Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Komentar trgovanja.

– kako vidim, svaki dan idemo polako gore, što je dobro.
– samo ne znam kako će to pomoći onima koji čekaju crobex na 3.200,

lako moguce da se Vladove prognoze ostvare… Likvidnost je nikakva samo se ceka da se OIF-ovi malo jace iskrcaju i evo nas na 3200… AZ mirovinski ima spremno oko 300 milja keša i samo čeka da OIF-ovi ostanu bez municije za isplatu… k tome jos nismo ni sa naftom na cisto…

Svi bi vi volili kupovati dionice bez da platite….
USA uprkos skoku nafte od 2$ i lošem izvješću farmaceutskih kompanija završila na 0 (minus 0,15% ).
Financijski sektor se oporavlja ( BAC i C cc 3 % gore )…Apple 3 Q – 31 % gore….
I što je najbitnije opet se kupuju kompanije i to sa premijama od 10% ( u petak je bio Barr,danas je Genentech – kupio ih Roche…).


Mirovinci su nastavili svoju politiku trpanja sredstava u depozite i u lipnju. Samo oni znaju pravu namjenu tih sredstava. I dionički i OIF portfelj im se umanjio za cca 1%, ali kako je Crobex išao oko 8% dole u navedenom periodu, jasno je da su nešto i kupovali. Pretrgli se nisu. Čekaju Godota.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29430[/img]

Ovo je još dobro kako izgledaju OIF-ovi. Neki dionički drže i 50% u cashu i depozitima. Ne čekaju Godota, čekaju da padne inflacija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Komentar trgovanja.

– kako vidim, svaki dan idemo polako gore, što je dobro.
– samo ne znam kako će to pomoći onima koji čekaju crobex na 3.200,

lako moguce da se Vladove prognoze ostvare… Likvidnost je nikakva samo se ceka da se OIF-ovi malo jace iskrcaju i evo nas na 3200… AZ mirovinski ima spremno oko 300 milja keša i samo čeka da OIF-ovi ostanu bez municije za isplatu… k tome jos nismo ni sa naftom na cisto…
[/quote]

OIF-ovi su puni casha, tako da većina ugroženih ima čime isplatitit. Oni koji nemaju casha imaju dionice za kojima je solidna potražnja. Mislim da je gore navedeni scenario malo moguć.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ključ cijele priče je dobit. Dionice se kupuju da bi se na njima zaradilo, a zarađuje se ako tvrtke povećavaju dobit. Firme koje pokažu da mogu povećati dobit u trenutnoj situaciji globalne i lokalne ekonomije će napredovati.
U situaciji kada imamo godišnju inflaciju od 7,4% sve dionice koje žive od domaćeg tržišta su ugrožene.Inflacija ubija kupovnu moć. Ako je uz to firma i visoko zadužena onda je rizik ogroman.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ovo je još dobro kako izgledaju OIF-ovi. Neki dionički drže i 50% u cashu i depozitima. Ne čekaju Godota, čekaju da padne inflacija.

Može bit. Mada inflacija nije nužno toliko pogubna po dionice (vidi sliku). Istina, ova naša koja je dosegla 7.6% počinje biti problem. Ostaje nam samo nadati se da će nafta dole, pa tako i inflacija što dionicama ostavlja jedan jedini smjer – prema gore. Pogotovo pri sadašnjim cjenovnim razinama.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29442[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Komentar trgovanja.

– kako vidim, svaki dan idemo polako gore, što je dobro.
– samo ne znam kako će to pomoći onima koji čekaju crobex na 3.200,

– danas sam puno trgovala i kupovala i prodavala.
– prodavala sam dlkv gdje nije bilo problema za prodati i hdel koju su mi počeli skidati tek pri kraju radnog vremena, ipak je gospodin Sančo zagrabio dublje u svoju kesu.
– ove dvije dionice nikako nisam prodavala jer su loše,
– stvarno su dobre, i kada bi imala viška novaca i ja bi ih kupovala,
– ali sada lovim i sitne raastove, a to mi naraslo i jednostavno je moralo ići u prodaju.

– novac mi treba jer sam u svojim analizama otkrila jednu dionicu koja ima fenomenalnu dobru FATU.
– ali puno mi djelite jedinica,
– pa Vam neću napisati koju to dionicu kupijem.

– sutra ću vjerovatno prodavati riba i ipkk, možda i još nešto nikad točno u naprijed ne znam.
– i sve lupam u jednog zicera,
– ali pohvaliti ću se ja kada to i naraste.

– trenutno sam u dionicama 100%,
– ali to nikako nije poziv za kupnju dionica,
– gospodin Vlad još uvijek prognozira crobex na 3.200, a on zbilja zna.
– a dionica će uvijek biti,
– pa zar Vam nisam danas jeftino prodavala dlkv i hdel.

– I love this game.
Pozdrav !

– ajde ivana ne trudi se više sa tim nazovi komentarima !
– govoriš a gotovo ništa ne kažeš i sve to na pola stranice !




@mikimaki

Na kojim razinama vi očekujete Crobex, ako svaki dan ima jedva prometa za lijek ?!

Pa njemu dosta. Šta si mislio da ima na tisuće dionica? 10-tak d.d.-a i od svakog po 3 dionice. Ostatak je "virtualan" to si valjda skužio.

Vidjet ćeš ti kako će tvoj portfelj izgledati virtualno, ako budeš opet bez razloga vikao UP UP.
Vidim da su se svi ukrcali, i sad se očekuje skok svih vremena. A mi plazimo na malim prometima.
Ajme frustracije.

INA se ispucala za ovaj krug. Do jeseni ništa.
Šta ćemo sad?
[/quote]

Upravo tako. Svi se nakrcali kao "povoljnim" dionicama i čekaju da sad dođe Djed Mraz,
izvadi i vreće hrpu para i kupi od njih dionice za 30% skuplje. [lol]
Evo ja ću prvi kupiti od nekog za 30% skuplje! Već letim, evo samo što nisam nalog
stavio! [lol]
Jedini promet koji se sad odvija je onaj da pametniji prodaju, polako dižu letvicu i odlaze u
sigurnost casha a oni naivniji kupuju i očekuju novih milijun ulagača koji će dignuti burzu
i kojima će oni prodavati.
Ina je bila i bit će još više pušiona (oprostite na izrazu) za većinu jer su mislili da će odletiti
nebu pod oblake. Veliki su se ulagači koji očito imaju insajderske info lijepo iskrcali na
2900-3100 i tako ostvarili lijepi profit a ovi koji su sad unutra sad strepe i sa strahom
očekuju visinu ponude koja naravno neće biti onoliko visoka koliko očekuju.

Sve u svemu do jeseni ništa a i onda bojim se opet ništa jer nam je burza previše stradala
od ove krize.

kerefek daj odobri zahtjev za prijateljstvom jer inače ne vidim kaj pišeš pošto si moderiran, valjda hočeš da se vidi kaj si napisao, nije da ti želim biti vječni drug

&

A to tako ide??? Ako ti je netko frend mozes odmah vidjeti sto pise??
Pa sto mi ne kazete ljudi…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

kerefek pričaš gluposti.I prošlo ljeto iljeto prije toga je bio smanjen obim trgovanja iz poznatih razloga.Volumen trgovanja će se povečat na pojedinim dionicama već u bližoj budučnosti objavom fi-a dok osjetno povečanje prometa nas čeka na jesen.Razlozi tome su navedeni na nekoliko tema i u mnogo postova a ti ako ne vjeruješ i toliko si sumljičav lijepo čekaj na nižim razinama ili se okani burze.
Odvrti si malo posotve od prije 2 godine pa češ lijepo vidjet da smo i mi i svijet imali svoje brige i da je nakon toga rasla burza.
Ili najbolje pusti si pjesmu tbf-a "smak svita" pa lipo uživaj [lol]
bok


Upravo tako. Svi se nakrcali kao "povoljnim" dionicama i čekaju da sad dođe Djed Mraz,
izvadi i vreće hrpu para i kupi od njih dionice za 30% skuplje. [lol]
Evo ja ću prvi kupiti od nekog za 30% skuplje! Već letim, evo samo što nisam nalog
stavio! [lol]
Jedini promet koji se sad odvija je onaj da pametniji prodaju, polako dižu letvicu i odlaze u
sigurnost casha a oni naivniji kupuju i očekuju novih milijun ulagača koji će dignuti burzu
i kojima će oni prodavati.
Ina je bila i bit će još više pušiona (oprostite na izrazu) za većinu jer su mislili da će odletiti
nebu pod oblake. Veliki su se ulagači koji očito imaju insajderske info lijepo iskrcali na
2900-3100 i tako ostvarili lijepi profit a ovi koji su sad unutra sad strepe i sa strahom
očekuju visinu ponude koja naravno neće biti onoliko visoka koliko očekuju.

Sve u svemu do jeseni ništa a i onda bojim se opet ništa jer nam je burza previše stradala
od ove krize.

Uvijek jedni pametniji prodaju a drugi pametniji kupuju:) Burza je sraz "pametnijih", a utakmica traje sve dok sve ne prodas i zauvijek se prestanes baviti burzom, sve do tada nisi nista zaradio ni izgubio.

Ina je jedina dionica koja trenutno NIJE pusiona za vecinu. Onaj tko je kupio paket i nije prodao do danas je u plusu 90 posto. I to ako danas proda. Ako ne proda, tko zna, mozda mu se dobit prepolovi, a mozda i podupla, "pametniji" znaju… 😉

New Report

Close