Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok ovaj oglođe još tih cca 3000 dionica INA-e koliko mu je ostalo za pokupovati ja imam vremena obaviti gablec… Kada iscure još te dionice vidjeti ćemo kaj će se dogoditi…. [tongue]

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...



kerefek pričaš gluposti.I prošlo ljeto iljeto prije toga je bio smanjen obim trgovanja iz poznatih razloga.Volumen trgovanja će se povečat na pojedinim dionicama već u bližoj budučnosti objavom fi-a dok osjetno povečanje prometa nas čeka na jesen.Razlozi tome su navedeni na nekoliko tema i u mnogo postova a ti ako ne vjeruješ i toliko si sumljičav lijepo čekaj na nižim razinama ili se okani burze.
Odvrti si malo posotve od prije 2 godine pa češ lijepo vidjet da smo i mi i svijet imali svoje brige i da je nakon toga rasla burza.
Ili najbolje pusti si pjesmu tbf-a "smak svita" pa lipo uživaj [lol]
bok

Prošlo ljeto je bila savim druga situacija. Svjetske burze su rasle, krize nigdje na vidiku, svi
optimistični, fondovi ostvaruju gargantuanske profite, novih ulagača na pretek i dolaze
kao roj pčelica na med. Poslije 5-6 mjeseca prošle godine činilo se da ćemo rast do 10000
crobexa.
A onda je došlo sranje od HT-a koji je usisao i zadnji slobodni veći kapital koji nije ušao na
burzu. Tada su pametni počeli izlaziti jer su vidjeli kuda to vodi (da odmah kažem ja nisam i
to mi je škola). Ameriku je zahvatila kreditna kriza i kaskadno se sranje počelo širiti.

Ovo ljeto imamo nisku likvidnot, preplašene i vrlo oprezne ulagače, novih ulagača u
Hrvatskoj nema, stranci ne ulaze jer imaju problema doma, inflacija, skupa nafta,
mogući rat u Iranu prije kraja Bushevog mandata i sve dublja kriza banaka.

Ako ti vidiš da crobex ima snage za rast onda je to tvoje mišljenje. Na kraju krajeva moramo
i imati različita mišljenja jer to i pokreće burzu.
[/quote]

a znas kaj ce se sada dogoditi?
kompanije su podigle prodajne cijene jer je kao nafta otisla gore i troskovi su im narasli.
ok, to je normalno.
sad kad padne nafta troskovi ce se im se smanjiti ali oni nece smanjiti prodajne cijene.
i velike firme ce ostvariti jos vece dobitke .
a tko ce sve to platiti?
zna se tko – mali ljudi, tj. roblje…
za burzu se ne morate brinuti , to je hobi za elitu i za nju ce se uvijek naci love…
oni koji na kraju puse u ovom cirkusu su "obicni, normalni" ljudi…


Dok ovaj oglođe još tih cca 3000 dionica INA-e koliko mu je ostalo za pokupovati ja imam vremena obaviti gablec… Kada iscure još te dionice vidjeti ćemo kaj će se dogoditi…. [tongue]

Nastavi papati.
Došao novi od 5000…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Dok ovaj oglođe još tih cca 3000 dionica INA-e koliko mu je ostalo za pokupovati ja imam vremena obaviti gablec… Kada iscure još te dionice vidjeti ćemo kaj će se dogoditi…. [tongue]

Stavi netko još 5000 komada eto šta će se dogoditi

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

netko opako skuplja INU na 2900


Dok ovaj oglođe još tih cca 3000 dionica INA-e koliko mu je ostalo za pokupovati ja imam vremena obaviti gablec… Kada iscure još te dionice vidjeti ćemo kaj će se dogoditi…. [tongue]

Kao i zadnji put. Doći će novi nalog za kupnju.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

ukljucili se i mali na ini….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

gledam INU i vidim da, kada nalog na 2900 bude pri kraju automatski dolazi novi sa 5000 komada.

nemam inu niti je imam namjeru kupiti, ali ne vjerujem da bi se prodavala ispod 3000, pogotovo dok sve svijetske naftne kompanije zarađuju golemi extra profit radi velike cijene nafte…

a ako je prodaju INU ispod 3000 onda imaju neke ozbiljne probleme…

da sam ja dioničar INE volio bi da se ne proda MOL-u nego da se čeka ili da se ide na međ javni natječaj, pa da onda vidimo kome je interesantna ina….

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Isto nemam Inu ali volio bih da Vlada da javni međunarodni natječaj pa da vidimo tko bi sve želio kupiti Inu i koliko bi platio.Jer ovo nema smisla poklanjati za 3000kn ako svi žele naftu više nego išta.Vlada bi trebala reagirati kao pravi prodavač a ne izlaziti Molu u susret.
Pa Ameri ratuju zbog tuđe nafte a svoju čuvaju.
Naši fondovi očigledno znaju da neće ići ispod 3000kn i dobro skupljaju.Pametno.
Biti će para za sve ostale dionice i naše tržište.


Isto nemam Inu ali volio bih da Vlada da javni međunarodni natječaj pa da vidimo tko bi sve želio kupiti Inu i koliko bi platio.Jer ovo nema smisla poklanjati za 3000kn ako svi žele naftu više nego išta.Vlada bi trebala reagirati kao pravi prodavač a ne izlaziti Molu u susret.
Pa Ameri ratuju zbog tuđe nafte a svoju čuvaju.
Naši fondovi očigledno znaju da neće ići ispod 3000kn i dobro skupljaju.Pametno.
Biti će para za sve ostale dionice i naše tržište.

možda postoji neki deal sa Mađarima koji javnost nezna i neće saznati, jer svatko pametan bi tražio cash a ne druge dionice…

nisam previše upućen sa svime time, ali kaj će Hrvatska sa 6% MOL-a?
dali ćemo imati kakve koristi od tih dionica i kako?

pa za naš market bi bilo bolje da se dobije cash živa lova za 2900 nego ona zamjena 1/3 ili 1/2.5

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Tesko da postoji neki deal sa Mađarima , pogotovo ovako ispod stola .
Mislim da si to Vlada ne smije nikkao dozvoliti ,a da prije toga ne obavjesti javnost .

najvrednije stvari u životu su besplatne

A mozda nam je nafta pri kraju,pa prodaju jer ce bit beskorisna ubrzo,ili mjenjaju za friske izvore… 😀

sreca je samo popratni faktor znanja

New Report

Close