupnji ovolike dodatne količine dionica radi smanjivanja prosjeka uopće ne drži vodu.
Sasvim su drugi razlozi u igri, no da ne zatrpavamo ovdje temu, pročitaj zadnje stranice na temi ADPL. Uskoro će presušiti ovi što prodaju za kikiriki, a onda je jasno kamo će cijena ADPL s nastavkom kupnje trezora. Pozdrav

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!




zbilja mislim da bi trebalo odmoderirati LOPINU. Čovjek uvijek piše pametno i konstruktivno.

Ja sam za. [thumbsup]
[/quote]
Svesrdno podržavam! Lopina [thumbsup]
[/quote]
i ja sam za [thumbsup]

Ide li to još jedan krug na Ini?Zadnja 2950,00 [sealed]



@Inovator2
,evo sad trčen kupit tu dijonicu koju si ti jedva kupija [lol]

I ne moraš čekati kao inovator2. Samo lupiš po asku i prošao si jeftinije od njega. [lol]


evo sad trčen kupit tu dijonicu koju si ti jedva kupija

Ha, možda si mi je baš ti prodao, pa da neznamo ni jedan ni drugi za to.


Ide li to još jedan krug na Ini?Zadnja 2950,00 [sealed]

Ako imaš puno love još bi se danas na njoj dalo i zatrejdat.

Kolki je promet????????????????

Ovi izvještaji što izlaze na ZSE – sve više manje totalna katastrofa. Pa neka netko kaže da smo precijenjeni!!! Pola ih je zrelo za bankrot.


Kolki je promet????????????????

Jakooooooo velikiiiiiiiiiiiii. 12 mil. KN [wink] Mislim da je ovo “rekordan” promet ove godine. Svi otišli na more.

New Report

Close