Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ta lova je otišla u akcije na hrvatskom tržištu, nemoj da iznosiš neistinu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

– evo kada sam već uspijela zajedno s fondovima obraniti crobex od potopa,
– sada kada je prošla bitka,
– ja se volim hvaliti, kupovala sam i TISKA, a moja su bila dna na KORF, DDJH, ADPL, ADRS, VIRO,… i još neke, ali one nisu za reklamu, a ove nabrojane ću ionako jako brzo prodati.
– kako hipotekarna kriza utječe na naše banke ?
– samo i ja znam puno toga.

– Crobex je daleko od toga da je obranjen
– bitka još nije niti počela a kako mi se čini kapitulacija je vrlo izvjesna u dogledno vrijeme
– Prodati? Možda? Ako bude kupnje. Samo sumnjam da će biti na višim razinama.
– Imate pravo. Hipotekarna kriza ne utječe na NAŠE banke – one NE postoje. A na ove u stranom
vlasništvu utječe itekako.
– U to sam siguran. Vidljivo je iz sve i jednog posta.


Ta lova je otišla u akcije na hrvatskom tržištu, nemoj da iznosiš neistinu.

Niti pod razno.

Vrlo zanimljive argumentacije, inovativna analiza. Moram postaviti nekoliko pitanja.


Jedna od naših najvažnijih grana je turizam.Očekuje se porast broja posjetilaca 2%,noćenja 3%,a prihoda 6-7%S obzirom na poskupljenje građevinskog materijala/poskupljenje željeza i energenata/
mislim da je vrijednost hotela veća.BV bi trebao rasti.

Ko očekuje taj porast ? Što ako do porasta ne dođe ? Usljed povećanje cijene građenja opada građevinska aktivnost. Radna snaga pojeftinjuje. Kakvog to uticaja ima na BV ?
Inače mislim da će vrijednost hotela na Jadranu rasti, ali ne iz gore navedenih razloga.


Građevinski radovi koje uglavnom obavljaju naši građevinari su također veći nego lani.Očekivanja
su veća nego lani.Gradi se više a ne manje.

Moram te razočarati, ali te građevinske radove uglavnom obavlja radna snaga iz Bosne. Moguće da se gradi više, ali se naplaćuje manje. Kako to da IGH izdaje 80 milijuna obveznica u tjednu opće rasprodaje obveznica ?


Banke su ostvarile veću dobit nego lani.

Kako koja.


Poljoprivredno zemljište postaje sve važniji resurs i puno skuplji.I tu smo bogatiji.

Bogatiji je Ivica Todorić, većina građana će zbog ovoga postati znatno siromašnija. Nije li ovo udar na potrošnju građana ?


Firme su ispunile uglavnom očekivanja jer je porast dobiti fantastičnih 25 % u odnosu na 2006.

Naglasak je na riječi "fantastičnih" kao izvedenici od riječi "fantazija".


Amerikanci koji grade tenkove za promet na cesti,a kako je nafta poskupila,ne mogu to nikome
prodati pa ostvaruju gubitke i automobilske dionice im padaju dnevno po 10 %.Je li to previše ili
premalo nisam analizira ,ali je logično da padaju.

Po kojoj logici onda padaju Toyota i Honda ?


Dakle,mi se ravnamo prema Amerikancima i Evropi pa rastemo ili padamo uglavnom neselektivno.

Meni baš izgleda da smo prilično selektivni. INA je prije 40 dana bila 2350, a ATPL 2850. Sada je INA 2580, a ATPL 2550. HT je 284, sada 273, a ZABA je pala sa 490 na 400. Imam sve četiri.


Inflacija je šansa za zaduženog,jer realno vraća manje.Mi smo duzni, išto bude veća inflacija u Evropi
manje ćemo vratiti nego da nema inflacije.
U krizi stvaraju se prilike i treba ih prepoznati dok kuha. Hrvatska dobro napreduje.Moglo bi i bolje,ali razloga za neku veliku katastrofu nema.Dapaće.

Ovo bi bilo genijalno kada naša vlada ne bi otplaćivala stare dugove uzimanjem novih. Naravno ti novi zbog inflacije imaju veću kamatu. Napredujemo sa fantastičnih 4,5%, od kojih se barem 1/3 financira iz neobnovljivog izvora, prodaje imovine. Druga trećina iz zaduživanja. Nema pravog napredka dok država ne smanji potrošnju.


Na pitanje da li su cijene dionica na ovim visinama velike.Već u samom pitanju dali ste odgovor.
Postavljam kontra pitanje:Da li su cijene dioinica na ovim nizinama niske.

Postoji li kakva nagrada za one koji odgonetnu rješenje ove zagonetke ?


Nešto je prejeftino jer je bilo jetino i kada je Crobex bio na 5.200 i puno skuplje nego sada.
Nešto je još uvjek skupo jer je bilo preskupo iako je dobro pojeftinilo.

Dakle ništa se nije promjenilo. Ko bi jeftin osta jeftin, ko bi skup osta skup. Spore su promjene u zemlji koja je izabrala slogan " The Mediterranean As It Once Was"

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@tigrus
Kolegica ivana 7 je svoje lamentacije krenula na PBZ fondovima gdje je ,istinito ili ne, izjavila da je visi analiticar/savjetnik-ubi me vise, tog istog drustva za upravljanju fondovima.. na tome temeljim info… a i mislim da znam o kojoj se doticnoj gospodicni radi…te da njena tvrdnja nije potpuno istinita ali nije ni daleko od nje (ima pristup info,ako je visoko dogurala se ne znanjem vez zalaganjem :).
Mislim da osoba koja me najvise uveseljava na svojim temama ima info, nije konzistentna, hvalisava nevjerojatno za jednog ozbiljnog ulagaca) te da bi se skupljanjem njenih tekstova moglo uociti da je jedan dan za aktivnu trgovinu, drugi dan se time kupuju brodice brokerima, treci dan izlazi iz dionica jer se na njima samo gubi, cetvrti dan je 100% u dionicama, da ne govorimo o populizmu koji to prati.Postavljam pitanje forumasima:
koliko vas je aktivnom spekulativnom trgovinom na dugi rok zaradilo i koliko? ako niste imali pouzdanu vodilju?
Sebe smatram dugoročnim ulagateljem koji sada isključivo kupuje, a ne planira prodavati za par dana, vec na "dulji rok" jer na ovakvom plitkom trzistu, dragi kolega, spekulacije su dvosjekli mac.
Reagiram isključivo na njen populizam, narcisoidnost i argumentima, iako me koji put tako izbaci iz takta da neke stvari previdim….

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.

Istresena je ogromna košara loših vijesti prošli tjedan, tako da će jaako puno toga biti ugrađeno u cijenu.

Kao što rekoh ili smo blizu dna, ili dolaze jako gadna vremena, tako gadna da baš i ne vjerujem u to.

Svakako nekog dobrog kratkoročnog scenarija za one koji su prodali na 3300 kao Baron nema,

U svakom slučaju ovaj scenario gdje su bankari spekulativno napumpali cijene nafte i hrane, da bi pokrili gubitke na TK, i sve prebacili na grbaču običnih ljudi koji moraju jesti i voziti se, je odvratan i
IMHO obit će im se u glavu.

Nažalost pije toga će se obiti u glavu nama malim dioničarima, AKO VEĆ NIJE HAHA!!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........



@tigrus

Kolegica ivana 7 je svoje lamentacije krenula na PBZ fondovima gdje je ,istinito ili ne, izjavila da je visi analiticar/savjetnik-ubi me vise, tog istog drustva za upravljanju fondovima.. na tome temeljim info… a i mislim da znam o kojoj se doticnoj gospodicni radi…te da njena tvrdnja nije potpuno istinita ali nije ni daleko od nje (ima pristup info,ako je visoko dogurala se ne znanjem vez zalaganjem :).

Teško za povjerovati. Njeno poznavanje hrvatskog tržišta kapitala je u najboljem slučaju osrednje. Možda recimo PBZ opći poslovi ili slično, ali da je bilo kakav faktor u PBZ investu zvuči nevjerojatno.

Ivana ima jako puno potencijala, ali će to sve ostati na potencijalu ako uskoro ne počne gradit karijeru. Ako je već finacijski osigurna, bilo bi dobro da ode preko bare na dodatno školovanje. Amerikanci su majstori u građenju komunikacijskih sposobnosti, a to je upravo ono što Ivani najviše nedostaje. Posao je bitna stvar u životu jer ti daje sigurnost i samopuzdanje. Ako pak odluči sjediti kod kuće i prepucavati se po forumima, onda će propadati i profesionalno i karakterno i financijski.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Iskreno mislim da fond manageri u malim fondovima spašavaju golu kožu, dok u velikim fonodovima gledaju kretanje DAX-a i ostalih stranih indexa.
Po tome, vjerujem da nitko ne zna gdje ćemo slijedeći tjedan.
Ja mislim da nam slijedi još par tjedana pada.
Tko misli suprotno , možda dobro misli. [thumbsup]

A što ste navalili svi na Ivanu ? Evo ja ju molim da nam kaže šta ima u planu za sutra,šta da prodajemo a šta kupujemo…Ivana pomagaj ! [wink]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Stojić: inflacija tijekom ljeta iznad 7 posto!

ZAGREB – "Rastuće cijene prehrambenih sirovina i energenata na svjetskom tržištu te električne energije, tijekom ljeta bi inflaciju trebali podići osjetno iznad 7 posto, kaže voditelj odjela Istraživanja tržišta u Sektoru Riznice Hypo Alpe Adria Banke Hrvoje Stojić u novom BANKA tv-u.

Pad industrijske proizvodnje u svibnju od 2,1 posto godišnje duguje slabljenju domaće potražnje, kako u osobnoj potrošnji, tako i u investicijskim dobrima, kaže Hrvoje Stojić."

Ostavite se ivane i razmišljajte od kuda ćete namaći još 7 posto da budete na nuli.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close