Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Biti će zanimljivo kada se ovi krenu izvrtati. Sve mi se čini da će biti "hartije" ko šodra:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=cbe3e6ed-89f7-49e5-af64-64988157f03f

“U svakom slučaju, bez oporavka tržišta sve će više domaćih fondova zapeti u probleme s minimalnom imovinom, što će bez sumnje prisiliti njihove šefove na spajanja i slična rješenja o kojima danas još ne žele razgovarati.”


Biti će zanimljivo kada se ovi krenu izvrtati. Sve mi se čini da će biti "hartije" ko šodra:

Neće se dogoditi apsolutno ništa. Upravo činjenica da navedeni fondovi raspolažu malim sredstvima govori u prilog da je njihov utjecaj zanemariv. Osim toga, kao što i u tekstu piše, najvjerojatnije će se pripojiti prvom većem fondu, znači čak neće imati nikakav utjecaj na "hartije".

Pa jedan fond je početkom godine već ušao u probleme i samo su ga pripojili većem fondu, nitko to više i ne spominje.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


moja igra je preferans…

[thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Evo u Hrvatskoj nas možda očekuju i pojeftinjenja:
http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=166722


Mislim da uz ovu malu likvidnost,mirovinci kontroliraju tržište.Neće dozvoliti veći pad(mislim da su odredili granicu na 3500,ali neće biti ni naglog rasta,sve dok se likvidnost ne poveća.To će biti vjerojato kad se proda INA i ispalati izvandredna dividenda HT,do tad malo gore malo dolje.

možda za srpanj je 3500 a granica za kolovoz?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Danas po meni rekordno niski promet.




– evo što kratkoročno za danas Ivana predviđa,
– pa rast, a što bi drugo.
– samo ne znam kako će ova informacija pomoći našim dragim kešolovcima.

– ajmo sada moji dragi ljubomorci navalite s jedinicam,
– samo ne znam kako će Vam to pomoći, ali će te se sigurno bolje osijećati kada mi podijelite jedinice.
– i sada se upitajte zašto je Ivana uspiješna ????
– pa kada sam pogriješila u prognozi ??????
– probajte naći koju grešku, ali nažalost greške nema !!!!!!
[/quote]
… ne razumijem cemu se u svakom posto osvrćete na ocjenjivanje i vodite polemiku s "neprijateljima" tipa "ja sam rekla ovo, vi ste rekli ono" i šišate ovce itd. i ovo samoljublje i samohvala "ivana je uspješna, nikad ne griješi, ja sam u plusu, zaradila sam puno"…jel vi to hocete nepoznate ljude uvjeriti u to ili sebe? i zašto je to bitno? i koga to briga u stvari?
… ubi mi volju za čitanje…ne želim biti dežurni dušebrižnik ali mislim da bi nam svima bilo bolje da se fokusiramo na temu…
[/quote]

Ja pak mislim da si svojim postom savršeno on topic, jer ova je tema – za razliku od drugih – poprimila karakter brbljaonice i poligona za besmisleno prepucavanje, vrijeđanje i narcisoidno benavljenje. Problem je:

1. U površno sročenim pravilima komentiranja,
2. U nedosljednom moderiranju čak i prema takvim vrlo maglovitim pravilima.

Dakle, problem nije "u nama", pa poziv "da se fokusiramo na temu" ne može imati učinka, jer nekima na ovom forumu tema su oni sami, pa o sebi čak pišu u trećem licu.

Ovom forumu nedostaje "kućni red", pa prema tome i instrumentarij da se uklone oni koji ga ne poštuju.

Što se mene tiče, ovu temu sve rjeđe posjećujem kao što izbjegavam kafiće s preglasnom glazbom pseudo narodnjačkog tipa i preglasnim, nametljivim, bahatim i nekulturnim gostima.

Mislim da se ponovo vraćamo na dnevne promete prije "operacija INA"; krvnu sliku će možda popraviti HT i nagađanja o izvanrednoj. Kroz tjedan dana stižu polugodišnja izvješća-moguće da će oni kod pojedinih dionica malo više rasplamsati trejdanje i dignuti likvidnost.

To bi bilo to kaj se tiče paničara [bye]

BPBA-R-A?

I love the Smell of Profits in the Morning


To bi bilo to kaj se tiče paničara [bye]

A ne, ne… Ima tu još jako puno materijala. Osobno bih volio da se ponove ona dva dana iz polovice travnja sa ogromnim padovima na ogromnim prometima (za današnja mjerila) jer bi tek to značilo značajniju promjenu trenda.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


BPBA-R-A?

Trenutacni hit dana! Zadnjih nekoliko dana neocekivane dionice su postali hit.
BPBA-R-A 14,25% 355,00 338,00 5.429.120,73 300,00 355,00

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

New Report

Close