Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pazi opet Zaba. I Podravka sa priključila.

who dares, wins


ja niti ne gledam te ocjene…..sto se opterecujete s ocjenama…citaj sto te zanima..niti sam koga ocjenio niti cu ocjenjivat…tko se bavi ocjenama i nije mi neki investitor,mene lova zanima ne ocjene…

Kolega slažem sa sa Vama ali šta ako padnete godinu?

who dares, wins


Ja nisam po edukacji financijaš, već tehnička faca , pa možda ovo što ću napisati neće odisati nekim fance frazama i pojmovima, no ovo što se događa zadnjih dana na burzi daje mi nadu da je došlo do promjene trenda koji nas je pratio ovog proljeća. Kako ja to vidim…
Kroz praćenje nekoliko dionica koje me zanimaju ( HT, Dalekovod, Ina…) zapaža se da su izgleda konačno linije fronta stabilizirane i da su iskopani rovovi na pozicijama ponude i potražnje… To se prošlih dana jako lijepo vidjelo na Dalekovodu kada usprkos velikom pritisku na kupnji, nije bilo prodaje tek toliko, već je brana bila nekim višim razinama i za divno čudo nije popuštala…
To se danas lijepo vidi na INA-i kada ove velike tranše po 5000 konada koje pratimo tri dana ne samo da se ne realiziraju, već se na istima morala povećati cijena, ali obrana ne popušta ni dalje, već se postavila dosta visoko na cca 1920 kn i više… Slično je i sa HT-om samo ne u tolikoj mjeri…
To nam govori da se ručice više ne tresu, prevladao je optimizam i straha polako nestaje… Nema bezglave prodaje, tako da očekujem da će oni koji su u cashu ( Mirovnjaci npr.) morati malo dublje posegnuti u džep, a to će pokrenuti i tržište… Taj proces još nije počeo, pa imamo ovako malu likvidnost, jer se još testiraju i ispituju živci i strpljenje obje strane… Ako vlasnici dionica izdrže pritiske i izdrže još tjedan-dva uz dobre vjesti iz okruženja mislim da možemo očekivati okretanje trenda u plus…
Ovo nije poziv na ništa, samo moje razmišljanje koje može biti i pravo i krivo… Vrijeme će pokazati…

Ljeto je. Manji promet i manja volatilnost je karakteristična za ljeto i ne mislim da je ova situacija previše indikativna. Rušenju cijena najčešće kumuju fondovi. Broj onih koji u korekciji najviše prodaju i tokom euforije najviše kupuju na burzi sada je manji u odnosu na velike igrače. Rušenje cijene a i dizanje sad se velikima baš ne isplati jer je malo onih od kojih mogu kupit jeftino i prodat skupo. Al, ko što kažeš we’ll see.

meandar

ATPL-R-A
Neki "šaljivđija" je ponudio 440 kom na prodaji po 2450kn.
Drugi rječima, trudi se kupovati po osjetno nižim cjenama.
Ispravite ako griješim.

"Istina je neotkrivena laž"

I Franck piči. Vrag je zel šalu.

who dares, wins





čini mi se da se naše tržište može za sad definirati s dvije faze. faza općeg trenda (gdje se smjenjuju padovi i rastovi čitavog tržišta) i faza opće letargije (sa malom općom volatilnošću) sa pojedinim iskakanjima pojedinih dionica uslijed nekog konkretnog događanja vezano za tu dionicu. Sad je lagana fjaka s povremenom Inom, Zabom…

Livio, nisi odgovorio na pitanje s HT-topica od prije par dana:
"Hm, a što bi to bila "dobra deterministička metoda"? Tehnička analiza ili FA? Ili možda Signali.biz? Oni rade prognoze za sutrašnji dan s računalima. To mi se čini prilično "deterministički".
[/quote]

budući da mi se čini da težiš ulaganju s češćim ulazima i izlazima FA će ti malo pomoći…kad kažem deterministička metoda mislim na neki objektivni okvir koji ćeš kombinirati sa svim onim što dovodi do nekakve odluke o trgovini… TA ili da, nešto kao neuronske mreže što koriste Signali.biz za svoje prognoze…iako mislim da je standardna TA prilično zastarjela metoda, ako si dobar pomoći će…ipak mislim da je budućnost analize u računalnoj obradi, odnosno AI …vani je ta budućnost već sad… Signali.biz koliko vidim to koriste… problem je što kod njih vidiš samo rezultate tj. prognozu za sutra i prošle prognoze, ne i nazovimo to „postupak“ kao u TA, jer se sve bitno odvija u mreži.
[/quote]

I kakve su im po tebi prognoze?

[/quote]

Kupi, drži, prodaj…šalim se. prerano je za reć koliko su precizni, pogotovo u ovo doba ljetnog mrtvila… evo što oni kažu…vjerojatno si već vidio.
Vaš link

U Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga održan je sastanak s desetak fond menadžera na kojem se raspravljalo o planovima i mogućim scenarijima za nekoliko manjih otvorenih investicijskih fondova. Lipanjska statistika Hanfe pokazala je da od 56 dioničkih i mješovitih fondova njih 10-ak ima imovinu manju od 10 milijuna kuna, a polovici od njih imovina je manja i od pet milijuna.

Premda to uključuje i neke novoosnovane fondove, nekoliko ih mjesecima pleše oko likvidacijskog praga (tromjesečni niz imovine manje od pet milijuna kuna). Većina menadžera smatra da neće biti potrebe za pripajanjima većim fondovima i optimistično gleda na jesenski burzovni ciklus.

pa onda ćemo i mi optimistično gledati…

snaga udarca mi varira


U Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga održan je sastanak s desetak fond menadžera na kojem se raspravljalo o planovima i mogućim scenarijima za nekoliko manjih otvorenih investicijskih fondova. Lipanjska statistika Hanfe pokazala je da od 56 dioničkih i mješovitih fondova njih 10-ak ima imovinu manju od 10 milijuna kuna, a polovici od njih imovina je manja i od pet milijuna.

Premda to uključuje i neke novoosnovane fondove, nekoliko ih mjesecima pleše oko likvidacijskog praga (tromjesečni niz imovine manje od pet milijuna kuna). Većina menadžera smatra da neće biti potrebe za pripajanjima većim fondovima i optimistično gleda na jesenski burzovni ciklus.

pa onda ćemo i mi optimistično gledati…


Da su tako pametni kako sada pričaju nebi se niti našli u ovoj situaciji.
Pa nisu ludi da napišu:
Očekujemo propast 20% fondova…zamisli koji bi rusvaj nastao…bilo bi katastrofa…a ovako se nadaju da do večih problema neće doći i pokušavaju zadržati ljude…

ali ima ih previše, šta je je, neki će morat past…a to se zove bumerang—ako me razumijete kaj želim reći [thumbsup]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ne znam sta je dosadnije…stanje na burzi ili aktivnost na forumu…
Ali promet mi se za sada cini ok…

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

nema prodaje na dlkv…tek iznad 900 su malo veci nalozi za prodaju….nema vise jeftino unatoc drukanju… [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

još bi mogli završiti i u plusu na kraju dana, samo ako ina ode na 2910

dan je pametniji od noći

Hugo postaje pravi zaj…nt oko tržišta nafte . nedavno je izjavljivao da cijena nafte treba biti oko cca 200 usd , evo, danas za nas puno povoljnija priča…..

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/chavez-pravedna-cijena-nafte-100-dolara-po-barelu,21221.html [proud]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close