Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



mislim da ce biti bolno danas pri kraju i sutra cjeli dan volijo bi da pogrjesim ali sudeci kakva je situacija vani mogo bi bit upravu

Meni se čini da je vani odbijanac?
[/quote]
slabo ti se cini ma gle nisam druker niti zelim to biti niti sam ikad bijo ali mi se nesvidja nimalo ova situacija trenutno sam u kešu 100% ali zato imam minus od pocetka godine cc 120.000 kuna ovo iznosim javno i to je tako a isto tako kazem sebi DAJ BOŽE ZDRAVLJA I RADOSTI


zar mislis da npr. Luka Rajic koji nema blage veze sa ekonomijom ili Rojs koji ima cak i sada problema sa komunikacijama ili pokojni Rodjo sa svojim mesnicama je losiji od dipl.profesora ekonomije koji i jos dan danas predaje na fakultetima za 3k kuna.

Profesor ekonomije koji predaje na fakultetu za 3K kuna je svakako lošiji od pobrojanih, barem u uspješnosti praktične primjene ekonomske doktrine "Tko je jamio, jamio je".



zar mislis da npr. Luka Rajic koji nema blage veze sa ekonomijom ili Rojs koji ima cak i sada problema sa komunikacijama ili pokojni Rodjo sa svojim mesnicama je losiji od dipl.profesora ekonomije koji i jos dan danas predaje na fakultetima za 3k kuna.Ili hoces reci da je casnik sa West Pointa puno bolji od casnika koji je bio u nemilosrdnom ratu a da se ne zna ni posteno potpisat….imas takvih primjera pregrst zato ne procjenjujes covjeka po tome kako pise nego STO pise

Ma primjeri su ti stvarno prvoklasni [lol]
[/quote]

a sto fali primjerima [smiley] ,imas takvih jos npr. neko je poceo sa prodajom cvijeca a danas je jedan od financijski najjacih ljudi u HR,pazi vecina je na posteni nacin radila i zaradila a neko "ko je jamio jamio je" al treba i to znati [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Dođe mi da prodam dionice
kupim veliko bure (rezervar)
natankam do vrha
i onda prodajem benzim kad skoči na 20 Kn


Pa naravno, svi pricaju o velikom krahu, sumraku bogova i slicno, a ovakvih vijesti ima pregrst, samo se provode u tisini…

recimo stara prica sa BHP i Rio Tintom, sada se ukljucio i Mittel… svi bi kupovali jer znaju da dolazi krah burze, pa da popuse sto vise [lol]

Lako je biti pametan kada sve pada ili kada sve raste. Kada sve raste svi su znali da će još rasti.
Uvijek kako pri rastu, tako i pri padu treba biti oprezan, "pametan" investitor neće podlegnuti niti euforiji, osim ako ima smisla, niti depresiji.

Što to znači? Ako si izašao oko IPO INE propustio su dobru priliku za zaradom, ali ako nisi izašao poslije IPO HT ili tu negdje popušio si dobru lovu. Znači i euforija, ali i depresija mogu biti dobar temelj za zaradu, uz malo sreće naravno.

Sada su svi znalci jer pada, kao što su bili jer raste. Pa valjda je svakom ulagaču bilo jasno da je stanje neodrživo, da se nisu uopće pratili FA da se sve zaokruživalo na brojku više kao temelj daljnjeg rasta.

No, i dalje mislim da su dionice izvrstan način ulaganja i učenja, iako gubitak nije nešto što gledamo pozitivno, ipak nam daje neko novo iskustvo kojim smo jači. Kao što je izgledalo dok je raslo da nikad neće pasti sada tako isto izgleda dok pada da nikad neće rasti. Ne treba očekivati da će nafta, bez obzira da li je balon, sutra se vratiti ispod 100$ osim u nekim eksternim slučajevima. Za to ako bude opet će trebati vrijeme da se desi, ne raste nešto 50% da bi nakon dva dana se samo tako vratilo, isto kao i dionicama, indeksu je trebalo puno vremena da naraste 100%.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sadra neces stici sve te radnje obaviti da bi prodavala po 20kn, OIL u fut. je vec na 142$ [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Počeli smo fino roniti, e Ivana Ivana slabo si nam ti to obranila crobex. Evo ovo nam je već peti tjedan pada pa da bar neki predah mali dođe,stvarno su nemilosrdni ovi prodavatelji.



zar mislis da npr. Luka Rajic koji nema blage veze sa ekonomijom ili Rojs koji ima cak i sada problema sa komunikacijama ili pokojni Rodjo sa svojim mesnicama je losiji od dipl.profesora ekonomije koji i jos dan danas predaje na fakultetima za 3k kuna.Ili hoces reci da je casnik sa West Pointa puno bolji od casnika koji je bio u nemilosrdnom ratu a da se ne zna ni posteno potpisat….imas takvih primjera pregrst zato ne procjenjujes covjeka po tome kako pise nego STO pise

Ma primjeri su ti stvarno prvoklasni [lol]
[/quote]

i ja mislim, ali oni su jamili i to znalacki.. [lol]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

o iznenadili bi se kolko profesori ekonomije najame i pošteno i manje pošteno.




zar mislis da npr. Luka Rajic koji nema blage veze sa ekonomijom ili Rojs koji ima cak i sada problema sa komunikacijama ili pokojni Rodjo sa svojim mesnicama je losiji od dipl.profesora ekonomije koji i jos dan danas predaje na fakultetima za 3k kuna.Ili hoces reci da je casnik sa West Pointa puno bolji od casnika koji je bio u nemilosrdnom ratu a da se ne zna ni posteno potpisat….imas takvih primjera pregrst zato ne procjenjujes covjeka po tome kako pise nego STO pise

Ma primjeri su ti stvarno prvoklasni [lol]
[/quote]

a sto fali primjerima [smiley] ,imas takvih jos npr. neko je poceo sa prodajom cvijeca a danas je jedan od financijski najjacih ljudi u HR,pazi vecina je na posteni nacin radila i zaradila a neko "ko je jamio jamio je" al treba i to znati [lol]
[/quote]

e da zbilja su ti primjeri super.

je, imaju životne mudrosti za život u tom svijetu u kojem žive, to ne sporim. baš kao što muha ima životne mudrosti za preživjeti na g…u.

nazalost u tom svijetu zivis i ti i ja svi mi .Zar mislis da je i ovo nase TK posteno i da tu niko ne jama i da samo skolovani bolje znaju.Samo uzmi primjer HT-a kak su neuki i bakice sa placa koje imaju osnovnu skolu prodavali HT po 380-390kn dok se vecina ovdje smijala nazalost i ja.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


nazalost u tom svijetu zivis i ti i ja svi mi .Zar mislis da je i ovo nase TK posteno i da tu niko ne jama i da samo skolovani bolje znaju.Samo uzmi primjer HT-a kak su neuki i bakice sa placa koje imaju osnovnu skolu prodavali HT po 380-390kn dok se vecina ovdje smijala nazalost i ja.

da, i ja sam umirao od smijeha i govorio da bi samo budala prodala HT ispod 500kn. Da moraš biti idot da ne vidiš da nema šanse da dionica padne ispod 350kn, da padne na 300kn da je to i teoretski nemoguće. Nemoguće moj k….

strpljen..spašen Time is on my side

New Report

Close