Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ kondor

Na imamnovac.com ima podosta vaših zemljaka koji vam mogu dati nadasve kvalitetan savjet. Prva preporuka RIB-R-A. [sealed]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Bio bi red da jednom ht jedini naraste a sve ostalo ostane na trenutnom pa da se prodajom narodne dionice stigne kupiti one koje su jace stradale u korekciji i time posljedicno digne likvidnost crobexa.
Nek se objavi informacija tipa ide se na izvanrednu dividendu i problem rijesen. Nemamo mi veze sa svijetom, to je samo alibi za jeftiniji ulaz.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Bio bi red da jednom ht jedini naraste a sve ostalo ostane na trenutnom pa da se prodajom narodne dionice stigne kupiti one koje su jace stradale u korekciji i time posljedicno digne likvidnost crobexa.
Nek se objavi informacija tipa ide se na izvanrednu dividendu i problem rijesen. Nemamo mi veze sa svijetom, to je samo alibi za jeftiniji ulaz.


u jednom djelu se zasigurno slažem samo ću malko preinacit tvoju izjavu
Nemaš ti veze sa svijetom, sam si se napuškaro kad si na pikovima ulazio

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

@ kondor 75
_ pogledajte stranice na internetu *HANFA_ hrvatska agencija za nadzor i financijske usluge_ detaljno možete se obratiti za informaciju i *ured-u za odnos s javnošću_ pozdrav _sretno na *zse [thumbsup]

"oblaci prolaze i kiša radi svoj posao i sva posebna bića dobivaju svoje oblike"


Bio bi red da jednom ht jedini naraste a sve ostalo ostane na trenutnom pa da se prodajom narodne dionice stigne kupiti one koje su jace stradale u korekciji i time posljedicno digne likvidnost crobexa.
Nek se objavi informacija tipa ide se na izvanrednu dividendu i problem rijesen. Nemamo mi veze sa svijetom, to je samo alibi za jeftiniji ulaz.


ne kužim, pa kaj onda ne dokupljuješ jeftino, nego se žališ…?

Selim u ameriku...

LookaBorna sada vec ex najveci druker teme ht se javlja ne shvativsi poantu..
A sto se pika tice mora da ste kupili radnicke jer je sad vama najednom kupnja ht-a na ipo-u kao kupnja na ath. Usao sam s karom i ne izlazim dok ne trefi na 365.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Danas sam dosta gledao u gledalicu [cool], i činlilo mi se da ćemo na -3, -4, a kad ono crobex nikako ispod -1. Slična situacija zadnjih nekoliko dana. Po bidu većina transakcija.
Malo sam se zaigrao i napravio excelić za vidjeti što to još drži crobex. Odgovor je naravno INA koja učestvuje u crobexu skoro 18,67%, i HT sa 13,32%. Kad bi one pale proporcionalno ostalima, bili bismo oko 3400.

Događaju se logične stvari.INA i HT postaju stupovi prema kojima se treba ravnati.
HT ima P/E 9
Fondovi i ozbiljni ulagaći izlaze iz p/e 20 i više i ulaze u HT-konverzija
INA ima veliku vrijednost s obzirom na tržište koje pokriva i postaje interesantna udavaća.
Veliki ulagaći i fondovi i nju rado kupuju ,a rješavaju se balona _logično i mudro

Ipak treba priznati da plaćamo danak jer smo velika očekivanja ugrađivali u cijene,a kako se
očekivanja ne ispune uvijek cijene padaju.Pri tome prema zakonu spojenih posuda/TA/pada skoro
pa sve.Samo ono što ima jake fundamente će se vratiti,a ono što nema možda i prije radi špekulacija,
ali možda nikada ,a možda ni tada.



zaista ne razumijem vecinu ulagaca ovdje.kad sam pisao sa jos nekima da idemo dolje onda smo bili drukeri,provokatori,neprijatelji naroda…
uglavnom vladao je neopravdani optimizam.
sada kad smo moze biti vjerovatno pred odbijancem vlada veliki neopravdani pesimizam.mozemo jos dolje ali postoji mogucnost za preokret.
drste se,ako smo pregrmjeli 4.mjesec ,a jos smo ovdje…
sreca prati hrabre.

kad si usao?

ne znam hoce li biti odbijanca..bar ne jakog, kakv bi odgovarao trejderima, jer nije bilo jakog i naglog pada,a prometi su mizerni!
ocekujem tamo-amo stagnaciju do radjanaja novog bika!
a onda..spetacolo!
[tongue]
[/quote]
ulazio sam polako zadnja cetri dana.potrosio sam oko 50% kesa.
slazem se sa tobom oko stagnacije.poslije ovoga i to je dobra vijest.trenutno sam 25% kes.
ako dodje do dana sa velikim padom moras imati puno srece da se uspijes ukrcati.veze su zagusene,brokeri ne stignu tipkati naloge,uvijek ti neko pokupi sa par kuna vecim nalogom.ludnica.
uglavnom u fazi kupovanja sam po sata bilo da bilo.mada je crobex jos "visoko" neke dionice su nize neko u 4.mjesecu prije velikog pada.ako ernt ne vrijedi ulagacu 2180,00 kn onda nek sve ide u …
sve opcije su moguce ali bez rizika nema profita.ovo je moje osobno vidjenje situacije i ne znaci da sam u pravu.cetvrtak bi mogao biti interesantan dan.to bi mogao biti onaj dan da otvorimo u minusu,a zatvorimo u plusu. [wink]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

zaboravio sam reci da jos ocekujem priliv velikog kapitala ako dodje do preuzimanja ine.to bi nas moglo dobro pogurati. [thumbsup]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Događaju se logične stvari.INA i HT postaju stupovi prema kojima se treba ravnati.
HT ima P/E 9
Fondovi i ozbiljni ulagaći izlaze iz p/e 20 i više i ulaze u HT-konverzija
INA ima veliku vrijednost s obzirom na tržište koje pokriva i postaje interesantna udavaća.
Veliki ulagaći i fondovi i nju rado kupuju ,a rješavaju se balona _logično i mudro

Ipak treba priznati da plaćamo danak jer smo velika očekivanja ugrađivali u cijene,a kako se
očekivanja ne ispune uvijek cijene padaju.Pri tome prema zakonu spojenih posuda/TA/pada skoro
pa sve.Samo ono što ima jake fundamente će se vratiti,a ono što nema možda i prije radi špekulacija,
ali možda nikada ,a možda ni tada.

Mada se u globalu slažem s tvojim pogledom (pa imaš 60% od mene), ipak moram primjetiti da svođenje burze na prosti P/E ne ide baš tako lako. Veliš da fondovi i ozbiljni ulagači izlaze iz p/e 20, a imaš pred nosom da isti ti žestoko ulaze u INA-R-A pri istom p/e 20. Na nekima likvidnima se vodi rovovska bitka na p/e 7.6 (istina, ttm). Ko je spominjao ATPL-R-A? [lol]

Činjenica je da je P/E jedan od najpopularnijih pokazatelja, ali naglasak je na "jedan od". Inače su moguće velike greške kod evaluacije. P/E uvijek treba gledati u skladu sa potencijalom neke tvrtke za rast i povećanje dobiti. Primjerom rečeno, P/E od 100 ne mora biti skup, ali isto tako i P/E od 3 može biti skup. Sve ovisi o kakvoj kompaniji se radi, a bome i kakvi uvjeti vladaju na tržištu (o ovom dalje ne bih [angry] ).

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Kraj korekcija na svjetskim burzama i promijena trenda.

Robert T Kiyosaki.
"Tko je uzeo moj novac ?"
– ovu knjigu bih preporučila našim cijenjenim forumašima i investitorima, gospodi : Von Braunu, Baronu, Drugoja, Origano, Braunu ……

– str. 287
– " Taj mi 20-10-5 ciklus govori kako će se vrijednosnice ponovno vratiti u modu oko 2008. godine.
Pozdrav !

– dobro ulaganje je pronaći ulaganja koja nisu popularna, ali će uskoro biti.
Pozdrav !

New Report

Close