Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

EIZ: Rast hrvatskog gospodarstva hrabri u okolnostima globalne nestabilnosti

Unatoč usporavanju rasta izvoza, hrvatsko je gospodarstvo u prvom tromjesečju ove godine zabilježilo solidan rast zahvaljujući snažnom rastu investicija i pozitivnim kretanjima kod osobne potrošnje, a prognoze Ekonomskog instituta Zagreb (EIZ) ukazuju na mogućnost brzog oporavka i stopu rasta od 4,5 posto u 2008. i 4,7 posto u 2009. godini, no uz pogoršanje bilance plaćanja.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=408c1eb8-e8f5-4697-815a-39f864036c28

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off





MGMA-R-A: 2 kv. 2008 nekonsolidirano
kvartalno – Prihodi:+12% Dobit:-91%
kumulativno – Prihodi:+16% Dobit->Gubitak:-9,8M

Baš me zanima kako će Fond manageri Raiffeisen OMF objasniti svojim ulagačima kupovinu Magme po cijeni 300-370 kn.

Pa neće im ni trebati objašnjavati. Ne zaboravimo da otvoreni investicijski fodovi zarađuju i kada tržište pada, jer njihov prihod predstavljaju ulazno izlazne naknade, što znači ako ljudi više prodaju udjele u fondovima, fondovi više zarađuju. Čista logika. Jednini problem pri tome nastane, ako se vrijednost fonda snizi ispod 5 mil. KN, jer onda spada u grupu fondova koji moraju provesti likvidaciju, ali obično tada i ne dođe do likvidacije tako što se fond ukida i novac vrati udjelničarima, nego se obično fond pripoji nekom većem ili se čak i proda nekom drugom.
[/quote]

Čitaj pažljivije, OMF je u pitanju. Kakve ulazno izlazne naknade, taj fond ti jednog dana treba isplatiti mirovinu, a kolika će ona biti ovisi u što su ulagali. Magma zasada ne izgleda kao neko bajno ulaganje. Istina, ulagački horizont mirovinskih je malo dulji…
[/quote]

Sorry, jednostavnpo sam spregledao da je kolega napisao OMF. Da, kod mirovisnkih fondova to apsolutno drži što je napisano. No, po drugoj strani OMF-ovi su ipak puni love, tako da s dokupima na puno nižim razinama mogu osjetno smanjiti ulaze. OMF-ovi igraju na jako duge staze i njih izgleda previše ne dira godina ili dvije. Ipak, kriza će jednom morati proći, a tada će se sve dionice osjetno popravljati.

Trgovinu možemo formulirat ovako; prvo ništa a onda pred kraj tu siću po bidu.
Ak bude sad čitav 8. mjesec takav odosmo u znate već kam.

Pošto me u nedjelju izbrisalo kad sam najavio mali promet i mali plus ili minus u ponedjeljak.
Opet sam bio u pravu.
35 mil kuna prometa, od toga INA ima 1/3 prometa.
Crobex -0,79%.
Ako ovako nastavimo imat ćemo lagani SELL signal na MACD grafu, jer su signalne linije jako blizu.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

Se sjećate onog jaja?
E sad smo na dnu.


Se sjećate onog jaja?
E sad smo na dnu.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29579[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Mi smo u fazi Denial ili Anxiety. Definitivno nismo u Hope, Relief, i Optimism fazi.
[img]http://www.idorfman.com/Charts/sentiment_cycles.jpg[/img]

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

@Rooster

Kružni tijek burze mi je znan več od prije ali me zanima tvoj komentar na današnju situaciju….ja mislim da je sad A1…

[emo_cool]

B2 je jos uvijek

Kapitulacija bi bila u 4. mjesecu. Sad smo negdje u "despondency" ili "depression". Jedan drugi covjek je rekao nesto slicno:
"Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, peak on optimism and die on euphoria."

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ovdje upišite svoj komentar…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


B2 je jos uvijek

Hm, moguce, jos uvijek ima "UP, UP" drukera. Sto znaci da jos uvijek traze izlaz…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close