Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

5. How bear markets end
Stock markets are driven by fear and greed. Just as the top of a bull market is marked by a climate of greed and exuberance, so the bottom of a bear market is marked by a climate of fear and pessimism.

But this has to end sometime, and in the past there have been a number of key signals that have indicated the beginning of the end:

Indiscriminate selling after a long period of slowly declining prices
This is sometimes called ‘capitulation’. Investors dump stocks at any price and vow never to return to the market again.

A major potential corporate or political crisis, particularly if it has ramifications for more than one company or market
The end of the 1972-1974 bear market, for instance, was marked by the bankruptcy of Burmah Oil in the UK.

Highly negative but irrational rumours about companies
Towards the end of 1974, there were rumours that a major bank or insurance company was about to go into liquidation. The Bank of England even had to deny rumours that it was going to go bust and rumours swirled around BAT Industries, even though the company had all its operations overseas and had substantial reserves of cash.

Low stock market ratings
It is common for solid blue chip stocks to be valued on single figure price earnings ratios at the bottom of a bear market.

Low real interest rates and the beginnings of a downtrend in bond prices
Low real interest rates are a precondition for economic revival, but a reviving economy means that inflation may again begin to increase, which is bad for bonds. Because of this and the prospect that interest rates may eventually rise as the economy picks up, the start of bull markets in shares is usually signalled by an opposite reaction in the bond market.
Think of the markets as a pendulum. The pendulum swings from bull to bear, overshoots, and eventually swings back.

– prilike se ponavljaju jer ljudi ponavljaju iste pogreške.
– zar nisam puno puta pisala greške činomo kako bi iste mogli ponoviti.

– većina se ljudi zanima za dionice kad i svi drugi.
– vrijeme za zanimanje za dionice je kad se nitko drugi za njih ne zanima.
– ne možete kupiti ono što je popularno i dobro proći.
Pozdrav !


LookaBorna sada vec ex najveci druker teme ht se javlja ne shvativsi poantu..
A sto se pika tice mora da ste kupili radnicke jer je sad vama najednom kupnja ht-a na ipo-u kao kupnja na ath. Usao sam s karom i ne izlazim dok ne trefi na 365.

kolega Vi niste shvatili poantu, prodao HT u dva naloga na 297,xx i 297,xx 2.6 i manji dio 17.4 na 292,xx.
priznajem da sam s izlazom iz HT imao najviše srece ali prepoznao sam placeni oglas ilti članak od 30. svibnja da HT ne zna kud ce s kešom pa će isplacivat izvanrednu dividendu.
s radničkim smanjio cijenu ulaska za 120 kn plus druga dividenda i svejedno mi kako ce manipulirat sljedecih 6 mjeseci, povrat na kapital bi trebao 30. doc od 15,9%…
iskreno vjerovao sam da ce zbog plasiranja kretita RBA dici do 310 ali veliki upravljaju trzistem kako zele i cim prije to shvatite bice manje suza.
istina da je 14-15.04 bilo lakše rusat Grobex na 3200 nego danas zbog margina i vanjskog povlacenja ali dinamika i prometi se samo razlikuju ali scenarij je isti zar ne?
tada smo imali ulaznicu u Nato, eu, ameri se dizali a mi tonemo jer smo bili precenjeni 30-50 % kako je onomad reko Novoselec i pobjegla mu nagrada za najbolji fond…sve mi ga je žal
Mislite da žali Vas što Vam je kupovao Optimu po 265 za buduću penziju?
Znate koji odgovor imaju portfolio manageri PBZ-a mirovinaca na komentar o kupnji Ingre na 60k?
To se tada cinila dobra kupnja…
Hello gdje je tu odgovornost???
Svoje niže službenike s placom 4k kontroliraju mister shoperima a oni svi od reda sjede svake godine blize sanaderu po segmentaciji šta veci lopov blize premjeru na sljedecoj dodjeli nagrada.
Luković macak 4,7 milja extras dionicas i veli da ce u madarsku,poljsku po telekomunikacijske dionice mi smo precenjeni, vjerojatno mislio na Optimu kad HT nema interes kupovati, uvaženog gosta nismo smjeli pitati.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Napisala sam prije par postova, gdje su citati.
– u svim korekcijama gledam što objektivnije pisati i smirivati ulagače svojim pisanjem.
– do sada tako reći nisam pogriješila pri svojim procijenama.
– moje pisanje nije nikako nagovor na kupnju ili prodaju dionica,
– pak to sami sa sobom trebate rasčistiti i odlučiti se što je ispravno.
– što budete imali više znanja i iskustva Vaše odluke će biti točnije.

– kratkoročna prognoza.
– možda sada mali rast pa ponovno pad, ili prije situacija ni gore ni dolje.

– kada ćemo početi rasti.
– onoga dana kada na ovim stranicama budete čitati postove,
– sve sam prdala, ovo više nema smisla, ima i pametnijih ulaganja, na dionicama se samo gubi.

– dugoročna prognoza.
– možda na jesen, vjerojatno zima, a možda tek iduće godine.
– ipak neki veliki igrači moraju napraviti jako velike akumulacije bez značajnog dizanja cijene.
– to isto i ja radim, ali i sada po ovim cijenama na nekim dionicama je to nemoguća misija.
– ali taj dugo očekivani svjetski rast je pred nama.
– možda čak bude i u ovoj godini, bar meni je broj 8 sretan.
– ali kada i dođe taj željeni dan pravoga rasta, znajte iskoristiti priliku.
– probajte barem jednom zaraditi 100% i vidjeti kako to izgleda.
Pozdrav !

Borci, vam se znoje dlanovi?
Vidim mnogi su i nesto naucili u ovoj korekciji.
Smo stavili sa strane neku susku i sad cekamo, a prsti svrbe he, he…
Mnogi od nas su spremni. Vidi se promet mizeran.
Ceka se, ceka…


– onoga dana kada na ovim stranicama budete čitati postove,
sve sam prdala

bome jesi [lol]

Špekulacije oko našeg neulaska u EU su potpuno neutemeljene, jer EU ne može skakati sama sebi u usta nakon otvaranja pretpristupnih pregovora i davanja uvjeta.

Dakle, mi možemo ući samo kasnije nego se nadamo, a BIH, Srbija, Albanija, Kosovo i Crna gora ostaju van priče zasad.

Neke šanse da se ugura na mala vrata ima Srbija zbog sirovina i velikih ulaganja Italije, Francuske i ostalih simpatizera i to po scenariju "daj nam nekog krupnog zločinca pa te primimo zato jer si dobar dečko/cura".

Mi smo im opet interesantni zbog poljoprivrednog zemljišta, kvalitetnih šuma i normalno – mora. Znači – straha nema [thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Napisala sam prije par postova, gdje su citati.
– u svim korekcijama gledam što objektivnije pisati i smirivati ulagače svojim pisanjem.
– do sada tako reći nisam pogriješila pri svojim procijenama.
– moje pisanje nije nikako nagovor na kupnju ili prodaju dionica,
– pak to sami sa sobom trebate rasčistiti i odlučiti se što je ispravno.
– što budete imali više znanja i iskustva Vaše odluke će biti točnije.

– kratkoročna prognoza.
– možda sada mali rast pa ponovno pad, ili prije situacija ni gore ni dolje.

– kada ćemo početi rasti.
– onoga dana kada na ovim stranicama budete čitati postove,
– sve sam prdala, ovo više nema smisla, ima i pametnijih ulaganja, na dionicama se samo gubi.

– dugoročna prognoza.
– možda na jesen, vjerojatno zima, a možda tek iduće godine.
– ipak neki veliki igrači moraju napraviti jako velike akumulacije bez značajnog dizanja cijene.
– to isto i ja radim, ali i sada po ovim cijenama na nekim dionicama je to nemoguća misija.
– ali taj dugo očekivani svjetski rast je pred nama.
– možda čak bude i u ovoj godini, bar meni je broj 8 sretan.
– ali kada i dođe taj željeni dan pravoga rasta, znajte iskoristiti priliku.
– probajte barem jednom zaraditi 100% i vidjeti kako to izgleda.
Pozdrav !


Bravo Ivana.Ti si primjer aktivnog ulagača ,a u vremenima korekcije kada većina bježi ili pasivno
prima udarce se stvara najbolji temelj za visoke zarade.Konverzija je zakon u ovom poslu,ali
treba se potruditi i ulaziti u podcijenjene/nepopularne/ i predvidjeti kada će postati popularne.
Uvjeren sam da ćeš sa ovakvim pristupom biti sve bogatija,jer će vašj udio u hrvatskim d.d.
neprestano rasti,a nominalni iznos vaše imovine pokoji put čak može i padati.
Vaša iskrena izjava da ste od početka godine u minusu od nekih 12 do 13 % pokazuje da je vaša
strategija izvrsna,jer ste pali manje od CROBEXA,a i od bilo kojeg dioničkog OIF.Ako se uzme u
obzir da vam neprestano nedostaje gotovina zbog niza ideja za dobre kupnje,odnosno da ne stvarate
rezerve gotovine kao fondovi i da se ćesto dogodi da ste 100% u dionicama zaslužujete dodatan
respekt.
Smanjeni gubitak je dobitak,a vi ćete sve to nadoknadit i ostvariti sigurno visoki profit i veći rast
od fondova.Ipak vi radite sa vašim novcima , a fondovi ,a naročito mirovinci me više podsjećaju
na seljačke radne zadruge.Kolektivna imovina je nažalost nićija imovina,a truli kapitalizam ipak
ne može bez socijalističkih tvorevina,a to je najbolji način da se većini drpi po malo,a njima se
skupi puno.I sve po zakonu.

Želim vam puno uspjeha.

malo mi radi net, malo ne radi, al vidim da su svi pomedvjedili do ludila, ucashirali se i počeli pisat o crobexu na 2700 i niže što ne kažem da je nemoguće jer za ništa više ne mislim da je nemoguće, ali prošli put kad su svi vidli dno na valjda 2000 uslijedio je lijep preokret i rast do 4200, tj. 4100!

zaboravljate da je većina burze ionako psihologija, te kad vam se trend okrene ovaj put sam 100% siguran da imamo snage probit bilokoji nivo s obzirom na količinu pesimizma i casha koji je na brokerskim računima i spremno čeka 2679 fibonačija il štoveć, no kad krene rast nema teorije da će moć odoljet da se ne potroši!

također se zaboravlja i činjenica da dugoročno gledano burza je u bull runu jer ljudi ne mogu bit racionalni, te da su medvjeđi periodi samo korekcija dugoročno rastućeg tržišta jer kad je sve pink previše trošimo i stvaramo raznorazne balončeke jer smo u osnovi prirode prepohlepni!

bear market nije ništa drugo nego kazna za pohlepu, te je vođen strahom kao najjačom emocijom s jedinim ciljem da nas što prije stegne i dovede u red te omogući nov početak i pokrene ciklus sljedećeg prelijevanja iz šupljeg u prazno!

zaboravljamo i na činjenicu da su mnoge firme puno toga napravile unazad par godina i da vjerojatno nema sile koja to može promjenit il stvarno očekujete ingru na 10000, atpl na 1000, il ledo ponovo na 4500 i da one, tj. tržište vrijedi manje il isto ko prije par godina!?

svako ko se uvjerava da selekcija na našem tržištu ne postoji neka bolje pogleda di su najbolje hrvatske firme, a di su one koje lošije rade i nek se podsjeti što je uistinu crobex koji ionako uglavnom i nije previše cro!

hrvatsko gospodarstvo ionako nije niti će vjerojatno bit u recesiji niti je dramatično usporilo s obzirom na svjetska događanja te mnoge firme i dalje postižu osnovni cilj, a to je da posluju sve bolje i bolje iz godine u godinu i stvaraju ulagačima sve veće profite što je valjda osnova zašto ulažemo!

zahvalimo rohatinskom što je najpametniji čovjek u državi i ako i dalje mislite da kriza nekretnina il financijskog sektora u americi ima većeg utjecaja na nas il da će nam to dramatično pokvarit poslovanje najboljih hrvatskih firmi manite se burze – imate štednju!

ili čekajte crobex na 2679 fibonačiju s dežurnim medvjedićima, ko zna možda i dočekate da se dionice počnu besplatno dijelit!?


malo mi radi net, malo ne radi, al vidim da su svi pomedvjedili do ludila, ucashirali se i počeli pisat o crobexu na 2700 i niže što ne kažem da je nemoguće jer za ništa više ne mislim da je nemoguće, ali prošli put kad su svi vidli dno na valjda 2000 uslijedio je lijep preokret i rast do 4200, tj. 4100!

zaboravljate da je većina burze ionako psihologija, te kad vam se trend okrene ovaj put sam 100% siguran da imamo snage probit bilokoji nivo s obzirom na količinu pesimizma i casha koji je na brokerskim računima i spremno čeka 2679 fibonačija il štoveć, no kad krene rast nema teorije da će moć odoljet da se ne potroši!

također se zaboravlja i činjenica da dugoročno gledano burza je u bull runu jer ljudi ne mogu bit racionalni, te da su medvjeđi periodi samo korekcija dugoročno rastućeg tržišta jer kad je sve pink previše trošimo i stvaramo raznorazne balončeke jer smo u osnovi prirode prepohlepni!

bear market nije ništa drugo nego kazna za pohlepu, te je vođen strahom kao najjačom emocijom s jedinim ciljem da nas što prije stegne i dovede u red te omogući nov početak i pokrene ciklus sljedećeg prelijevanja iz šupljeg u prazno!

zaboravljamo i na činjenicu da su mnoge firme puno toga napravile unazad par godina i da vjerojatno nema sile koja to može promjenit il stvarno očekujete ingru na 10000, atpl na 1000, il ledo ponovo na 4500 i da one, tj. tržište vrijedi manje il isto ko prije par godina!?

svako ko se uvjerava da selekcija na našem tržištu ne postoji neka bolje pogleda di su najbolje hrvatske firme, a di su one koje lošije rade i nek se podsjeti što je uistinu crobex koji ionako uglavnom i nije previše cro!

hrvatsko gospodarstvo ionako nije niti će vjerojatno bit u recesiji niti je dramatično usporilo s obzirom na svjetska događanja te mnoge firme i dalje postižu osnovni cilj, a to je da posluju sve bolje i bolje iz godine u godinu i stvaraju ulagačima sve veće profite što je valjda osnova zašto ulažemo!

zahvalimo rohatinskom što je najpametniji čovjek u državi i ako i dalje mislite da kriza nekretnina il financijskog sektora u americi ima većeg utjecaja na nas il da će nam to dramatično pokvarit poslovanje najboljih hrvatskih firmi manite se burze – imate štednju!

ili čekajte crobex na 2679 fibonačiju s dežurnim medvjedićima, ko zna možda i dočekate da se dionice počnu besplatno dijelit!?

Ako se ne varam, ovo si napisao i na tehničkoj analizi.
Jedno te iste postove ne bi trebalo postati. Nepotrebno.

ispričavam se, dao sam si truda pa sam si uzeo za pravo jer ne čitaju svi fanatično apsolutno sve po forumu kao ti! [lol] [kiss]


malo mi radi net, malo ne radi, al vidim da su svi pomedvjedili do ludila, ucashirali se i počeli pisat o crobexu na 2700 i niže što ne kažem da je nemoguće jer za ništa više ne mislim da je nemoguće, ali prošli put kad su svi vidli dno na valjda 2000 uslijedio je lijep preokret i rast do 4200, tj. 4100!

zaboravljate da je većina burze ionako psihologija, te kad vam se trend okrene ovaj put sam 100% siguran da imamo snage probit bilokoji nivo s obzirom na količinu pesimizma i casha koji je na brokerskim računima i spremno čeka 2679 fibonačija il štoveć, no kad krene rast nema teorije da će moć odoljet da se ne potroši!

također se zaboravlja i činjenica da dugoročno gledano burza je u bull runu jer ljudi ne mogu bit racionalni, te da su medvjeđi periodi samo korekcija dugoročno rastućeg tržišta jer kad je sve pink previše trošimo i stvaramo raznorazne balončeke jer smo u osnovi prirode prepohlepni!

bear market nije ništa drugo nego kazna za pohlepu, te je vođen strahom kao najjačom emocijom s jedinim ciljem da nas što prije stegne i dovede u red te omogući nov početak i pokrene ciklus sljedećeg prelijevanja iz šupljeg u prazno!

zaboravljamo i na činjenicu da su mnoge firme puno toga napravile unazad par godina i da vjerojatno nema sile koja to može promjenit il stvarno očekujete ingru na 10000, atpl na 1000, il ledo ponovo na 4500 i da one, tj. tržište vrijedi manje il isto ko prije par godina!?

svako ko se uvjerava da selekcija na našem tržištu ne postoji neka bolje pogleda di su najbolje hrvatske firme, a di su one koje lošije rade i nek se podsjeti što je uistinu crobex koji ionako uglavnom i nije previše cro!

hrvatsko gospodarstvo ionako nije niti će vjerojatno bit u recesiji niti je dramatično usporilo s obzirom na svjetska događanja te mnoge firme i dalje postižu osnovni cilj, a to je da posluju sve bolje i bolje iz godine u godinu i stvaraju ulagačima sve veće profite što je valjda osnova zašto ulažemo!

zahvalimo rohatinskom što je najpametniji čovjek u državi i ako i dalje mislite da kriza nekretnina il financijskog sektora u americi ima većeg utjecaja na nas il da će nam to dramatično pokvarit poslovanje najboljih hrvatskih firmi manite se burze – imate štednju!

ili čekajte crobex na 2679 fibonačiju s dežurnim medvjedićima, ko zna možda i dočekate da se dionice počnu besplatno dijelit!?

Odlično Wunder.

Svi zaboravljaju da je tržište nepredvidljivo i da kad prepozna jedan obrazac da ga više ne ponavlja.

Svi čekaju dan D i hrpu blokada kao prošli put dramatičan obrat u jednom danu svi žele ući na najnižoj točki,a to je nemoguće.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close