Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




O.K. monogi očekuju veliki pad od cca 10% crobija i to bi značilo sigurno dno za ovu godinu i
znak svima za utovar i poslje uživanju u extra profitu.
Samo se pitam ko će nam prodat po tim cijenama, naime marginaši su većinom zbrisani ili
možda neki fondići kaj su na izdisaju samo onih 10-tak kaj se o njima piše imaju zajedno cca 50 milja
imovine. Neznam al jedino mi se čini da ako ova sapunica sa INOM krene nekak negativno možda
samo onda.

cijene mogu jos jace pasti u slucaju rata ili neke prirodne katastrofe koja bi pogodila cijelu hrvatsku.
ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionica.
[/quote]

Jedna od najgorih stvari koja bi se mogla dogoditi za burzu je da spiči nega ogromna meteorčina, npr. baš u Hrvatsku. Ili dovoljno i negdje blizu. Čini mi se da bi to najviše srušile cijene, negdje oko 30% pad bi se mogao očekivati. Što vi mislite?
[/quote]

Za meteor ne vjerujem ali 20% do 25% vrlo vjerovatno…


Mamić odlučio da će se utakmica protiv Rijeke igrati na praznom Maksimiru

Vaš link


preokret u maksimiru ipak če navijči moć gledat tekmu.


Evo argument u prilog teorije gdina ludluma. Izašlo je izvješće ZABE dobit je za 1Q 833 mil.kn (60% veća u odnosu na 1q 2007). sad je svima jasno kako je netko jutros imao informacije prije nas ostalih. i još jedna zanimljivost stavka rdg Neto dobit / gubitak od ulaganja u vrijednosne papira iznosi 109 mil kn. Tržište je palo oko 25 % a ZABA je zaradila na ulaganju u vrijednosne papire. Zanimljivo koliko su ti manageri Zabe sposobniji od nas luzera. Ili je možda razlog što oni imaju najviše novca. Ko će ga znati?


Istina je sve što si tu naveo no nisu ni svi mali tako naivni. Ako nisi ništa prodao još uvijek nisi izgubio ništa osim vremena i živaca. Čak sam uspio i nešto novo kupiti ove godine a tek u sječnju će se podvlačiti crta i brojati mrtvi. Po mojoj procjeni treba mi još 2 godine pa da više nikada ne osjetim financijske probleme. Ako neko misli da na drugom području može više i bolje neka proba pokrenuti neki privatni posao pa da vidi šta su muke ježeve. Čak u opće nemam ideju šta bi se privat isplatilo raditi.Ovdje treba biti samo malo oprezan i dosta strpljiv i to je sva nauka dragi moji.

who dares, wins


Mamić odlučio da će se utakmica protiv Rijeke igrati na praznom Maksimiru

Vaš link

odbijanac po mamiću. predomislio se.

Promet preko 50 milja kuna i to bez prevelikog prometa na INA, HT, ATPL, ADRS (ukupno <10 milja prometa).

mise99
Na tom linku ni ne možeš ništa vidjeti kad su tu signali koji su bili do prije dva tjedna. Evo u privitku kako izgleda kad se pretplatiš, imaš prošle signale na grafu i sutrašnji iznad (sad je hold – žuti). I to je to. Pa sad ti znaj.

meandar


Evo argument u prilog teorije gdina ludluma. Izašlo je izvješće ZABE dobit je za 1Q 833 mil.kn (60% veća u odnosu na 1q 2007). sad je svima jasno kako je netko jutros imao informacije prije nas ostalih. i još jedna zanimljivost stavka rdg Neto dobit / gubitak od ulaganja u vrijednosne papira iznosi 109 mil kn. Tržište je palo oko 25 % a ZABA je zaradila na ulaganju u vrijednosne papire. Zanimljivo koliko su ti manageri Zabe sposobniji od nas luzera. Ili je možda razlog što oni imaju najviše novca. Ko će ga znati?

nažalost ZABINI fondovi tipa ZB Aktiv se ne mogu pohvaliti takvim dobrim prinosima u istom razdoblju, e sada jesu li tamo lošiji kadrovi pa neznaju napraviti dobit dok tržište pada ili je u pitanju nešto treće neznam ali je ipak zanimljivo da sa jedne strane u padajućem tržištu dobit raste a sa druge pada…ima li netko pametno objašnjenje?


U ovom periodu volativnosti kako se vidi da oni koji imaju informaciju kupuju ko ludi ( Zaba,Konzum…).Mislim da je svima jasno da odredena ekipa na ZSE ima povlaštene informacije i bogati se .Mi ostali strepimo i kupujemo a drugi rade posao.

Ma ne vjerujem da su imali povlaštene informacije…..pa to bi sigurno HANFA već riješila :-))

Gledajući ovih nekoliko izvješća koja su do sada objavljena (MDKA, ZABA, KOEI, DKVS itd.) "globalna kriza" kod nas se odražava samo na tržište kapitala. Ako i ostala izvješća budu ovako dobra, nema straha niti za TK niti za ekonomiju. Samo naprijed dečki. [thumbsup]


o tome vec pjevice dreče u gorskom kotaru
da je ovo umjetna kriza vec svi znamo i da se ekipa istovara i utovara a naši insajderi s malog foruma skupljaju mrvice je prosto ko pasulj
al ne bu tako kad se udje u evropu
padat ce tu i kazne ne samo novcane

Postanite Eu-robovi


Gledajući ovih nekoliko izvješća koja su do sada objavljena (MDKA, ZABA, KOEI, DKVS itd.) "globalna kriza" kod nas se odražava samo na tržište kapitala. Ako i ostala izvješća budu ovako dobra, nema straha niti za TK niti za ekonomiju. Samo naprijed dečki. [thumbsup]

Gledam KOEI, povećanje zaliha 176 M, nenaplaćena potraživanja skočila za 181M. Ali zato imaju povećanje ostalih stavki +156 M. Rast prihoda od 0,3% je rezultirao povećanjem dobiti od 34,5%. I to sve se desilo u drugom tromjesječju jer je u prvom dobit nešto pala.
Biti će interesantno pratiti stavku nenaplaćena potraživanja kod drugih koji puno rade za državu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

MDKA, nenaplaćena potraživanja povećana 193 M. Zadužili se 65 M.

Da li država ikome išta plaća.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close