Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]

Draga moja Ivana vasa burza (ne moja ..posto trgujem na svedskoj burzi) ce imati jedna skori rast ali i zanimljive padove (za biti vise precizan 2 moguca "veca" pada)

oni koji se ne brinu o takvim scenariama treba da promisle dali da se bave sa trgovanjem dionica

* Jedan svedski miljarder je zadnjih godinu dana izgubio 5 miljardi kruna = 50% od kapitala ?
Ili se nije brinuo ili ima slabe savjetnike

oprez…uvijek oprez sa burzom
[cool]
[/quote]

Croman…… pa je li moguce ili ta kristalna kugla koju sam Vam poslao RADI!
Kako kazete: skori rast a onda moguci pad?!
Zar zbilja!?? To se prosto za neocekivati na jednoj burzi kapitala, rast pa pad….nikad cuo za takva dogadanja.
Kad vec dajete takav info barem recite je li to Vase misljenje ili inside info, ili ste se konzultirali sa Managerom od jednog vodeceg fonda kao ja naprimjer.
I znate sta mi je rekao: ono o cemu nitko ne razmislja ovdj niti pise, a to je da najvecu ulogu u brzini oporavka svjetskih burza nosi buduci izbori u USA.
Prema tome ne lupajte, nego argumentirano iznosite.

Lp

AZ? Hvala, ne.



Nemam INA-u, ali svaka cast onima koji je imaju. Mislim da je ovih danas suludo kupovati ovu dionicu, jer je "baka s kolacima"odavno prosla, opa onaj koji je sada kupuje, ruku na srce, dobiva samo mrvice.
Medjutim, ova euforija oko INA-R-A ponovno je vratila zanimanje za neke druge dionice, pa je nekako za ocekivati da se na krilima naftovodne tvrtke nastavi ostvarivati solidan prinos na drugim dionicama… A nakon toga….e to nitko ne zna! [smiley]

Mislim da su jaki igrači u igri za INU, a ako se još ukljuće i Rusi….bit će vatrometa.Stoga nisu to mrvice….cijena će otići jaako visoko.Stvari treba gledati očima MOL-a koji se opire OMW-u ,a ovi zadnji Rusima.Njima je svaka cijena dobra.
[/quote]

Ma nisam ja tu mislio nista lose sto se tice INE, smao mislim da oni koji budu nakon danasnjeg dana ulazili nece imati tako visoke prinose kao sto bi imali da udju u neku drugu likvidnu dionicu…Cuj, to je moje misljenje…

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Croman…… pa je li moguce ili ta kristalna kugla koju sam Vam poslao RADI!
Kako kazete: skori rast a onda moguci pad?!
Zar zbilja!?? To se prosto za neocekivati na jednoj burzi kapitala, rast pa pad….nikad cuo za takva dogadanja.
Kad vec dajete takav info barem recite je li to Vase misljenje ili inside info, ili ste se konzultirali sa Managerom od jednog vodeceg fonda kao ja naprimjer.
I znate sta mi je rekao: ono o cemu nitko ne razmislja ovdj niti pise, a to je da najvecu ulogu u brzini oporavka svjetskih burza nosi buduci izbori u USA.
Prema tome ne lupajte, nego argumentirano iznosite.

Lp


@swami

Kristalna kugla se zove…EWT

I ona fungerise i je fantasticna …to je sve

Vrijeme ce pokazat svoje…

http://www.seebiz.eu/hr/politika/hrvatska-ispunila-mjerila-za-otvaranje-svih-poglavlja-pregovora-s-eu,20029.html



Nemam INA-u, ali svaka cast onima koji je imaju. Mislim da je ovih danas suludo kupovati ovu dionicu, jer je "baka s kolacima"odavno prosla, opa onaj koji je sada kupuje, ruku na srce, dobiva samo mrvice.
Medjutim, ova euforija oko INA-R-A ponovno je vratila zanimanje za neke druge dionice, pa je nekako za ocekivati da se na krilima naftovodne tvrtke nastavi ostvarivati solidan prinos na drugim dionicama… A nakon toga….e to nitko ne zna! [smiley]

Mislim da su jaki igrači u igri za INU, a ako se još ukljuće i Rusi….bit će vatrometa.Stoga nisu to mrvice….cijena će otići jaako visoko.Stvari treba gledati očima MOL-a koji se opire OMW-u ,a ovi zadnji Rusima.Njima je svaka cijena dobra.
[/quote]

Moguće je da i sam OMV kupuje na burzi, jer se velik novac ulaže u INU. Sve je moguće, jer su veliki igrači u igri.

Ina zaslužna za porast Crobexa od čak 3,67 posto

Strelovit porast dionice Ine, uzrokovan javnom ponudom OMV-a Vladi i Braniteljskom fondu (koju su ovi prebacili u nadležnost Hanfe), danas je utjecao na raspoloženje čitave investicijske javnosti. Burzovni indeks danas je porastao za čak 3,67 posto, na zaključnih 3.686 bodova.
Vaš link

evo komentar NT iz jutarnjeg, totalno contrarian od vladajućeg tona analitičara:

"Sve se čini da će napokon i cijeli tjedan na Zagrebačkoj burzi biti zelen, što se očekuje već duže vrijeme. Ovakav podsjetnik na sjajne stare dane prošle jeseni mogao bi probuditi dodatni optimizam kod ulagača, jer još nitko nije uspješno dokazao da su cijene postignute u listopadu i studenom protekle godine stvarno bile prenapuhane. Jedino što je bilo sigurno, a sada je palo u zaborav, jest da su određeni mirovinski fondovi početkom godine odigrali igru u maniri početnika na burzi, što je dovelo do lančane panične reakcije malih ulagača."

meni simpatično i hrabro.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2008,7,10,ina_burza,126155.jl


evo komentar NT iz jutarnjeg, totalno contrarian od vladajućeg tona analitičara:

"Sve se čini da će napokon i cijeli tjedan na Zagrebačkoj burzi biti zelen, što se očekuje već duže vrijeme. Ovakav podsjetnik na sjajne stare dane prošle jeseni mogao bi probuditi dodatni optimizam kod ulagača, jer još nitko nije uspješno dokazao da su cijene postignute u listopadu i studenom protekle godine stvarno bile prenapuhane. Jedino što je bilo sigurno, a sada je palo u zaborav, jest da su određeni mirovinski fondovi početkom godine odigrali igru u maniri početnika na burzi, što je dovelo do lančane panične reakcije malih ulagača."

meni simpatično i hrabro.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2008,7,10,ina_burza,126155.jl

istina dodje tek na kraju!
kako trziste gdje svaka druga firma raste po stopama od 50% (sto je i normalno, jer smo izasli iz visegodisnje recesije)moze biti prenapuhano.
amerikanci su takve firme napucali do P/E 100+ i tek kad nisu ispunila ocekivanja su dozivili korekciju 2000-2001.
to se kod nas ne dogadja, FI od 07 su bolji nego oni od 06.

jedino mirovinci nisu odigrali poput pocetnika, vec bas obratno!!
ali nije ni novinaru ugodno reci da su najveci ulagaci na trzistu i faktor stabilnosti ujedno i najveci manipulatori trzistem.
ali ‘ebiga sad, dosta smo plakali za prolivenim mlijekom.
iako, niti smo oprostili, niti zaboravili!
bar ja
[cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@georgija
Jedino što je bilo sigurno, a sada je palo u zaborav, jest da su određeni mirovinski fondovi početkom godine odigrali igru u maniri početnika na burzi, što je dovelo do lančane panične reakcije malih ulagača."

a jesu se sjetili reci….
pa to su mogli copy paste s mojih postova od prije 4 – 5 mjeseci….
jaka ti mudrost…
to se vidjelo iz aviona da frajeri nisu bili dorasli svojoj ulozi na trzisitu,
nego su se ponasali kao sitni spekulanti.


@neki
na forumu
zasto su se uklanjali moji tekstovi kada sam pisao prije par mjeseci isto ovo sto sad pisu u jutarnjem listu?
nezgodna situacija, jel da?

@hrco

Možda, ali samo možda, sadašnje stanje i stalna uvjeravanja određenih gospodarskih krugova da nema razloga za pad burze jer naše tržište nije izloženo problemima s kojima se susreću burze u svijetu vrate povjerenje ulagača,

jos jedna replika zbog osporavanja kredibiliteta pisanja.
tek toliko, da ostane zabiljezeno….
[thumbsup]

Sve glasnije priče o odlasku SDP-ova ekonomskog stratega i zamrzavanju njegova zastupničkog mandata
Sanader zove Jurčića u Vladu
Autor Jasmina Popović (Večernji list).

O moj Bože nadam se da je šala. Što nas tek onda čeka na burzi.
[bye]


evo komentar NT iz jutarnjeg, totalno contrarian od vladajućeg tona analitičara:

"Sve se čini da će napokon i cijeli tjedan na Zagrebačkoj burzi biti zelen, što se očekuje već duže vrijeme. Ovakav podsjetnik na sjajne stare dane prošle jeseni mogao bi probuditi dodatni optimizam kod ulagača, jer još nitko nije uspješno dokazao da su cijene postignute u listopadu i studenom protekle godine stvarno bile prenapuhane. Jedino što je bilo sigurno, a sada je palo u zaborav, jest da su određeni mirovinski fondovi početkom godine odigrali igru u maniri početnika na burto će se ipak brojati kad svi zaborave šta je bilozi, što je dovelo do lančane panične reakcije malih ulagača."

meni simpatično i hrabro.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2008,7,10,ina_burza,126155.jl


Valjda u maniri majstora ošišali početnike koliko sam ja pratio razvoj događaja? No to će se ipak brojati kad svi zaborave šta je stvarno bilo.

who dares, wins

New Report

Close