Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u 12:33 redovni promet 36,5 mil kn, nije loše

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ATPL-R-A
Neki "šaljivđija" je ponudio 440 kom na prodaji po 2450kn.
Drugi rječima, trudi se kupovati po osjetno nižim cjenama.
Ispravite ako griješim.

Ništa ne griješiš. U pravu si. On da je mislio prodavati stavio bi skrivenog, a ne vidljiv nalog. To valjda danas i ptice na grani znaju. [proud]

U top pet najtrgovanijih dionica na ZSE-u zasada jedva Ina ali nema Ht-a.
1.ZABA-R-A
2.BPBA-R-A
3.AUHR-R-A
4.PLAG-R-A
5.INA-R-A
6.PODR-R-A

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


U top pet najtrgovanijih dionica na ZSE-u zasada jedva Ina ali nema Ht-a.
1.ZABA-R-A
2.BPBA-R-A
3.AUHR-R-A
4.PLAG-R-A
5.INA-R-A
6.PODR-R-A

Znači da je sa jeftinom rasprodajom gotovo… Ručice su se smirile, više se ne tresu… [thumbsup]

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...



U top pet najtrgovanijih dionica na ZSE-u zasada jedva Ina ali nema Ht-a.
1.ZABA-R-A
2.BPBA-R-A
3.AUHR-R-A
4.PLAG-R-A
5.INA-R-A
6.PODR-R-A

Znači da je sa jeftinom rasprodajom gotovo… Ručice su se smirile, više se ne tresu… [thumbsup]
[/quote]

na HT-u nema transakcije već više od 20 minuta

U ovom periodu volativnosti kako se vidi da oni koji imaju informaciju kupuju ko ludi ( Zaba,Konzum…).Mislim da je svima jasno da odredena ekipa na ZSE ima povlaštene informacije i bogati se .Mi ostali strepimo i kupujemo a drugi rade posao.


U ovom periodu volativnosti kako se vidi da oni koji imaju informaciju kupuju ko ludi ( Zaba,Konzum…).Mislim da je svima jasno da odredena ekipa na ZSE ima povlaštene informacije i bogati se .Mi ostali strepimo i kupujemo a drugi rade posao.

ma slučajno su jučer i danas kupovali zabu.

no dobro, to su ionako dogovorene transakcije. pa đe moš na zabi nakupiti 10 milja prometa u 10 kuna razlike.

Evo argument u prilog teorije gdina ludluma. Izašlo je izvješće ZABE dobit je za 1Q 833 mil.kn (60% veća u odnosu na 1q 2007). sad je svima jasno kako je netko jutros imao informacije prije nas ostalih. i još jedna zanimljivost stavka rdg Neto dobit / gubitak od ulaganja u vrijednosne papira iznosi 109 mil kn. Tržište je palo oko 25 % a ZABA je zaradila na ulaganju u vrijednosne papire. Zanimljivo koliko su ti manageri Zabe sposobniji od nas luzera. Ili je možda razlog što oni imaju najviše novca. Ko će ga znati?

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones






čini mi se da se naše tržište može za sad definirati s dvije faze. faza općeg trenda (gdje se smjenjuju padovi i rastovi čitavog tržišta) i faza opće letargije (sa malom općom volatilnošću) sa pojedinim iskakanjima pojedinih dionica uslijed nekog konkretnog događanja vezano za tu dionicu. Sad je lagana fjaka s povremenom Inom, Zabom…

Livio, nisi odgovorio na pitanje s HT-topica od prije par dana:
"Hm, a što bi to bila "dobra deterministička metoda"? Tehnička analiza ili FA? Ili možda Signali.biz? Oni rade prognoze za sutrašnji dan s računalima. To mi se čini prilično "deterministički".
[/quote]

budući da mi se čini da težiš ulaganju s češćim ulazima i izlazima FA će ti malo pomoći…kad kažem deterministička metoda mislim na neki objektivni okvir koji ćeš kombinirati sa svim onim što dovodi do nekakve odluke o trgovini… TA ili da, nešto kao neuronske mreže što koriste Signali.biz za svoje prognoze…iako mislim da je standardna TA prilično zastarjela metoda, ako si dobar pomoći će…ipak mislim da je budućnost analize u računalnoj obradi, odnosno AI …vani je ta budućnost već sad… Signali.biz koliko vidim to koriste… problem je što kod njih vidiš samo rezultate tj. prognozu za sutra i prošle prognoze, ne i nazovimo to „postupak“ kao u TA, jer se sve bitno odvija u mreži.
[/quote]

I kakve su im po tebi prognoze?

[/quote]

Kupi, drži, prodaj…šalim se. prerano je za reć koliko su precizni, pogotovo u ovo doba ljetnog mrtvila… evo što oni kažu…vjerojatno si već vidio.
Vaš link
[/quote]
Može li mi netko objasniti ovaj signal.biz, ništa ne razumijem, mislim, ne znam izvući zaključak za sutra. Mislim da sam razumjela kako funkcionira, ali zaključak nemam. Hvala, pozdrav svima.


O.K. monogi očekuju veliki pad od cca 10% crobija i to bi značilo sigurno dno za ovu godinu i
znak svima za utovar i poslje uživanju u extra profitu.
Samo se pitam ko će nam prodat po tim cijenama, naime marginaši su većinom zbrisani ili
možda neki fondići kaj su na izdisaju samo onih 10-tak kaj se o njima piše imaju zajedno cca 50 milja
imovine. Neznam al jedino mi se čini da ako ova sapunica sa INOM krene nekak negativno možda
samo onda.

cijene mogu jos jace pasti u slucaju rata ili neke prirodne katastrofe koja bi pogodila cijelu hrvatsku.
ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionica.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.



O.K. monogi očekuju veliki pad od cca 10% crobija i to bi značilo sigurno dno za ovu godinu i
znak svima za utovar i poslje uživanju u extra profitu.
Samo se pitam ko će nam prodat po tim cijenama, naime marginaši su većinom zbrisani ili
možda neki fondići kaj su na izdisaju samo onih 10-tak kaj se o njima piše imaju zajedno cca 50 milja
imovine. Neznam al jedino mi se čini da ako ova sapunica sa INOM krene nekak negativno možda
samo onda.

cijene mogu jos jace pasti u slucaju rata ili neke prirodne katastrofe koja bi pogodila cijelu hrvatsku.
ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionica.
[/quote]

Jedna od najgorih stvari koja bi se mogla dogoditi za burzu je da spiči nega ogromna meteorčina, npr. baš u Hrvatsku. Ili dovoljno i negdje blizu. Čini mi se da bi to najviše srušile cijene, negdje oko 30% pad bi se mogao očekivati. Što vi mislite?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Mamić odlučio da će se utakmica protiv Rijeke igrati na praznom Maksimiru

Vaš link

New Report

Close