Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovani,
jedno pitanje,
tko se slaže samnom da će crobex a i ostali svijetski indexi padati dok se cijena nafte ne spusti na razine oko 80 $?

Vrlo jednostavno pitanje

ja se ne slazem. nafta nece biti 80.
zato se ne slazem.
misilim da ce rasti kad se ljudi priviknu na razine nafte od 130 dolara…

Neznam da li je itko pokusao naci razlog pada amera osim laprdanja.
Pa njima banke svako malo idu na dokap zbog nedostatka casha, GM ima gubitak iznad kapitala.

Kod nas?
Nie bas tako, ne?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

– ali možete i sami odrediti koliki je za Vas podnošljivi gubitak na nekoj dionici i prodati je.
– tu sami odredite postotak.
– to se lijepo može raditi na likvidnim dionicama.
– ali na nelikvidnim nema šanse,
– jer kada cijena padne 10% i vi želite upotrujebiti stop loss nalog, koga sami trebate napisati, prva kupnja je cca 10% ispod vašeg dopuštenog minusa.
– taj gubitak je za Vas prevelik i automatski postajete dugoročni investitor u toj dionici.
– i meni se je puno puta to dogodilo,
– jer mi smo jako plitko tržište,
– ali ipak se i tu može raditi ako se želi.
– ali mišljenja sam kako buduća zarada može ležati samo u jeftinoj kupnji dionice,
– a koja je to neka jeftina cijena gdje je neku dionicu dobro kupiti,
– e to veći ne zna, ili nema pojma o tome,
– zbog toga većina investitora i gubi na burzi.
Pozdrav !


Možda je i previše komentara uz pisanje drage nam kolegice, ali mene zanima jedna stvar:
– ako stoji ovako uspješna trgovina na burzi, ako je ekipa s kojom surađuješ i družiš se odlična onda ja u tom slučaju ne bi nikad tražio posao(ako me pamćenje služi u jednom si postu napisala da si nedavno našla posao), jer bilo gdje da se zaposliš uz najidealnije uvjete nećeš moći intezivno trgovati i zarađivati.
A šteta bi bilo prekinuti ovakvu karijeru(bez ironije)

Naravno da nije, ali kako je burza psihologija, ljude se "tjera" da prate situaciju prema vani i onda se oni tako ponašaju. Kada bi se ponovila "Pliva" brzo bi se zaboravila Amerika, recesija i slično. Evo ako se nekome da prošarati forume prije 3-5 godina, vidjet će kako su ljudi i tada pričali da tržište više neće rasti jer je recesija u Americi i slično. Živa istina!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

dobro jutro svima
pofuk

Dobro jutro


Poštovani,
jedno pitanje,
tko se slaže samnom da će crobex a i ostali svijetski indexi padati dok se cijena nafte ne spusti na razine oko 80 $?

Vrlo jednostavno pitanje


Dragi Ivane 1234 imaš krivi pristup.Ako cijena nafte dođe na 80 $,a to se može dogoditi ,recimo
u tri mjeseca,šest mjeseci ,jedne godine ili nikada.Ali tada će cijena dionica skočiti za 50% i to
prije nego cijene nafte počmu rasti.A ziheraši će spušiti,moguću dobit.A ove cijene nafte su
ionako uraćunate u indeksima.Međutim,zanemarujete da je i kriza hipotekarnih iza nas i da banke
šetaju gore dole žešće nego naš DIOKI,i da su pale toliko nisko da sada mogu malo pasti i puno
skočiti.

Mislim,da je vrijeme za ulazak.Danas je idealan dan jer bi i trayderi mogli krenuti sa pokušajem
izlaska ujutro i pokušaja ulaska kasnije,što ne znaći da je i pravilno.Zadnjih dana trejdanje
je uglavom bilo pušiona,pa nema razloga da se to još jedanput ne dogodi,tj možda na otvaranju
budu niže cijene nego na kraju dana.
Očekujem,da će danas svi veliki ulagaći pripomoći jutarnjem padu kako bi kasnije mogli dokupljivati
jeftino.Ja bi barem tako napravio.Bacio bi petarde da zaplašim stado.

Fundamentalno jake dionice,firme sa najboljim pokazateljima bi mogle biti najugroženije i naizgled
neinteresantne velikim,a baloni će se braniti.Normalno da svatko od nas smatra da dionica koju ima
nije balon,jer nitko rado ne drži balon u svom portfelju osim onih koji su blizu informacijama.
Nije pravilno ono što mi mislimo da je pravilno,već je pravilno ono što je pravilno.
A FA i matematika su neutralni.

Neke dionice su još napuhane ,ali za HT sam uvjeren da je debelo podcijenjen.



Ne bi ovo danas ovoliko palo da nije onog bull trapa od jučer. Trejderi su se postavili malo iznad granice tehničke potpore i otišli jako long, kad se pokazalo da su promašili ceo fudbal aktivirali su se stop-loss nalozi. Veliki međedi su naravo prepoznali situaciju (Goldman danas preporučio Citi za short) što je dalje potaknulo paniku a vjerojatno su počeli i margini pucati. Rezultat je 3% dolje.

Dakle u ovom padu u Americi netko je izgubio, a netko je zaradio, jer postoje put opcije.


Goldman lako daje preporuke za druge, a bilo bi mu bolje da se više pozabavi svojim poslovanjem. Potvrda ovaj link(doduše malo stariji ali ipak aktualan)
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d9e16fd9-8061-4add-91ad-81a1cd9218b2
[/quote]

Pa Goldman i daje preporuke za druge, jer samim tim zarađuje, jer se kladi na pad istih tih dionica za koje da preporuke, budući da im to tržište u Americi i dozvoljava. Vidio bi ja tog Goldmana da je u Hrvatskoj gdje nije dozvoljeno shortanje, da li bi davao takve preporuke.



bojim se drugovi da nam sutra prijeti katastrofa veća od 14.04. i blokade kojih dugo nije bilo[undecid] ja ne znam, u minusu sam već gadnom, sutra se uopće bojim paliti monitor

Narodni heroj Rade Končar,je hrabro viknuo :Pucajte u prsa! I pao pokošen.

Mislite da smo na streljani.Ne mora značiti jer u ovih zadnjih dana neprestano pucaju po nama.Od
17.6 do 26.6 Crobex je pao sa 3.811 na 3.579 , 6%
DAX 6.796 na 6460 5%
DDJH 12.160 na 11.453 6%

Automobilska industrija je strašno pala. MI je nemamo .

Brodari u ovom razdoblju su manje pali od ostalih dionica,a njihov utjecaj na CROBEX je znaćajan.

Mi smo već odradili ovaj pad,čak 1% više od Evrope/DAX/,te bi prema zakonu spojenih posuda
Evropa trebala još pasti ili mi narasti 1% da bi se uspostavila ravnomjernost.I nakon ovog današnjeg
pada Amerike,oni nisu pali više od nas pa da bi i mi trebali pasti.

Ionako nakon ovakvo jakog pada najćešće slijedi odbijanac,te bi već sutra Ameri mogli u plus.
I zato nebi trebali paničariti,ali ne morate hrabro poginuti kao Rade Končar.Staloženo zgrabiti
priliku.
U panici uvijek dobro prolazim.Hrabro se stavim na kupnju,pokoji put i balona,ali sutra samo
fundamentalno jake i jeftine dionice dolaze u obzir..Bit će intersantno.

[/quote]
Američki futuresi su plusu.

CROBEX je uglavnom odradio svoj pad i to daleko više od početka godine,a i zadnje sedmice malo
više od ostalih.A vi prodajite.I ja sam na prodaji,ali i na kupnji.Volio bi da mi najprije prođe
kupnja ,a onda prodaja.To bi iznosilo 5-10% u trejdanju.
Odavna nisam to doživio.
To mi popravlja krvnu sliku u ova loša vremena.


Dragi Ivane 1234 imaš krivi pristup.Ako cijena nafte dođe na 80 $,a to se može dogoditi

Nema šanse!

Gledam onaj nalog na IGH-u 26 dionica po cijeni 9650KN. Sada stoji dok još burza nije otvorena, a usudio bi se kladitida će ga minutu prije otvaranja povući.

New Report

Close