Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije loš promet danas…………..120 milja, crobex +3,67%

sutra nastavak……….Mol uzvraća udarac [lol]
još samo da se riješimo trejdera [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Savjetujem jak oprez. Ovo je prenagli rast i pad bi mogao biti bolan.

– što prenagli rast ???????
– prije bih kazala kako se nisi uspio ukrcati.
– a lijepo je Ivana pisala što radi na burzi.
– pa zar nismo pali do boli.
– i kako mi rastemo ?????
– 3 dana po 10%,
– tada naši poznati kešolovci uoče rastući trend i Ivana im proda dionice.

– I love this game.
– muzika mi radi na fullu.
Pozdrav !

@ernest

I nama
[lol]

a koliko tocno "VAS" se krije iza nicka "Ernest"?
ti i koliko tocno imaginarnih prijatelja? ili je to jedan covjek sa vise "personalitija"
[lol]

ako je ovo stvarno prokret trenda, a ima argumentata da bude.
FI, nafta, podcjenjenost, INA, velika zainteresiranost stranih ulagaca….

onda cemo rast do 38xx, pa mali pad, pa rast do 41xx, pa pad, pa rast do 45xx.
[thumbsup]

Iako ja nemam INU iskreno se radujem da je neki danas imaju i da će dobro zaraditi na rastu. Posebno mi je dobro što će dionice po visokoj cijeni uvaliti drugoj strani, a ta druga strana nisu neki dobri domaći dečki nego "stranci".
Bravo, tako se zarađuje, a ne drukati preko foruma i nagovarati domaću sirotinju da da zadnju paru za bezvrijedne dionice. Bogatim strancima treba uzeti lovu.
A koliko INA vrijedi to znamo samo mi. Oni nemaju pojma. Mislio je i Barr da je dobro kupio. A kad tamo međutim…


vec smo dobrano usli u godisnje odmore, a burza zivnula…

Nije da se pravim pametan, ali spomenuo sam nekoliko puta: krdo u ljetne dane ocekuje letargiju, e pa bas ce bit obrnuto ! Pa kad ce sljedece ljeto ocekivat vatromet, dobit ce letargiju ! I tako ukrug ! [huh]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Pa dobro zar svi očekujete stabilan rast uz crvene europske i američke indekse (inače ameri su prešli u minus)? I sve veću krizu u bankarskom sektoru? I zaoštravanje situacije oko Irana?
Što je INA globalna korporacija koja će sve izvući?
Uf, uf, sve je zrelo za ozbiljan pad. Previše optimista i euforista na tržištu.
Ne bu dobro… [undecid]

@zg828
Bravo, tako se zarađuje, a ne drukati preko foruma i nagovarati domaću sirotinju da da zadnju paru za bezvrijedne dionice. Bogatim strancima treba uzeti lovu.

prekrasno, odusevljana sam…
stvarno jesam…
imas curu? [smiley]

Ivana, prvi put se javljam, neznam ni sam zašto ali ponukali su me tvoji postovi.
Idem i ja danas slaviti jer sam na burzi relativno novi, pilku sam Inicu na dve milje i sto i frknuo je danas za 3 milje.Neznam jel sam trebao ili nisam ali igram na filing. Kak sam pilku tak je i dajempro jel mi treba guta.
živjeli.


Pa dobro zar svi očekujete stabilan rast uz crvene europske i američke indekse (inače ameri su prešli u minus)? I sve veću krizu u bankarskom sektoru? I zaoštravanje situacije oko Irana?
Što je INA globalna korporacija koja će sve izvući?
Uf, uf, sve je zrelo za ozbiljan pad. Previše optimista i euforista na tržištu.
Ne bu dobro… [undecid]

kako ti to cudno rezoniras?
pa sta nisi vidio da nema panike i da ekipa koja je ostala na burzi ne zeli prodavati dionice na razinama od 3500?
prezivjeli ulagaci se ne boje nekakvih "velikih gubitaka" ako crobex rokne na 3200,3000…
itd.

onaj pad na 3200 je bio "slucajan" i pod utjecajem emocija.
to su bile emocije od ljudi koji nemaju pojma o financijskom trzistu i burzi…etc…
preostala ekipa jednostavno ne zeli i ne mora prodavati dionice za sitnis i zato se stalno odbijamo od 3500…
3500 je nase razumno i logicno dno… bez emocija.
a emotivaca se ne treba plasiti jer su oni vec odavno "izgorili"…


Pa dobro zar svi očekujete stabilan rast uz crvene europske i američke indekse (inače ameri su prešli u minus)? I sve veću krizu u bankarskom sektoru? I zaoštravanje situacije oko Irana?
Što je INA globalna korporacija koja će sve izvući?
Uf, uf, sve je zrelo za ozbiljan pad. Previše optimista i euforista na tržištu.
Ne bu dobro… [undecid]

bas naprotiv..
puno je pesimista ovih dana..

nego, nesto si mislim, mozda nisam u pravu, ali evo:

dakle, cini mi se da je ova bjesomucna kupnja INE dosla iz vana, prvo sam mislio da nasi mirovinci/fondovi/investitori kupuju, e da bi nadrukali cijenu visoko, ako bude javna ponuda, ili da se nakrcaju, ako znaju da ce ponuda ici vise od prosjecne burzovne u zadnja 3mj.
iz nacina trgovanja se vidi da nije jedan kupac, nego vise njih.

ako bi to bilo tako, vjerojatno bi ostale dionice drzali nisko, pace prodavali, i spustali cijenu, dok ne odrade INU, pa se lako vrate po jeftinijim cijenama, ionako su oni glavne gazde na trzistu.
ipak, iz istog razloga ne bi isli tako agresivno u kupovinu, jer su istu kolicinu, mozda mogli dobiti i nesto jeftinije, a buduci su oni medvjedi, svaka kuna je vazna.

ipka, danasnji promet na INI, kao i lupanje, bolje receno pametno skupljanje, uz minimalno podizanje cijene, mozda govori da su izasli iz INE i frknuli je strancima i sad kupuju ostale dionice koje su prilicni (i nezasluzeno) nisko.dakle, ako INA ide po 3400, 3700, 4000, svejedno, mozda im je zgodnije kupiti neke dionice na kojima misle da ce ce uzeti 50% ili 100%.
to ne znaci da INA nece i dalje nastaviti svoju putanju, okomito uvis.

tko je utukao 25 milja u DLKV jucer i zasto?
na stranu to sto je DLKV odlicna firma, mogli su u miru na bidu cekati radnike, ERNT, ogromni prometi vec danima, doduse, tamo netko i zestoko prodaje, ATPL se danas probudila, ATGR takodjer..
PODR isto..
ogroman promet danas, odakle toliki novci odjednom?odakle likvidnost?

nadam se da cemo za koji dan saznati sve preko SDA, ali ovo nisu oni odbijanci koji su isli poslije padova prije, po Newtonu i principu akcije i reakcije!
bar se meni tako cini..

komentari?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Pa dobro zar svi očekujete stabilan rast uz crvene europske i američke indekse (inače ameri su prešli u minus)? I sve veću krizu u bankarskom sektoru? I zaoštravanje situacije oko Irana?
Što je INA globalna korporacija koja će sve izvući?
Uf, uf, sve je zrelo za ozbiljan pad. Previše optimista i euforista na tržištu.
Ne bu dobro… [undecid]

INA je korporacija koja će donijeti veliku količinu svježeg casha na tržište, a to je bio primaran problem, nelikvidnost.

Naše banke nisu kupovale američko hipotekarsko smeće i više su izgubile zbog ovog pada na burzi.

Nafta je skupa, ali stabilna. Ali općenito, jedna velika balončina koja će se izdušiti prvom prilikom.

Samo na dionicama neće zaraditi oni koji će kupovati kada nafta već pojeftini, nego oni koji su imali mu.a kupiti sad, kad je frka. Eto ti na prošloj stranici primjera čovjeka koji je Inu kupovao po 2100 kada su je svi bacali u smeće. Danas svi kupuju, on prodaje. A našao si je i curu. 🙂

Samo ne znam kako će to sve tebi pomoći.

U zdravlje!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Senzacionalan dan na Burzi:

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2008,7,10,ina_burza,126155.jl

New Report

Close