Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

20 milja na INA-i za dobro jutro. Interesantno.

who dares, wins

Bravo, Dove. Sva mudrost oko burze si izrekao u par rečenica. Stvar je samo u tome kako vremenski promatras burzu. Jednoga dan će INA vrijediti 15.000, HRK samo je stvar u strpljenju i kako to dočekati a da svoje dionice koje posjeduješ ne likvidiraš npr. za neke "životne" potrebe. Ja sam kada se preuzimala ZABA kupovao dionice po 1.700, HRK i u preuzimanju dobio 2.300, HRK. Sreći mojoj nije bilo kraja-kako sam pametan i fino zaradio.. A onda ZABA dođe na 13.000,00 HRK…
Poučak iz mojega slućaja izvedite sami.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Osim INA-e likvidnost je nula… Svi zablenuli u INA-u kako će se razvijati situacija ….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

omv ne misli ici u javnu ponudu nego ce promatrati sa strane [embarass] ,naravno zaboravih reci da bi mogli uletjeti ako bude povoljno i da to vlada omoguci

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5388aa8d-efae-4d4b-af59-56768081202c&open=sec

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

@Raikkonen,
tebi za utjehu znam ženu koja je prodala Čk mlinove, radnički paket od 200tinjak kom za cca 300 000 da popravi krov na kući. Prodala je po 1700 a poslije su skočili na nekih 7500 max mislim si. Zguba više od milje kn! To su joj bili po mužu posthumno, a svoje Plivine je još i gore riješila davno prije vremena. To su ti biseri radničkog dioničarstva!Sad neka mi netko kaže da je za sve radnike privatizacija bila kobna.

who dares, wins





@mikimaki

Na kojim razinama vi očekujete Crobex, ako svaki dan ima jedva prometa za lijek ?!

Pa njemu dosta. Šta si mislio da ima na tisuće dionica? 10-tak d.d.-a i od svakog po 3 dionice. Ostatak je "virtualan" to si valjda skužio.

Vidjet ćeš ti kako će tvoj portfelj izgledati virtualno, ako budeš opet bez razloga vikao UP UP.
Vidim da su se svi ukrcali, i sad se očekuje skok svih vremena. A mi plazimo na malim prometima.
Ajme frustracije.

INA se ispucala za ovaj krug. Do jeseni ništa.
Šta ćemo sad?
[/quote]

Upravo tako. Svi se nakrcali kao "povoljnim" dionicama i čekaju da sad dođe Djed Mraz,
izvadi i vreće hrpu para i kupi od njih dionice za 30% skuplje. [lol]
Evo ja ću prvi kupiti od nekog za 30% skuplje! Već letim, evo samo što nisam nalog
stavio! [lol]
Jedini promet koji se sad odvija je onaj da pametniji prodaju, polako dižu letvicu i odlaze u
sigurnost casha a oni naivniji kupuju i očekuju novih milijun ulagača koji će dignuti burzu
i kojima će oni prodavati.
Ina je bila i bit će još više pušiona (oprostite na izrazu) za većinu jer su mislili da će odletiti
nebu pod oblake. Veliki su se ulagači koji očito imaju insajderske info lijepo iskrcali na
2900-3100 i tako ostvarili lijepi profit a ovi koji su sad unutra sad strepe i sa strahom
očekuju visinu ponude koja naravno neće biti onoliko visoka koliko očekuju.

Sve u svemu do jeseni ništa a i onda bojim se opet ništa jer nam je burza previše stradala
od ove krize.
[/quote]

@kerefer76

za nasu burzu treba 100 miliona eura da se oporavi preko noci…
hej! 100 milja eura..
kaj je to neka lova?
1 malo veci igrac to moze napraviti, ali u ovom trenutku im nije strategija da ulazu u dionice.

vidis, kerefek kako ne znas…


Osim INA-e likvidnost je nula… Svi zablenuli u INA-u kako će se razvijati situacija ….

Konzum nije nula kolega, polako se prodaja povlači, a sada tko još spava će prodati knzm i plakati….hehehehe
a uskoro će i ostatak todex-a proraditi…

oni kaj bolje znaju sada kupuju knzm, a ostali če kada poraste još 5%….

isto tako će biti sa LEDO, BLJE, ZVZD

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Na kraju bude još kak sam reko da bu INA isisala lovu sa burze, nažalost nekaj slično
ko HT…
Moje mišljenje.


kerefek pričaš gluposti.I prošlo ljeto iljeto prije toga je bio smanjen obim trgovanja iz poznatih razloga.Volumen trgovanja će se povečat na pojedinim dionicama već u bližoj budučnosti objavom fi-a dok osjetno povečanje prometa nas čeka na jesen.Razlozi tome su navedeni na nekoliko tema i u mnogo postova a ti ako ne vjeruješ i toliko si sumljičav lijepo čekaj na nižim razinama ili se okani burze.
Odvrti si malo posotve od prije 2 godine pa češ lijepo vidjet da smo i mi i svijet imali svoje brige i da je nakon toga rasla burza.
Ili najbolje pusti si pjesmu tbf-a "smak svita" pa lipo uživaj [lol]
bok

Prošlo ljeto je bila savim druga situacija. Svjetske burze su rasle, krize nigdje na vidiku, svi
optimistični, fondovi ostvaruju gargantuanske profite, novih ulagača na pretek i dolaze
kao roj pčelica na med. Poslije 5-6 mjeseca prošle godine činilo se da ćemo rast do 10000
crobexa.
A onda je došlo sranje od HT-a koji je usisao i zadnji slobodni veći kapital koji nije ušao na
burzu. Tada su pametni počeli izlaziti jer su vidjeli kuda to vodi (da odmah kažem ja nisam i
to mi je škola). Ameriku je zahvatila kreditna kriza i kaskadno se sranje počelo širiti.

Ovo ljeto imamo nisku likvidnot, preplašene i vrlo oprezne ulagače, novih ulagača u
Hrvatskoj nema, stranci ne ulaze jer imaju problema doma, inflacija, skupa nafta,
mogući rat u Iranu prije kraja Bushevog mandata i sve dublja kriza banaka.

Ako ti vidiš da crobex ima snage za rast onda je to tvoje mišljenje. Na kraju krajeva moramo
i imati različita mišljenja jer to i pokreće burzu.

a di je baron-mikimaki? nis ne komentira….trguje…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


omv ne misli ici u javnu ponudu nego ce promatrati sa strane [embarass]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5388aa8d-efae-4d4b-af59-56768081202c&open=sec

Nije bitno, glavno je da će MOL dati javnu ponudu, a po jakoj kupnji na 2900 očito da su veći igrači saznali da cijena neće biti ispod 2900, vjerojatno oko 3000 kn. Najveći broj ulagača, uključivo i mirovince, prihvatit će ponudu po onoj – bolje vrabac u ruci… jer kad se MOL dočepa većinskog paketa, INA će prestati biti atraktivna kao što je sada, a tko zna kada će se ukazati nova prilika, pogotovo za ulagače koji imaju ovako velika sredstva unutra kao mirovinci.
S druge strane, skoro sav taj ogroman keš koji će se odjednom osloboditi prodajom INE vratit će se nazad na burzu u druge dionice i to će biti izuzetno snažan poticaj rastu naše burze i crobexa.Većih padova crobexa u naredna 2-3 mjeseca ne bi trebalo biti jer će trgovanje INA-om generirati iz dana u dan svježi keš, a samom prodajom INE doći će dodatni veliki val gotovine na burzu.
Do tada se treba usidriti u dobrim i jeftinim dionicama kojih sada ima u izobilju. [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

odbijanac…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close