Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok nam prvih pet dionica po rastu i padu budu ovako izgledali,jer to je slika našeg tržišta trenutno,
ne gine nam škrgut zubi.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Zanimljiv članak….

Analitičari: S obzirom na inflaciju, bit će još "iznenađenja" poput Magme
Business.hr/Hina
28.07.2008 10:11

Na Zagrebačkoj burzi danas su podijeljena očekivanja analitičara oko smjera kretanja Crobex

indeksa, ali se slažu da će u fokusu ulagača biti dionica Ine i polugodišnja financijska izvješća kompanija.
Vaš link

Jesi li ti onaj CIGANOVIĆ ili modni mačak

28.7.2008 Jadranska banka d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Industrogradnja d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Transadria d.d. – vlastite dionice

ocekivah magmu na 160 al danas valjda nis od toga…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

28.7.2008 Jadranska banka d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Industrogradnja d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Transadria d.d. – vlastite dionice

Mućkaroši-stjecanje dionica
Mućkaroši-stjecanje dionica
Muljatori-stjecanje dionica
Mućkaroši-stjecanje dionica

Kad bude pisalo

ATPL-stjecanje dionica
IGH-stjecanje dionica
DLKV-stjecanje dionica
INGR-stjecanje dionica

E,onda će to imati svoju težinu

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

28.7.2008 Jadranska banka d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Industrogradnja d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Uljanik Plovidba d.d. – stjecanje dionica

28.7.2008 Transadria d.d. – vlastite dionice

iliti

Mulci:Hahari 3:1

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite

Mućkaroši-stjecanje dionica
Mućkaroši-stjecanje dionica
Muljatori-stjecanje dionica
Mućkaroši-stjecanje dionica

Kad bude pisalo

ATPL-stjecanje dionica
IGH-stjecanje dionica
DLKV-stjecanje dionica
INGR-stjecanje dionica

E,onda će to imati svoju težinu

…E ovo potpisujem odmah… [thumbsup]



MGMA-R-A: 2 kv. 2008 nekonsolidirano
kvartalno – Prihodi:+12% Dobit:-91%
kumulativno – Prihodi:+16% Dobit->Gubitak:-9,8M

Baš me zanima kako će Fond manageri Raiffeisen OMF objasniti svojim ulagačima kupovinu Magme po cijeni 300-370 kn.

Pa neće im ni trebati objašnjavati. Ne zaboravimo da otvoreni investicijski fodovi zarađuju i kada tržište pada, jer njihov prihod predstavljaju ulazno izlazne naknade, što znači ako ljudi više prodaju udjele u fondovima, fondovi više zarađuju. Čista logika. Jednini problem pri tome nastane, ako se vrijednost fonda snizi ispod 5 mil. KN, jer onda spada u grupu fondova koji moraju provesti likvidaciju, ali obično tada i ne dođe do likvidacije tako što se fond ukida i novac vrati udjelničarima, nego se obično fond pripoji nekom većem ili se čak i proda nekom drugom.




MGMA-R-A: 2 kv. 2008 nekonsolidirano
kvartalno – Prihodi:+12% Dobit:-91%
kumulativno – Prihodi:+16% Dobit->Gubitak:-9,8M

Baš me zanima kako će Fond manageri Raiffeisen OMF objasniti svojim ulagačima kupovinu Magme po cijeni 300-370 kn.

Pa neće im ni trebati objašnjavati. Ne zaboravimo da otvoreni investicijski fodovi zarađuju i kada tržište pada, jer njihov prihod predstavljaju ulazno izlazne naknade, što znači ako ljudi više prodaju udjele u fondovima, fondovi više zarađuju. Čista logika. Jednini problem pri tome nastane, ako se vrijednost fonda snizi ispod 5 mil. KN, jer onda spada u grupu fondova koji moraju provesti likvidaciju, ali obično tada i ne dođe do likvidacije tako što se fond ukida i novac vrati udjelničarima, nego se obično fond pripoji nekom većem ili se čak i proda nekom drugom.
[/quote]

Čitaj pažljivije, OMF je u pitanju. Kakve ulazno izlazne naknade, taj fond ti jednog dana treba isplatiti mirovinu, a kolika će ona biti ovisi u što su ulagali. Magma zasada ne izgleda kao neko bajno ulaganje. Istina, ulagački horizont mirovinskih je malo dulji…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




MGMA-R-A: 2 kv. 2008 nekonsolidirano
kvartalno – Prihodi:+12% Dobit:-91%
kumulativno – Prihodi:+16% Dobit->Gubitak:-9,8M

Baš me zanima kako će Fond manageri Raiffeisen OMF objasniti svojim ulagačima kupovinu Magme po cijeni 300-370 kn.

Pa neće im ni trebati objašnjavati. Ne zaboravimo da otvoreni investicijski fodovi zarađuju i kada tržište pada, jer njihov prihod predstavljaju ulazno izlazne naknade, što znači ako ljudi više prodaju udjele u fondovima, fondovi više zarađuju. Čista logika. Jednini problem pri tome nastane, ako se vrijednost fonda snizi ispod 5 mil. KN, jer onda spada u grupu fondova koji moraju provesti likvidaciju, ali obično tada i ne dođe do likvidacije tako što se fond ukida i novac vrati udjelničarima, nego se obično fond pripoji nekom većem ili se čak i proda nekom drugom.
[/quote]
To je jasno, al ja sam pisao za njihov mirovinski fond, a ne za investicijski fond, a tu je novac buducih umirovljenika, oni su glavninu dionica kupili po cijeni vecoj od 320 kn, kad je vec tada bilo jasno da je to prevelika cijena

Ima dosta obrušavanja sad pred kraj, znači kak sam i mislio izvještaji su totalno nebitni.
Niti ih je ko čeko pa sad kad su došli nikoga ne diraju ni u snu.

neko se laganini trpa DIOKijem..
zanimljivo [smiley]

Ako novac zaista ne donosi sreću, onda mi ga vratite

New Report

Close