Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]

Hm, moguce, jos uvijek ima "UP, UP" drukera. Sto znaci da jos uvijek traze izlaz…

[/quote]

Zvuči glupo.


Mi smo u fazi Denial ili Anxiety. Definitivno nismo u Hope, Relief, i Optimism fazi.

Ipak se ja ne slažem sa tobom jer Euphoria več dugo nije bila na našem tržištu što bi trebali doživjeti ako bi bili sad u fazi Denial ili Anxiety….više mi je moguče ono što je napisao Deimos…

[emo_cool]

Samo nije to bas "free lunch" uci cak i da smo sad tako nisko na grafu. Bear market zna biti okrutan i trajat dugo, moze polako kliziti ili se trzit u nekom kanalu dosta dugo. Za dugorocne investitore, doduse, vec se polako otvaraju neke prilike.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Nafta je krenula dole i to još gore nego naš Crobex, i to je jedino bitno jer dolazi do pretakanja novca iz skupe nafte u jeftine dionice.


Samo nije to bas "free lunch" uci cak i da smo sad tako nisko na grafu. Bear market zna biti okrutan i trajat dugo, moze polako kliziti ili se trzit u nekom kanalu dosta dugo. Za dugorocne investitore, doduse, vec se polako otvaraju neke prilike.

Ovo mi je sasvim dovoljno, a za ostalo mogu reči da ako sam preživjela ovu zadnju godinu da mogu još neku dužu stagnaciju ali nekog ogromnog pada na velikom prometu po meni više neče biti…

[emo_cool]

Eto kolega Vrana, dok vam sa jedne strane (na kupnji) ostanu samo investitori ko Mateja, a sa druge strane (na prodaji) oni koji prodaju jer im je zatrebao novac – onda smo na dnu. Dok vicu ljudi "up, up" sutra, cekaju da izadju.

[thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

[/quote]
Ovo mi je sasvim dovoljno, a za ostalo mogu reči da ako sam preživjela ovu zadnju godinu da mogu još neku dužu stagnaciju ali nekog ogromnog pada na velikom prometu po meni više neče biti…
[/quote]

Veliki pad je odigran. Sad se smiruje lopta za novi šut.
I jedan savjet.
Ulažite u dionice koje će u idućih 10-20 godina imat bolesne prihode i rast pa ste mirni. Ovo trejdanje ostavite budalama.


Eto kolega Vrana, dok vam sa jedne strane (na kupnji) ostanu samo investitori ko Mateja, a sa druge strane (na prodaji) oni koji prodaju jer im je zatrebao novac – onda smo na dnu. Dok vicu ljudi "up, up" sutra, cekaju da izadju.

[thumbsup]

Na brdo dionica je prestala rasprodaja i uopće prodaja, obratite pažnju.
Na dnu smo.



@Rooster

Kružni tijek burze mi je znan več od prije ali me zanima tvoj komentar na današnju situaciju….ja mislim da je sad A1…

A1/B3 nemoguće je točno znati jer smo pod hrpom vanjskih i unutrašnjih utjecaja. Znaćemo kad sve bude gotovo. 🙂 U svakom slučaju u fazi akumulacije dionica. Ključni elementi za rast našeg tržišta su: prodaja Ine, pad inflacije, pad cijene nafte, polagani povratak povjerenja u TK (ovo ide zadnje i najduže traje).

Ako bi deal sa Inom dobro prošao to bi riješilo problem likvidnosti, koji je donekle i umjetno napravljen jer i mirovinski i OIF imaju zalihe casha/depozita samo su i oni u strahu od daljnjeg pada, slično kao i mali ulagači. Pad inflacije automatski vraća povjerenje i mijenja valuacije dionica, rast je omogućen. Naftu ne moram posebno komentirati. A o povratku povjerenja možemo više kada budemo prolazili kroz A2.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Eto kolega Vrana, dok vam sa jedne strane (na kupnji) ostanu samo investitori ko Mateja, a sa druge strane (na prodaji) oni koji prodaju jer im je zatrebao novac – onda smo na dnu. Dok vicu ljudi "up, up" sutra, cekaju da izadju.

[thumbsup]

Na brdo dionica je prestala rasprodaja i uopće prodaja, obratite pažnju.
Na dnu smo.
[/quote]

Ne bih rekao kolega.
Definirao sam stepenicu na silaznom trendu.
Mali prometi i stagncija, sve do slijedećeg pada.
Tako smo padali i od Nove godine sve do 15.04.2008.
Ovo je trenutna stanka rasprodaje.
Uostalom da smo na dnu zbog slabe rasprodaje, je teorija koja stoji na jako klimavim nogama.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

Nemojte samo svi ocekivat da je ovo dno, jer onda garant nije. Sjecam se one price sa fond managerima na skijanju. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



B2 je jos uvijek

Hm, moguce, jos uvijek ima "UP, UP" drukera. Sto znaci da jos uvijek traze izlaz…

[/quote]
a koliko ima down, down drukera?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close