Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dok izvješće izađe, sve će manje više bit gotovo. još će se samo pecat mali postizvješćijski naivci.

"Zagrebački Dalekovod izdao je danas četvrtu tranšu komercijalnih zapisa u iznosu 115 milijuna kuna, što je ujedno i najveća tranša komercijalnih zapisa u posljednjih pet godina na domaćem tržištu kapitala.
Četvrtu tranšu komercijalnih zapisa Dalekovoda najvećim su dijelom upisali investicijski fondovi (45,9 posto) i mirovinski fondovi (30,3 posto), dok su banke upisale 16,6 posto izdanja, ostale pravne osobe 3,7 posto, osiguravateljska društva 2,3 posto, a fizičke osobe 1,2 posto.
Prinos te tranše iznosi 8,3 posto"

Da li je možda ovo razlog povećanog institucionalnog prometa kojeg smo vidjeli u zadnjih tjedan dana?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ovo je tek razina koja je bila nakon dividen daya
Lijepo je vidjeti da svi mirovinci kupuju..nadao sam se da ce im ovakvim nacinom kupnje promet pasti na milju kn dnevno ali nazalost prodavača se uvijek nađe

Ovo gore ide pod HT, sori

Fondovi lupaju po INI , HT-u ,ZABI… logično .
Mali dioničari to isto prodaju…ne logično .
Mali prodaju podcijenjeni DIOKI , HPDG , PUNT-R-A , a
trse se da kupe propalu ZDNK-R-A – KATASTROFA .
Fondovi se vraćaju u pluseve , a mali se pitaju kako ne mogu iz minusa .
Naravno na kraju su krivci Buš , cijena nafte , Karadžić ili tko već nije ,
A ONI SU JADNI STRADALNICI .
Savjet : "Ne gledaj od čeg drugi živi , već od čega bi ti mogao profitirati ."




čini mi se da se naše tržište može za sad definirati s dvije faze. faza općeg trenda (gdje se smjenjuju padovi i rastovi čitavog tržišta) i faza opće letargije (sa malom općom volatilnošću) sa pojedinim iskakanjima pojedinih dionica uslijed nekog konkretnog događanja vezano za tu dionicu. Sad je lagana fjaka s povremenom Inom, Zabom…

Livio, nisi odgovorio na pitanje s HT-topica od prije par dana:
"Hm, a što bi to bila "dobra deterministička metoda"? Tehnička analiza ili FA? Ili možda Signali.biz? Oni rade prognoze za sutrašnji dan s računalima. To mi se čini prilično "deterministički".
[/quote]

budući da mi se čini da težiš ulaganju s češćim ulazima i izlazima FA će ti malo pomoći…kad kažem deterministička metoda mislim na neki objektivni okvir koji ćeš kombinirati sa svim onim što dovodi do nekakve odluke o trgovini… TA ili da, nešto kao neuronske mreže što koriste Signali.biz za svoje prognoze…iako mislim da je standardna TA prilično zastarjela metoda, ako si dobar pomoći će…ipak mislim da je budućnost analize u računalnoj obradi, odnosno AI …vani je ta budućnost već sad… Signali.biz koliko vidim to koriste… problem je što kod njih vidiš samo rezultate tj. prognozu za sutra i prošle prognoze, ne i nazovimo to „postupak“ kao u TA, jer se sve bitno odvija u mreži.
[/quote]

I kakve su im po tebi prognoze?

meandar


Fondovi lupaju po INI , HT-u ,ZABI… logično .
Mali dioničari to isto prodaju…ne logično .
Mali prodaju podcijenjeni DIOKI , HPDG , PUNT-R-A , a
trse se da kupe propalu ZDNK-R-A – KATASTROFA .
Fondovi se vraćaju u pluseve , a mali se pitaju kako ne mogu iz minusa .
Naravno na kraju su krivci Buš , cijena nafte , Karadžić ili tko već nije ,
A ONI SU JADNI STRADALNICI .
Savjet : "Ne gledaj od čeg drugi živi , već od čega bi ti mogao profitirati ."

A gdje si baš PUNT našao… u mjesec dana 122 tisuće kn prometa… stvarno su se mali naprodavali…
HPDG u mjesec dana 140 tisuća, isto nevjerovatna rasprodaja malih ulagača. [rolleyes]

Zašto tebe dira kako mali ulagači gube? To bi ti trebalo ići na ruku ako ti znaš kako trgovati. Što više ljudi gubi to je veća šansa da ti zaradiš! [wink]

Jednostavno . Nerviraju me stalne jadikovke .
Ako sad nema dobri dionica za ulaz kad ljudi misle da će ih biti .
A dotične dionice sam spomenuo upravo zbog malog prometa iako zaslužuju puno veći
posebno od strane malih dioničara , jer samo na takvim dionicama oni mogu utjecati na likvidnost i cijenu .Evo ti stotka iako si krivo razumija moju namjeru .

Malo pomalo naša burza se budi i kreće u pozitivnom smjeru , istina puno sporije nego je padala ali i mali porast veseli.



Problem je što se jednostavno previše ljudi počelo baviti day tradingom! Stave se nešto niže na bid i ako ih pogodi, za dan 2 kad poraste 2-3% odmah prodaju! Teško da će se desiti neki značajniji pomak prema gore dok god se većina burzovnih igrača bude tako ponašala.


Problem je što se jednostavno previše ljudi počelo baviti day tradingom! Stave se nešto niže na bid i ako ih pogodi, za dan 2 kad poraste 2-3% odmah prodaju! Teško da će se desiti neki značajniji pomak prema gore dok god se većina burzovnih igrača bude tako ponašala.

IGH je idealan za daytrading. Zna se desit da 2-3 puta dnevno napravi ciklus od 3-5 posto (malo gore malo dole) pa ako ga ubodeš na day low a prodaš na day high po dionici zaradiš 500 -600 kn. Što je jako lijepo. Zamisli, da pogodiš 50% puta, 25% da ne profitiraš i da 25% fulaš, u mjesec dana bi zaradio više od prosječne Hrvatske plaće….Samo treba imat filing… [thumbsup] Trade well and prosper… [lol]
[/quote]
ovo je razmisljanje kladionicara…cisto kockanje kao igra poklape (svaki igrač presiječe špil karata i koji ima najjaču kartu nosi ulog)…dakle, daytraderi u većini slučajeva međusobom prodaju, vrlo sam siguran u tu tvrdnju…moja strategija je dijametralno suprotna i ne vidim načina kako mene mogu pogađati ovakve oscilacije cijena iazvane "poklapom"…moja igra je preferans…

In spe...

Mislim da uz ovu malu likvidnost,mirovinci kontroliraju tržište.Neće dozvoliti veći pad(mislim da su odredili granicu na 3500,ali neće biti ni naglog rasta,sve dok se likvidnost ne poveća.To će biti vjerojato kad se proda INA i ispalati izvandredna dividenda HT,do tad malo gore malo dolje.



– evo što kratkoročno za danas Ivana predviđa,
– pa rast, a što bi drugo.
– samo ne znam kako će ova informacija pomoći našim dragim kešolovcima.

– ajmo sada moji dragi ljubomorci navalite s jedinicam,
– samo ne znam kako će Vam to pomoći, ali će te se sigurno bolje osijećati kada mi podijelite jedinice.

– i sada se upitajte zašto je Ivana uspiješna ????
– pa kada sam pogriješila u prognozi ??????
– probajte naći koju grešku, ali nažalost greške nema !!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
iako sam si rekao da necu nista pisati ako nije diretno veznao uz topic moram malo offtopic….osobno volim britkost komentara, pa čak i prognoze puput pitijskih proročanstava, ali ne razumijem cemu se u svakom posto osvrćete na ocjenjivanje i vodite polemiku s "neprijateljima" tipa "ja sam rekla ovo, vi ste rekli ono" i šišate ovce itd. i ovo samoljublje i samohvala "ivana je uspješna, nikad ne griješi, ja sam u plusu, zaradila sam puno"…jel vi to hocete nepoznate ljude uvjeriti u to ili sebe? i zašto je to bitno? i koga to briga u stvari? čovjek je uspješan (bogat) ako ima ono što se ne može kupiti novcem (netko je imao takav potpis) to je jedina istina…kad to čovjek otkrije onda je uspješan, a kad to i ostvari onda je i bogat…

kad sam ovaj forum počeo čitati bilo je nekoliko izuzetno zanimljivih likova i njihovi komentari su bili "cum grano salis" i nekako sam poželio i sam sudjelovati….njih više nema, manje pišu ili uopće više ne, i sad je većina komentra apsolutno suvišna npr. mikimaki bez uvrede, to je prestršno, već mjesecima vaši komentari nalikuju jedan drugom poput copy/paste i što je najsmješnije većina ih pokazuje vaš stav a nema veze s trgovanjem i nekom analizom trgovanja, previše su tendenciozni, kao da ih pišete po zadatku, stalno prizivate pad, gotovo ritualno, kao indijanci kišu…offtopic sam, znam, ali nakon sto nisam 2 dana čitao ovu temu vidio sam 10 stranica komentra koja su većina offtopic, ubi mi volju za čitanje…ne želim biti dežurni dušebrižnik ali mislim da bi nam svima bilo bolje da se fokusiramo na temu….

In spe...

New Report

Close