Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Komentari trgovanja.

– evo ja sam danas stvarno puno trgovala.
– čitam ovu temu,
– ima dosta postova na koji Vam želudac treba reagirati,
– ali nažalost takvih tekstova treba biti još i više,
– oni će nam najbolje kazati gdje je dno.

– danas sam puno prodala jedne dionice, nema smisla tu napisati i koje, pogotovo u ovim vremenima,
– ja sam zadovoljna, na njoj digla 20% zarade.
– sada sam se postavila na jeftinu kupnju na desetak dionica,
– možda nešto i uleti,

– a moglo bi se na ovoj temi, i napisati nešto o dionicama,
– dosta toga je bagatelno jeftino,
– možda će biti i jeftinije,
– ali to daje i draž ovoj igri.

– I love this game.
Pozdrav !


Pa kolegice,
pa pričali ste prije 10-tak dana da smo baron i ja ludi i da je oporavak tu.
I sada nakon xx% pada vi prodajete?

Mogli bi napisati neku knjigu, a manje filozofirati.

Pa kaj se nemrete odlučiti, dali idemo gore ili dole?
Prvo pričate up p up, a sada ste najedamput toliko u cashu da ste na na kupnji na desetak dionica? A prošli tjedan ste bili 100% u dionicama.
Nadasve čudno.

hmm…nekako se to ne slaže kaj vi pričate, ali oke to je vaša stvar

pa ovdje sam ova ivana zaradjuje a svijet propada i dionice s njima….i ti si placen za ove pjesmice,tko god da SE KRIJES IZA NICKA
[kiss]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Promt je 41 mil kuna, a to je još mršavo za bilo kakav preokret.
1/3 prometa čine INA i HT.
Po meni kad krene rasprodaja u blokadu na najžilavijima poput ATPL, tad je dno.
Evo nam INGR-e za kikiriki. 16/202 kom k/p

Pa odbijanac bi se znao dogoditi već sutra nakon početne rasprodaje, sat ili dva nakon otvaranja. Jedino me brine što je dosta većih igrača spojilo praznik s vikendom.
[/quote]

Kolega,ako VAM JE TO PROBLEM,I SAMO ZBOG TOGA NEĆE RASTI I BITI ODBIJANAC,dužan sam prijaviti o sljedečem
JA SAM VELIKI I NISAM NA MORU, TU SAM i čitam visokoumne analize [lol]



.Ali naletiti će i oni uskoro na……

Naletilić je u Hagu…bojim se da ove o kojima pričaš neće zadesiti ista sudbina
[smiley]
[/quote]

Stari je u Padovi na svom terenu. [cool]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________



@tigrus

Melem je kad mali paničare, ali kad krenu fond manageri paničariti, tad će tek biti sra..
Pogledaj kraj na INGR-i. Očito nasilno spuštanje od strane fondova.

A možda im je sila prodati? [huh]
Kakvim prognozirate stanje na burzi ako se izvrne koji od fondova?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Neće se izvgrnuti nijedan, oš okladu?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Take a look…..
Vaš link

Ako Crobex i dionice u portfeljima fondova odu oš 10-15% dolje, 5 fondova bi moglo prekoračiti 40% minusa u 2008. Većina bi bila preko 30% u minusu u 2008.
Realnost je drugačija.


Neće se izvgrnuti nijedan, oš okladu?

lol
pa jedan je već riknuo a drugi samo čekaju,
malo bacite pogled na http://www.hrportfolio.com

i pročitajte zakon

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

Kolega,ako VAM JE TO PROBLEM,I SAMO ZBOG TOGA NEĆE RASTI I BITI ODBIJANAC,dužan sam prijaviti o sljedečem
JA SAM VELIKI I NISAM NA MORU, TU SAM i čitam visokoumne analize [lol]


Prvo, mi se ovdje ne deremo, ali to niste primjetili zato sto ste Veliki,drugo pak zasto citate nase visokoumne analize ako ih ne trebate, ipak ste Veliki? I trece, a zasto niste na moru, ako ste pravi Veliki?
[lol]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


lol
pa jedan je već riknuo a drugi samo čekaju,
malo bacite pogled na http://www.hrportfolio.com

i pročitajte zakon

Ti to zoveš fondom, pa to je sofisticirana prijevara na tržištu kapitala. Kriza počinje s propašću neke finan, institucije i onda su uzeli neku totalnu nebitnu kako bi pokazali. U pravoj krizi nažalost nitko se ne snalazi, ovo su vrlo kontrolirane situacije/krize, tzv. ispuhivanja balona.

BTW. kažu kriza u RH? Otkad je RH samostalna nisam čuo da nema krize? Ima li netko nekakvo objašnjenje o kakvoj krizi u RH govorimo?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

bankama je ovo najljepši scenario kaj im se može dogoditi, one budu preko svojih mirovinskih, investiciskih, oročenja, margina i bog te pitaj čega sigurno najviše zaradile, 100% postoji neka zlatna formula za ovakve kataklizmičke situascije [lol] [lol] [lol]

&

Pogledajte pad Belexa, redovito se događa, da ga naši investitori sruše- jer im treba lova, za dokup dionica , dok je Crobex pri dnu….

Slažem se da građani zbog osobnih potreba pojačano podižu udjele iz OIF, ali se pitam. kada
će oni početi nešto pametno ulagati- obzirom da so sada ništa nisu pametno radili, osim prodavali
novac investitora koji su im ga dali na raspolaganje uglavnom tijekom 2007.g.

To znači, mirovinci kupuju dok se sve sruši – a ruše OIF, jer nemaju baš nikakav kapital , osim
jadne uštede građana , koja je potopljena , NEOPISIVOM POHLEPOM KRIMINALIM NASRTAJEM,
na burzu i njene postignute rezultate…a što nikad nije kažnjeno u okvirima naših nedorečenih
zakona…

Ako OIF , raspolažu samo novcem građana, tada NEMA RIZIKA, nema interesa s njihove strane,
i nema obrane cijene, ni na koji način, stihijski se čeka , država …tj. mirovinski fondovi, da
pokupe novac na što nižim vrijednostima…
NO, srećom to neće dugo trajati…. ova igra " mačke i miša" namijenjena je upravo nama –
malim investitorima…. na sitnim prometima kolabirat će Zagrebačka burza i prodati se
ajde, Londonskoj… brokeri će posustati , barem jedan dio njih…a dominaciju će preuzeti
strane brokerske kuće, kojima će biti interesantna dobit bez oporezivanja…uz maksimalnu transparentnost poslovanja..

Dok se potezi na burzi ne procesuiraju i ne kazne počinitelji ovakvih krimilanih radnji na štetu
građana, i kad se jasno podvuče crta između konkurencije i zakonitosti rada kapitala,
do tada će nas stranci zaobilaziti…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ti to zoveš fondom, pa to je sofisticirana prijevara na tržištu kapitala. Kriza počinje s propašću neke finan, institucije i onda su uzeli neku totalnu nebitnu kako bi pokazali. U pravoj krizi nažalost nitko se ne snalazi, ovo su vrlo kontrolirane situacije/krize, tzv. ispuhivanja balona.

BTW. kažu kriza u RH? Otkad je RH samostalna nisam čuo da nema krize? Ima li netko nekakvo objašnjenje o kakvoj krizi u RH govorimo?

Ja ovo ne vidim kao "kontroliranu krizu". O poremećajima koje izaziva nafta na svj. tržištu neću pisati jer je dosta toga napisano, ali je činjenica da visoka cijena energenta utječe na sve ostale cijene i rast globalne ekonomije. Ne smijem niti zamisliti što bi tek mogao izazvati poremećaj u opskrbi naftom u slučaju npr. rata sa Iranom kada kažu da se svijet može dovesti u situaciju da bi se u tom slučaju moglo blokirati čak 40% proizvodnje.
Ono što nas karakterizira je visoka nelikvidnost i neplaćanja države i državnih(javnih) poduzeća, tako da firme koje rade sa tim poduzećima ili posluju sa poduzećima koje rade sa njima moraju se dovijati na sve moguće načine da naplate potraživanja, preko kompenzacija u koje su uključene i po 5 ili više firmi ili su prisiljene prodavati potraživanja uz 5ili 10% provizije što uredno popapa zaradu.
Znam iz prve ruke jer sam posredno kao tehnički rukovoditelj uključen u to.
Zašto me je strah visoke zaduženosti države? Država se može dovesti u situaciju da u uvjetima teškog dobivanja zajmova da se više ne može zadužiti ili će se morati zaduživati po jako nepovoljnim uvjetima.
Druga stvar koja nam za tu istu nelikvidnost visi kao damoklov mač nad glavom je opasnost pucanja građevinskog balona. Prodaja stanova nije odavno na tako niskim razinama i ako se počnu stanovi prodavati ispod cijene, ako se uopće budu prodavali uz skupe kredite, moglo bi se dogoditi da građevinci ne budu mogli servisirati dugovanja. Dobra usputna stvar je da će u tom slučaju na ponudi biti jako povoljnog inače skupog voznog parka, vila i jahtica.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close