Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ameri jučer u debelom plusu, europa ih slijedi nafta pada….ništa nas ne sputava da i mi grabimo u debeli plus [thumbsup]

Sputava kako ne ta hrpa prevaranata na ZSE i razni koje kakvi fondovi iz koji stoje razne banditske skupine koje štiti sama HANFA ništa ne poduzimajući sad govore otišli mirovinci na godišnji lako je se sad odmarat kad su doslovno napravili pljačku
[/quote]

Rijetko pišem,više analiziram tu i tsmo, ali pročitaj moj komentar jednog članka na poslovnom,kako slijedi:

"Pa opće poznato je da je Hanfa paravan za pranje i da je ona regulator koliko i kumice na placi,jedino što čekamo je dan kad će Samodol završiti u čuzi,kao što je i pola kriminalaca završilo, ali s vremenskom odmakom,sad u čuzi završavaju oni iz 90-tih,a za 10 godina će Samodol i ekipa iz prve dekade 21st.Tada će se šampanjac otvoriti!"

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=5318&pg=1&#post593635

Sve će doći na svoje,prije ili kasnije.
Usput analiziraju ti se i pisanja po forumima!


Na atpl 550 komada na kupnji tjera gore
na igh 120 tjera gore
na adrisu 5300 komada tjeraju gore
e, sad dokle…

dok ih netko ne poklopi ili dok i onio ne krenu lupati po asku. 5000 komada na 383,01 na kupnji je cca 1,9 miliona kuna. ako nema dogovoren čvenk, onda će otići suva k**ca. Ili navlači kupnju da se istrese. ali taj nalog se jučer pojavio i počistio sve po asku do tu.


zna li tko razlog zašto danas rastemo…………..gdje su dežurni pesimisti i ostali znalci ( mogu i TAZVanalitičari )??

dajte neko objašnjenje [tongue]


nisam baš primjetio da rastemo.Evropa preko + 1,5%,a ako uzmemo jučerašnji dan kada je DAX bio u
plusu,a mi preko -1% pojavila se dodatna razlika razlika od gotovo 2,5%.Dakle,bilo bi bolje zaključiti
da i dalje padamo i da je jako loš senzibilitet prema dobrim vjestima,a za sada nema ni
dobrih reakcija prema dobrim izvještajima.Razlog su veliki igrači koji očito nemaju novaca čak
ni za obranu cijene podcijenjenih dionica.A mali su totalno uplašeni.Oni ne kupuju dok je
stagnacija i kada je jeftino nego tek kada krene gore i kada je skuplje.
Razlog ovome nije samo psihologija,već i neznanja tih malih ulagaća.Jer kada krenu veliki cijene će skočiti jako puno i tada više nema jeftinih dionica.
U svakom slućaju dok je ovakva situacija nastojim prikupiti što više novaca,podići što više margine kredita i za pola godine dobro profitirati.
Međutim,to bi bilo logično,a često burza nije logično.Ipak kupujem kada je jeftinije,da bi mogao dočekati skuplje.
U ovom trenutku sam 100 % u dionicama.

Ne znači da je nešto jeftino ako je pojeftinilo 40,50,60,70 %,jer g..no je uvijek g..no.Treba naći
dobru robu koja je puno jeftinija,a možda je čak i dobila na kvaliteti.A takvih dionica ima dosta.Za
nas male i previše.



zna li tko razlog zašto danas rastemo…………..gdje su dežurni pesimisti i ostali znalci ( mogu i TAZVanalitičari )??

dajte neko objašnjenje [tongue]


nisam baš primjetio da rastemo.Evropa preko + 1,5%,a ako uzmemo jučerašnji dan kada je DAX bio u
plusu,a mi preko -1% pojavila se dodatna razlika razlika od gotovo 2,5%.Dakle,bilo bi bolje zaključiti
da i dalje padamo i da je jako loš senzibilitet prema dobrim vjestima,a za sada nema ni
dobrih reakcija prema dobrim izvještajima.Razlog su veliki igrači koji očito nemaju novaca čak
ni za obranu cijene podcijenjenih dionica.A mali su totalno uplašeni.Oni ne kupuju dok je
stagnacija i kada je jeftino nego tek kada krene gore i kada je skuplje.
Razlog ovome nije samo psihologija,već i neznanja tih malih ulagaća.Jer kada krenu veliki cijene će skočiti jako puno i tada više nema jeftinih dionica.
U svakom slućaju dok je ovakva situacija nastojim prikupiti što više novaca,podići što više margine kredita i za pola godine dobro profitirati.
Međutim,to bi bilo logično,a često burza nije logično.Ipak kupujem kada je jeftinije,da bi mogao dočekati skuplje.
U ovom trenutku sam 100 % u dionicama.

Ne znači da je nešto jeftino ako je pojeftinilo 40,50,60,70 %,jer g..no je uvijek g..no.Treba naći
dobru robu koja je puno jeftinija,a možda je čak i dobila na kvaliteti.A takvih dionica ima dosta.Za
nas male i previše.
[/quote]

Kaj bi trebali napravit mi mali ak se sjetimo prošlog ljeta kad su zapadni marketi odrađivali rast
mi smo konstantno pomalo padali do sredine 9. mjeseca.
Pa normalno da čekamo a fondovi nek se sami izvlače ( po mogućnosti nek propadneju kaj se mene
tiče).

Razlog su veliki igrači koji očito nemaju novaca čak
ni za obranu cijene podcijenjenih dionica.

čak i mali veliki imaju novaca. jučer je netko postao portfelj od Ilirika JIE. Taj dionički fond ima un top 10 ulaganja čak 30% keša ili obveznica, a radi se o dioničkom fondu.
Gdje su tek onda u omjerima "balastni" fondovi.
Očito se čekaju polugodišnja da se vidi kako su se amortizirali troškovi inflacije.


Razlog su veliki igrači koji očito nemaju novaca čak
ni za obranu cijene podcijenjenih dionica.

čak i mali veliki imaju novaca. jučer je netko postao portfelj od Ilirika JIE. Taj dionički fond ima un top 10 ulaganja čak 30% keša ili obveznica, a radi se o dioničkom fondu.
Gdje su tek onda u omjerima "balastni" fondovi.
Očito se čekaju polugodišnja da se vidi kako su se amortizirali troškovi inflacije.

[/quote]
Sve pet,
a dajte nam sada recite šta znači kada veliki imaju cash a mali dionice?

Lijepo molim odgovor na to pitanje i više neću piliti..

btw rast mi jako odgovara jer sam ušao u todex, ali se bojim da ga neće biti, već da ćemo down u 3 p.m. a onda sam sa vama jer sa minusom ne idem van

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Na atpl 550 komada na kupnji tjera gore
na igh 120 tjera gore
na adrisu 5300 komada tjeraju gore
e, sad dokle…

Jel jos netko osim mene vidi da i dalje ide iskrcaj, samo na vecem sad nivou? [sad]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford



zna li tko razlog zašto danas rastemo…………..gdje su dežurni pesimisti i ostali znalci ( mogu i TAZVanalitičari )??

dajte neko objašnjenje [tongue]


nisam baš primjetio da rastemo
[/quote]

crobex plus 0,46% [smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Sve pet,
a dajte nam sada recite šta znači kada veliki imaju cash a mali dionice?

Lijepo molim odgovor na to pitanje i više neću piliti..

btw rast mi jako odgovara jer sam ušao u todex, ali se bojim da ga neće biti, već da ćemo down u 3 p.m. a onda sam sa vama jer sa minusom ne idem van

to je super, ako je tako, jer to znaci da je na snazi akumulacija i da se onda moze ici samo gore!
samo mi je to malo preoptimisticno!

ali dajboze da je tako! [pray]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


crobex plus 0,46% [smiley]

Savršeno! Uz skoro 100 milja obveznica! Ovako je počelo i u siječnju ako me pamćenje služi. [wink]


Razlog su veliki igrači koji očito nemaju novaca čak
ni za obranu cijene podcijenjenih dionica.

čak i mali veliki imaju novaca. jučer je netko postao portfelj od Ilirika JIE. Taj dionički fond ima un top 10 ulaganja čak 30% keša ili obveznica, a radi se o dioničkom fondu.
Gdje su tek onda u omjerima "balastni" fondovi.
Očito se čekaju polugodišnja da se vidi kako su se amortizirali troškovi inflacije.

[/quote]
Nije problem dići tržište,ali ga je jako teško obraniti i zato su fondovi oprezni.Oni su dobili lekciju
od mirovinaca,koji mogu uvijek napraviti istu stvar kao i u IQ i bez problema srušiti tržište,ali
naravno da to košta,a račun dolazi tek na naplatu kada dođe manja mirovina.
Međutim,najveći problem se pojavio kada su OIF izgubili inicijativu i postali pasivni.Istu stvar su
napravili i mali i veliki špekulanti jer su se pojavile nove okolnost.Svi ko jedan zaključuju:Oprez je
majka mudrosti.

Međutim,sve ovo što smo konstatirali sada za nekoliko trenutaka može biti samo jedan trenutak
zablude,jer možda netko ovo namjerno radi da bi kod nas stvorio zabludu da ne kupujemo.A oni
se lagano pune i kada se najedu vrlo lako tržište ide gore.Tržište fondovi mogu podići u trenu i to
bez da naprave ijednu transakciju i to igrom skrivenih naloga na kupnji ili prodaji,
kupovnim nalozima bez namjere kupovanja,prodajnim nalozima bez namjere prodaje,kupnjom
kada žele prodati,prodajom kada žele kupiti.Nažalost,naše tržište je tako plitko,da se to lako
napravi u trenutku,ali da bi se to održalo treba imati potencijala tj.keša ili dionica.A sada imamo
mirovince ,koji imaju moć jer imaju stalan priliv gotovine za kupnju/rast/,a dovoljno i dionica
ako žele napraviti pad.Oni su sila dok ne dođu jači,ali za sada nema jačih igrača iz vana.



crobex plus 0,46% [smiley]

Savršeno! Uz skoro 100 milja obveznica! Ovako je počelo i u siječnju ako me pamćenje služi. [wink]
[/quote]

hihihi, samo si zaboravio da smo tada bili na 5.200, a sad smo na 3.600
nadam se da uočavaš razliku [smiley]

btw sad smo već na plus 0,62%

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close