Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema previše razloga za optimizam, ameri likvidirali 7 banaka od početka krize, nafta lagano raste nazad, kod nas svi čekaju da prođe kriza u USA, najmanji šum izaziva pad a najbolja vijest u najmanju ruku izaziva mali pad. U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno. Za razliku ovih jadnika koji drukaju na pad ja samo iznosim svoje strepnje i mislim da sam već sad long term u 50 % dionica. Ako rezultati za 3q u USA budu iznad očekivanja pa godišnji a to je negdje u veljači 2009 možemo pričati o možebitnom povratku preko 4000 bodova jer nažalost, fondovi su nas uništili i sad čekaju barem desetak potvrda da je dno dosegnuto na globalnoj razini


@xmenergy

U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno

zavisi u kojim dionicama si….
mislim da se svi mi koji smo u HTu osjecamo – ok.
nista posebno, ali ipak dobro.
imas 1-2 dividende, cijena dionice je dosta nisko, blizu cijene sa IPO, dakle nece jako padati….
cekamo bolja vremena, a u meduvremenu se veselimo mozebitnoj izvanrednoj dividendi…
[thumbsup]

blok transakcija korf 140.000 kom

jesi siguran ja na investoru ne vidim?

Imam fantomske dionice

Što se ovo događa na Adrisu? Skoro svaki dan na cijenama 389 do 390 KN neke fondovske razmjene dionica Adrisa. Evo upravo netko kupio 1500 dionica po cijeni 389 KN.


jesi siguran ja na investoru ne vidim?

ZSE monitor prikazuje.


Mislim da je ZSE u totalnom oversoldu. Pa pogledajete promete-smijeh. Sjetite se dana u proljeće kada bi wall street rokno za par posto u jednom danu, Crobex bi sutra dan rokno za duplo i to na velikim prometima. Mislim da više jednostavno nema ko da prodaje na ovim razinama (osim Vlahe Lonze, naravno). Čvrsto sam uvjeren da grebemo po dnu, ali se isto tako ne zavaravam da će se preokret dogoditi sutra. S obzirom na promete, ovo može potrajati do megdana. Kupnja ne dira ask. Akumulacija na djelu. Možda nam Ina da infuziju.

Post za uokvirit i stavit na naslovnicu nekog financijskog časopisa.

I love the Smell of Profits in the Morning




što je ovo………..?? balkan pripojen rusiji ( užas…. ) [angry] [huh]

i gdje je sad nato da nas brani???

Ja im ovo ne bi dozvolio. Neka lijepo rasformiraju fond (bez naplate izlaznih naknada), pa neka lijepo ulagaci biraju gdje ce sa svojim novcem. Da su htjeli ici u Rusiju onda bi uplatili svoj novac odmah tamo.
[/quote]
Vi ste očito protiv ulagača i vlasnika udijela,jer u slućaju likvidacije ulagači bi još više izgubili.Ovo je
vrlo mudra politika fondovske industrije,a i HANFe kako se nebi stvarala dodatna nervoza na tržištu.
Tek sada ulagači mogu lako izvući svoj kapital bez dodatnih troškova.I to je odlično.
Ocjena fondovima I hanfi:Neobično se ističe!
[/quote]

Mislim da bi se o ovome moglo diskutirati zbog sljedeceg iz AC-ove objave :

"Pripajanje je u potpunosti neutralno i za vlasnike udjela u AC Rusiji te čak i povoljno jer će dobiti sredstava kojima fond AC Rusija može u ovom, prema njihovom mišljenju, vrlo povoljnom trenutku za kupnju ruskih dionica, kupiti ruske dionice po vrlo atraktivnim valuacijama."

Prema ovome oni od sredstava Balkana misle kupovati ruske dionice pa zakljucujemo:
1) U AC Balkanu ima pretezno gotovine –> moglo se likvidirati fond i isplatiti udjele.
ili
2) AC misli rasprodati dionice Balkana –> ovdje dolazimo do onoga sto kolega po investiranju Lopina tvrdi, tj. do pada vrijednosti udjela. Samo sto bi u prvom slucaju bili osteceni samo udjelnicari AC Balkana, a u ovom ce se slucaju gubitak rasporediti na vecu masu pa ce biti manje vidljiv.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

na Ht skriveni na kupnji skuplja na 280 , ali sve manje mogu skupiti , danas 1,226 mil.kn

tigrus*

Zakaj za mene vrijedi pamet u glavu?
Pa ja sam u cashu i čekam niže razine, a dolazi mi nova lova.
Čega se ja trebam bojati?
Pada burze?
Pa kolega dragi pad je neminovan, jer je stanje u svijetu vrlo loše, a niti kod nas ne blista.

Vi koji ste u dionicama se trebate bojati da nebi bilo velikih potresa, a ja koji sam u cashu mi to odgovara.
Pa mi recite kome treba pamet u glavu?

Pa meni da se ne ukrcam prerano [lol] [lol] a neću jer očekujem još barem 10% niže cijene, a na nekim dionicama i 20%

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ti i onaj iranski predstavnik u opec-u možete ruku pod ruku po prognozama

snaga udarca mi varira

Evo da jos jednom napisem, na skupstini AD Platike odobrena je kupnja cca. 375000 komada za trezor,

zato molim dižite taj ask, evo jučer i danas po milijun prometa ( a cijena ni da mrdne prek 120 kn)

[pray]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!


Mislim da je ZSE u totalnom oversoldu. Pa pogledajete promete-smijeh. Sjetite se dana u proljeće kada bi wall street rokno za par posto u jednom danu, Crobex bi sutra dan rokno za duplo i to na velikim prometima. Mislim da više jednostavno nema ko da prodaje na ovim razinama (osim Vlahe Lonze, naravno). Čvrsto sam uvjeren da grebemo po dnu, ali se isto tako ne zavaravam da će se preokret dogoditi sutra. S obzirom na promete, ovo može potrajati do megdana. Kupnja ne dira ask. Akumulacija na djelu. Možda nam Ina da infuziju.

Kolega s ovim navodima uglavnom sam suglasan, osim jedne konstatacije o totalnom oversoldu. Naime oversold ili prekomjerna prodaja karaktarizira veliki promet uz znatan pad cijene, a koristeći plastični izričaj bivšeg kolege ( vrijeme kada bikovi izbijaju loptu iz svog šesnajsterca). U navedenom primjeru iskusni znalci mogu prepoznati trenutak, kada bikovi prestaju s paničnim ispucavanjem lopte, te pomalo organizirano preuzimaju konce igre u svoje ruke ( idealno vrijeme za kupnju).
Po mom skromnom razmišljanju prije bi se moglo trenutnu situaciju definirati kao A1 fazu (korekcija, mali promet, mali broj dioničara, preporuča se postupna akumulacija).

New Report

Close