Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad nafta poraste ameri padnu za 3%, kad padne onda rastu isto tako. I onda se javi autić iz crtića i kaže da je mala korelacija. Idi napumpaj si gume.

Meni je na ovom forumu glupost da se za naftu i ostala tržišta otvorila zasebna tema i kad to prodiskutiramo ovdje, završimo negdje drugdje. Pa ajde onda otvorite topic za fondove, likvidnost, ivanu i barona a ovu temu zatvorite.

Pa nafta je zadnji crni scenario koji nam je prijetio i još nam prijeti.
http://biz.yahoo.com/ap/080708/wall_street.html

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Zahvaljujući kreditnoj krizi i frci s nekretninama nekretnine su pale, a to ublažava američku inflaciju. Da danas presuše svi izvori nafte, svjetske rezerve pokrivaju 50 godišnje potrebe.

Nadam se da će ovaj tjedan nafta ispod 125$ i da će još špekulatnskog kapitala natrag u dionice.

U drugom i trećem mjesecu, naši fondovi su se opravdavali da su imali dosta love u americi i kad je tamo nastala frka, imovina im je pala pa su keš morali nabavljati i tamo i kod nas pa su rasprodavali sve što se dalo prodati.

I zato NEMA PREDAJE [thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Mogli bi fondovi koji se moraju ukeširati, iskorisiti ovu euforiju danas (ako je uopće ima).
A nakon toga, šišanjac.

Ja ne vidim baš promjene omjera K/P na nalozima u ovih 10 min.
To znači da će opet mali dizati Crobex. Ajme.




Dosadnog li dana.
– na burzi monotono.
– a ni na ovoj temi ništa pametnog osim ide to gore ili dolje i suprotnoj strani dijelite jedinice, valjda vas jedino to i zabavlja.
Pozdrav !

pa napisi nesto pametno.
[/quote]

Mogu li ja za kolegicu:
– sutra očekujem trgovinu na većim prometima nego danas
– dionice koje sam kupila zadnjih dana će rasti
– tako ću pokazati da sam bila u pravu
– probat ću neke od njih prodati na dnevnim vrhovima
– a onda ih ponovno kupiti na dnu
– ako ovo čitaju fond manageri, probat će me omesti u mom naumu
– ali ja se ne dam

I za kraj:
– I love this game

Pozdrav!

Dobro oponašaš razmetljivost stila, ali pretjerao si s pismenošću.
[/quote]


– po meni je ovo dno, možemo sada mi još i malo dolje,

Ako "možemo sada mi još i malo dolje", onda nije dno. Elementarno, moj Watsone!


HT i INA nam drže burzu da ih nema opći potop bi nastao

ništa one ne drže, nego ruše, preko njih se isisava lova sa tržišta.

Ako do otvaranja burze ostanu nalozi ovako nisko na asku
mogao bi biti solidan promet na otvaranju!



HT i INA nam drže burzu da ih nema opći potop bi nastao

ništa one ne drže, nego ruše, preko njih se isisava lova sa tržišta.

[/quote]
Jedina prava i nepatvorena istina


Mogli bi fondovi koji se moraju ukeširati, iskorisiti ovu euforiju danas (ako je uopće ima).
A nakon toga, šišanjac.

Ja ne vidim baš promjene omjera K/P na nalozima u ovih 10 min.
To znači da će opet mali dizati Crobex. Ajme.


za šta da iskoriste

kolega pitanje za vas a kaj je za vas smirivanje trzista ili stabiliziranje ili oporavak crobi na 4000 ili 4500 ili 4800

Za mene smirivanje, odnosno stabiliziranje tržišta nije vezano uz vrijednost Crobex-a, već uz likvidnost. Pri tome mislim na likvidnost malo većeg broja dionica, a ne samo ovih par kojima se sada koliko-toliko trguje.

Do stabilizacije će doći kada bude moguće prodati neku veću količinu dionica (par stotina tisuća kuna), bez obveze da se pri tome drastično srušite cijenu.

Vrijedi i obrnuto – ako sada želite kupiti neku manje likvidnu dionicu, možete je kupiti vrlo malo na račun nekolicine očajnika. Kupnja veće količine dionica u kratkom vremenu značila bi kod takvih dionica ozbiljno dizanje cijene.

Tek kada se riješe te stvari, možemo računati na povratak i li jaču aktivnost većih investitora i rast.


Mogli bi fondovi koji se moraju ukeširati, iskorisiti ovu euforiju danas (ako je uopće ima).
A nakon toga, šišanjac.

Ja ne vidim baš promjene omjera K/P na nalozima u ovih 10 min.
To znači da će opet mali dizati Crobex. Ajme.

[ INA-R-A ] Kupnja Cijena
1697 2.700,00
15 2.691,00
20 2.686,00
14 2.682,00
7 2.681,00
12 2.680,00
50 2.666,01
14 2.666,00
15 2.665,01
2 2.664,50
Cijena Prodaja
2.680,00 24
2.685,00 10
2.688,00 24
2.689,99 4
2.690,00 14
2.694,97 5
2.695,00 6
2.696,98 6
2.697,00 48
2.697,96 9

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ODosmo!

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

New Report

Close