Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gadna je stvar panika, ha dijoničaru…mislim sada prodavati kada je najvise palo…smijesno

Pametan covjek uci na tudjim greskama, a glup na svojim

Dragi kolege, ne želim djeliti pretjerana katastrofalna predviđanja niti širiti optimizam na temelju ničega. Iskreno mislim da ćemo se jednog dana svi probuditi i sve će biti zeleno, Nitko neće znati niti zašto niti kako ali sve će zelenjeti i zelenjeti. Onda će razni analitičari i eksperti komentirati i analizirati, oni strpljivi će brojati šušku, a oni koji su bili nestrplivi reći će znao sam ali.., trebao sam ali.. Samo hrabro naprijed.

strpljen..spašen Time is on my side

Nije me bilo zadnjih 10 tak dana i idem danas malo pogledat i gle…
Pa šta ste to napravili dok me nije bilo ??
Ima li itko optimističan ovdi ili da povučem lovu s burze i uložim u antidepresive?
Znam da ne igramo monopol,al šta je previše ,previše je.
Ili plačete ili se smijete,ima li nešto između???
Amo sutra za promjenu svi kupit bar po 5 dionica,pa makar i one od 5 kn!
Pa vidite koliko samo ljudi čita ovaj forum?
Zajedno možemo utjecat na burzu više od ijednog fonda.
Pozdrav svima i dignite glavu gore


Znaju svi koji prate Ininu dionicu

Upravo našao. Kupuju PBZ obavezni mirovinski fond i Citibank i to vjerovatno zbog toga jer je OMV dao ponudu za otkup 7% dionica u gotovini. Eeee bilo bi lijepo da imamo ponovni slučaj Plive, samo ovaj puta s INOM.


Ne vidim signale da će se uskoro u ovom okruženju tržište oporaviti i prodajem sve do zadnje dionice, dižem keš iz fondova, to jest spašavam što se spasiti dade, prije nego što to shvate i moji kolege dijoničari.

E sad da si to rekao kad smo bili negdje na 3900 ili eventualno 3800 razumio bi, ali ovako???? Sjećaš se kako smo se katapultom zadnji puta dignuli iz 3250 na 4100. Nije bilo vremena ni za ukrcaj, jer tada vlak vozi velikom brzinom.


Dragi kolege, ne želim djeliti pretjerana katastrofalna predviđanja niti širiti optimizam na temelju ničega. Iskreno mislim da ćemo se jednog dana svi probuditi i sve će biti zeleno, Nitko neće znati niti zašto niti kako ali sve će zelenjeti i zelenjeti. Onda će razni analitičari i eksperti komentirati i analizirati, oni strpljivi će brojati šušku, a oni koji su bili nestrplivi reći će znao sam ali.., trebao sam ali.. Samo hrabro naprijed.

nije to nista novo, isto kako je palo u najvecoj euforiji, kad smo svi mislisli da cemo rijesiti zivotne brige za koji mjesec, desio se krah, isto tako, kad je najgore vrijeme letargije, kad se bombardira losim vijestima i kad svi ocekuju da ce sve otici u mp3, desi se obratno.
buduci da nam je burza plitka i nelikvidna obrati su brzi i jaki, kako prema gore, tako i prema dole!

najbolji lakmus je vidjeti koliko sada ima katostroficara i forumasa u cashu, svi ocekuju jos gore vrijeme i gori pad.na 5400 svi su mislili da burza ide samo gore, nikako dolje.

ali najsmjesniji su oni koji na 3200 prodaju i postaju najveci medvjedi,a na 5400 su najveci bikovi.
to su oni sto su zazivali Hanfu dok je padalo na 4200, a sad zazivaju krah i crobex na 2500.
to je vecina nasih malih "dijonicara"..
zalosno, ali jebiga, zakon jaceg i majke prirode, samo najjaci opstaju
[bye]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


i zašto je manipulacija?
čovjek se izlaže riziku (da mu neko otme te 82 dionice) da bi zaradio …sama bit tržišta.

To je psihologija. Nije taj od jučer na burzi. Zna dobro što radi. Zna on da mu nitko neće otet te 82 dionice, kada se posvuda crveni. A da hoće stvarno prodati stavio bi skriveni nalog, a ne ovako da ga svi vide. Ovako mu je za cilj da sruši cijenu, a s druge strane već postavlja skrivene naloge na kupnji. Sjećam se isto prošli petak kad se dogodio onaj sunovrat dionica na otvaranju, a onda odbijanac u roku sat vremena, netko stavio isto, koja slučajnost isto 82 dionice na kupnji, 15 minuta do deset sati po cijeni 9500KN, a onda 15 sekundi do deset pobrisao taj nalog, a s druge strane sa skrivenim nalozima prodavao po istoj toj cijeni. Vjerovatno onda kad je cijena pala na 9000KN tada kupio.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ba6cae99-805c-493b-8690-5fa8627f28b6&ref=lastadd



Znaju svi koji prate Ininu dionicu

Upravo našao. Kupuju PBZ obavezni mirovinski fond i Citibank i to vjerovatno zbog toga jer je OMV dao ponudu za otkup 7% dionica u gotovini. Eeee bilo bi lijepo da imamo ponovni slučaj Plive, samo ovaj puta s INOM.
[/quote]

To nije Citibank nego račun na kome su svi GDR-ovi na LSE. Dakle netko kupuje pa prebacuje u London. Ako su ove dionice danas prebacene u London, to ne znaci da su danas i kupljene.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ima li netko informaciju koliki je prinos na prvu tranšu IGH obveznica ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


bok svima!
danas nisam bio na forumu…
e pa stvarno svasta sad vidim da se dogadja…

evo na igh nalog na prodaji 82 komada na 9000kn. [lol]
stvarno majstorski…
svaka cast! [thumbsup]
ako ovo nije manipuliranje cijenom onda ne znam kaj je…

pitanje kolegi koji je postavio taj nalog od 82 dionice:
koga VI pokusavate uplasiti?

samo dajte, silujte trziste, puno cete zaraditi…
[thumbsup] [lol]


pa ako proda sutra u prvoj transakciji cca 80k do kraja dana

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Za stanje na našoj burzi nitko nije kriv osim samih nas dioničara nije nas mali broj i možemo puno toga napravit samo treba biti sloge a ne gledat kako ćemo koga zaj…. . Sjetite se 4 mj kad se digla samo malo prašina kako je se popravilo preko noći i nastala tišina a utoj tišini oni konstantno su nas nastavili varat .Naša greška tad je trebalo nastavit a ne povuć se i sve odgovorne kazneno gonit od LUKOVIĆ do SAMODOLA .Amerikanac nije čuo za HRVATSKU a našao je našu bakicu e to je pravo a kod nas našto ovo liči .Možde će biti ljuti na ovo što pišem ali je moje mišljenje takvo i uvjeren sam da možemo to popravit .


a potpis iz starosocijalistickih solidarizirajucih drugarskih vremena vam je izostao kolega …

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close