Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentar današnjeg trgovanja.

– pišem o svemu i svačemu ali je ovo ipak tema komentari trgovanja.

– danas sam se postavila na kupnji desetak dionica.
– cca 50% naloga mi je prošlo.
– na nekima sam morala i dizati cijenu.
– trenutno mi je sav keš na kupnji.
– ali imam i naloga na prodaji, prvi su možda i prođu.

– danas sam uspijela kupiti.
– korf,
– adpl, danas samo 4 transakcije,
– adrs, malo više na cca 366kn,
– ddjh,
– tisk,
– viro, malo više na cca 932kn

– na nekim dionicama su mi uvalili par komada.
– ipak danas nije bilo tako velike prodaje na mojim željenim cijenama.
– ali već će te Vi to meni prodati, ionako dolazi propast burze.

– gledam puno toga, i što mi se svidi kupujem, imam puno otvorenih naloga.
– odavno nije bilo ovako jeftino.
– a sutra ću sigurno i puno jeftinije kupovati.
– stvarno je lijepo imati keša u ovakvim situacijama.

– ovo što kupujem, može sigurno to još pasti dolje.
– ali sada je puno toga bedasto jeftino,
– a sigurno će biti i jeftinije,
– a ja još i bez kredita,
– pa ovo ljeto ćemo još toga kupovatio i na kredit.
– a onda će doći jesen i najvjerojatnije ću sve to prodati Baronu i Iveku, ali oni imaju malo novaca te će sigurno ostati tu još dionica i za Vas ostale.
– samo ipak oprez,
– ipak Baron i Ivek predviđaju propast burze u rujnu.

– I love this game.
Pozdrav !

Dojadilo mi je kontrirat bijedne drukere, pa cu se samo odjavit s jednim postom, evo što je rekao netko tko kuži što se događa u US

Ne bi ovo danas ovoliko palo da nije onog bull trapa od jučer. Trejderi su se postavili malo iznad granice tehničke potpore i otišli jako long, kad se pokazalo da su promašili ceo fudbal aktivirali su se stop-loss nalozi. Veliki međedi su naravo prepoznali situaciju (Goldman danas preporučio Citi za short) što je dalje potaknulo paniku a vjerojatno su počeli i margini pucati. Rezultat je 3% dolje.

Dakle u ovom padu u Americi netko je izgubio, a netko je zaradio, jer postoje put opcije.

Na crobexu nema put opcija, dakle zarađuje se samo ako tržište raste. Dakle pitao bi ove drukere što će oni time dobiti ako fondovi bankrotiraju, povjerenje ulagača se potpuno naruši, ko će im poslije dizat tržište, zar misle da će pasti na 2500 Crobex, i onda odbijanac an 4000. Neće biti prinosa jako dugo vremena.

Srećom mislim da se to neće dogoditi. Crni labud vam društvo nije u interesu.
Over and out.


Pošto smo svi danas vidjeli što se sa Amerima dogodilo, -3,05%, sutra puno sreće svima!

– danas će sigurno biti interesantno i zanimljivo kod nas.
– ujutro sigurno padamo,
– zbog velikog pada će se zbilja isplatiti sve prodati,
– jer će te ionako za jedan sat svoje dionice moći kupiti puno jeftinije,
– biti će panike,
– baš me zanima što će raditi deytraderi,
– a i fondovima je kraj 2Q, gubitci im sigurno ne odgovaraju, oni žele rast.
– ali kada mali navale, e tu mi zbilja nije žao fondova.
– ali mali će navaliti i na isplate svojih udjela u fondovima.
– možda ima i margina, nikada se ne zna.
– barem će biti veliki prometi, neka i brokeri nešto zarade.
– kupcima bih preporučila neka se čuvaju balona, još ih kod nas ima.
– sve u svemu jako će biti zanimljivo,
– možda i iz velikog minusa se uđe u plus,
– ali moramo ipak čekati start u 10:00
Pozdrav !


bojim se drugovi da nam sutra prijeti katastrofa veća od 14.04. i blokade kojih dugo nije bilo[undecid] ja ne znam, u minusu sam već gadnom, sutra se uopće bojim paliti monitor

14.4. nije bila katastrofa. bio je to dan kad su se divne dionice mogle dobiti za kikiriki, a donijele su i po 50% u sljedećih mjesec dana [thumbsup]


bojim se drugovi da nam sutra prijeti katastrofa veća od 14.04. i blokade kojih dugo nije bilo[undecid] ja ne znam, u minusu sam već gadnom, sutra se uopće bojim paliti monitor

Narodni heroj Rade Končar,je hrabro viknuo :Pucajte u prsa! I pao pokošen.

Mislite da smo na streljani.Ne mora značiti jer u ovih zadnjih dana neprestano pucaju po nama.Od
17.6 do 26.6 Crobex je pao sa 3.811 na 3.579 , 6%
DAX 6.796 na 6460 5%
DDJH 12.160 na 11.453 6%

Automobilska industrija je strašno pala. MI je nemamo .

Brodari u ovom razdoblju su manje pali od ostalih dionica,a njihov utjecaj na CROBEX je znaćajan.

Mi smo već odradili ovaj pad,čak 1% više od Evrope/DAX/,te bi prema zakonu spojenih posuda
Evropa trebala još pasti ili mi narasti 1% da bi se uspostavila ravnomjernost.I nakon ovog današnjeg
pada Amerike,oni nisu pali više od nas pa da bi i mi trebali pasti.

Ionako nakon ovakvo jakog pada najćešće slijedi odbijanac,te bi već sutra Ameri mogli u plus.
I zato nebi trebali paničariti,ali ne morate hrabro poginuti kao Rade Končar.Staloženo zgrabiti
priliku.
U panici uvijek dobro prolazim.Hrabro se stavim na kupnju,pokoji put i balona,ali sutra samo
fundamentalno jake i jeftine dionice dolaze u obzir..Bit će intersantno.

Bolje od očekivanja


Dojadilo mi je kontrirat bijedne drukere, pa cu se samo odjavit s jednim postom, evo što je rekao netko tko kuži što se događa u US

Ne bi ovo danas ovoliko palo da nije onog bull trapa od jučer. Trejderi su se postavili malo iznad granice tehničke potpore i otišli jako long, kad se pokazalo da su promašili ceo fudbal aktivirali su se stop-loss nalozi. Veliki međedi su naravo prepoznali situaciju (Goldman danas preporučio Citi za short) što je dalje potaknulo paniku a vjerojatno su počeli i margini pucati. Rezultat je 3% dolje.

Dakle u ovom padu u Americi netko je izgubio, a netko je zaradio, jer postoje put opcije.

Na crobexu nema put opcija, dakle zarađuje se samo ako tržište raste. Dakle pitao bi ove drukere što će oni time dobiti ako fondovi bankrotiraju, povjerenje ulagača se potpuno naruši, ko će im poslije dizat tržište, zar misle da će pasti na 2500 Crobex, i onda odbijanac an 4000. Neće biti prinosa jako dugo vremena.

Over and out.

Ovo je istina i kada je minus na američkoj burzi netko zarađuje jer možeš se i kladiti na pad, dok u Hrvatskoj toga nema, pa nema niti kreditne krize niti lošijeg poslovanja firmi, naše firme su navike na visoku stopu inflacije, dakle snalaze se u teškim uvjetima jer su cijelo vrijeme radili u teškim uvijetima kada je bio rat, a tada većina poduzeća nije propala već se osnažila, mnogi navijaju za pad a tko će pasti ako nema prostora za pad……….

Evo podatak koji govori da se broj prodanih kuća u americi znatno povećao, a sve je počelo od kreditne krize……….

http://biz.yahoo.com/c/e.html

Existing Home Sales May 4.99M

I kada rezultati u Americi budu bolji od očekivanja indeksi će rasti i po stopi od 5 posto po danu…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ne bi ovo danas ovoliko palo da nije onog bull trapa od jučer. Trejderi su se postavili malo iznad granice tehničke potpore i otišli jako long, kad se pokazalo da su promašili ceo fudbal aktivirali su se stop-loss nalozi. Veliki međedi su naravo prepoznali situaciju (Goldman danas preporučio Citi za short) što je dalje potaknulo paniku a vjerojatno su počeli i margini pucati. Rezultat je 3% dolje.

Dakle u ovom padu u Americi netko je izgubio, a netko je zaradio, jer postoje put opcije.


Goldman lako daje preporuke za druge, a bilo bi mu bolje da se više pozabavi svojim poslovanjem. Potvrda ovaj link(doduše malo stariji ali ipak aktualan)
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d9e16fd9-8061-4add-91ad-81a1cd9218b2



Evo kakva nam je burza.

– prije jedan sat sam postavila i zadnji nalog na cca desetak dionica,
– istina je i to kako jako jeftino kupujem,
– ali moje kupnje su barem kad sam ih postavljala bile i najpovoljnije.
– ali niti jedna do sada nije realizirana.

– ajmo drukeri, pa Vi znate i puno bolje raditi svoj posao.
– i nemojte mi zaboraviti podjeliti jedinice.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana,draga moja, a da ti posjetis mjesto gdje ce te osoba koja je za to placena razumijeti?
I onda dodes i pises o temi na kojoj jesi? Nije cijeli svijet protiv tebe, duso, ali nekima i zapne za oko tvoja konzistentnost. iskreno da s ekipom iz PBZ investa provodim po 10 sati dnevno.. i da samo razmisljam o teoretskom upravljanju imovinom (jer jos nemam ovlasti za ista drugo), tvoje ponasanje, komentari i "veliko trgovanje" mi ipak ne bi bila svakodnevica.
Vec ovo sto je sad, a to je mirovanje i trgovanje nakon analize, a ne jedan dan kupila sam sve sto se moglo kupiti 100% sam u dionicama, drugi dan sve sam rasprodala jer se samo gubi i slicno. Drago mi je sto postoje ljudi koji to primjecuju.
Nego, daj nam koliko mozes iskreno prenesi, sto ste smislili na janjetini ti i tvoja ekipica za nas iduci tjedan? Jesu im sjeli bonusici? Da li su tebi kao maherici sjeli?
Kada ces krenut pljuvat po kvaliteti mog posta… skompiliraj svoje na jedno mjesto i kriticki sagledaj svoje pisanje… pusa, draga!

[/quote]
Ženi pusa i od mene,a tebi stotka ko puška!!!!!!!!!


Dojadilo mi je kontrirat bijedne drukere, pa cu se samo odjavit s jednim postom, evo što je rekao netko tko kuži što se događa u US

Ne bi ovo danas ovoliko palo da nije onog bull trapa od jučer. Trejderi su se postavili malo iznad granice tehničke potpore i otišli jako long, kad se pokazalo da su promašili ceo fudbal aktivirali su se stop-loss nalozi. Veliki međedi su naravo prepoznali situaciju (Goldman danas preporučio Citi za short) što je dalje potaknulo paniku a vjerojatno su počeli i margini pucati. Rezultat je 3% dolje.

Dakle u ovom padu u Americi netko je izgubio, a netko je zaradio, jer postoje put opcije.

Na crobexu nema put opcija, dakle zarađuje se samo ako tržište raste. Dakle pitao bi ove drukere što će oni time dobiti ako fondovi bankrotiraju, povjerenje ulagača se potpuno naruši, ko će im poslije dizat tržište, zar misle da će pasti na 2500 Crobex, i onda odbijanac an 4000. Neće biti prinosa jako dugo vremena.

Srećom mislim da se to neće dogoditi. Crni labud vam društvo nije u interesu.
Over and out.

Svala čast zmrklicu, to sam i ja pisao. Nikome pad ne odgovara, a ponašaju se kao da je to jedino rješenje. Uglavnom svi gube, manjina dobiva. Kada bi bilo više instrumenata na tržištu tada bi razumio ovaj ogromni pad, iako fundamenti su bili pogotovo na 5500 jako HOT HOT i zato razumijem da je došlo do korekcije, čak većeg pada nego u USA iako nismo direktno pogođeni krizom, a kako bi i bili kada HR je u krizi otkad postoji. Kataklizma i slično neće se dogoditi, vrijednosti dionica neće na nulu, a sloma također neće biti. Kao što ranije rekoh, ovo je strogo kontrolirana "kriza", kako kod nas tako i vani i jedini je cilj nakon svjetske euforije stišati novopečene ulagače na razumnu mjeru, ili čak protjerati, nešto kao izbjeglicu.
Jedino mi nije jasno zašto se toliko trude rastjerati ljude kojima će opet trebati puno vremena da se vrate na tržište.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Poštovani,
jedno pitanje,
tko se slaže samnom da će crobex a i ostali svijetski indexi padati dok se cijena nafte ne spusti na razine oko 80 $?

Vrlo jednostavno pitanje

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000


Poštovani,
jedno pitanje,
tko se slaže samnom da će crobex a i ostali svijetski indexi padati dok se cijena nafte ne spusti na razine oko 80 $?

Vrlo jednostavno pitanje

A što ako se cijena nafte više nikad ne spusti ispod 100 dolara? Po toj tvojoj logici indexi će onda padati do 0, a zatim će otići u minus tj. dioničari će valjda plaćati što su vlasnici dionica?! Lako moguće da se cijena nafte trajno zadrži iznad 100 dolara. I što onda? Ništa! Ljudi će se jednostavno na to naviknuti, ukalkulirati to u troškove i to će ima biti sasvim normalna činjenica kao i kad je nafta bila 60 dolara. Indexi će se početi ubrzo oporavljati, Europa možda već i danas okrene u plus. Sve su to normalna kretanja na tržištima kapitala. Da nije nafta bilo bi nešto deseto.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ne samo da će padati nego i rasti mladiću, ali ajmo ovako, kada bi s ove razine počeo uzlazni trend gdje bi završio? Zar netko stvarno misli da ćemo na 5000 i da je nafta 30 dolara? Nema šansi, još godinama crobex neće vidjeti 5000, ali isto tako mislim da neće ići ispod 3000 ni u kojem slučaju a pitanje i 3200. Rekao bih da ćemo se narednih godinu dvije vrtiti do 4500 maksimalno pa do 3200-3500 što i ne mora biti loše čak bih rekao da malo iskusniji bi mogli dignuti više love nego da imaju stalni uzlazni trend.
Sada nam dolazi najgori period i nije za tanke živce, a oni s cashom će imati priliku snova po drugi put kupiti dobre dionice u bescijene

New Report

Close