Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
3.624,81 -0.57% 50.852.510,76 kn 39.318.191,46 kn 11.534.319,30 kn 0,00 kn

U zadnjih tridesetak sekundi Crobex sa -0,80 završio na podnošljivih _ o,57.Neki kažu da je to šminkanje Crobexa.
Meni više izgleda kao da se kupuje sada dok je jeftino.Tko zna što nas ćeka za dva dana.Mislim,da je
krajnje vrijeme za ulazak.Ful sam u dionicama i zadovoljan sam.Mogu izgubiti 5 do 10 %,a za dva dana možda se smjer okrene i ne bude vše ovako jeftino.Biti u kešu je ugodno,ali svi se neće
uspjeti ukrcati na vrijeme.
Inaće,ful sam u brodarima.Opasno da ,ali ja bolje ne vidim.

Ugodan praznikovanje!
[/quote]

Očito je da ne znaš baš mnogo o trgovanju i promjeni trenda.
Promjena trenda će se desiti na velikom prometu, a ovako možemo na malim prometima padati tjednima.
Vjerujem da mirovinci kupuju, ali i njima je uvijek jeftino jer imaju rok od 10,15,20 godina držanja.
Vjeruj mi da se još ni nekolicina njih nije iskrcala, a pričamo već o nestizanju ukrcavanja.
O čemu ti to?

Ugodan Dan Državnosti [smiley]

DA STE SLUŠALI BARONA, SAD BI BILI U PLUSU.....


… neki bi najradije vidjeli crobex na 100 bodova.

Zašto?


zaista ne razumijem vecinu ulagaca ovdje.kad sam pisao sa jos nekima da idemo dolje onda smo bili drukeri,provokatori,neprijatelji naroda…
uglavnom vladao je neopravdani optimizam.
sada kad smo moze biti vjerovatno pred odbijancem vlada veliki neopravdani pesimizam.mozemo jos dolje ali postoji mogucnost za preokret.
drste se,ako smo pregrmjeli 4.mjesec ,a jos smo ovdje…
sreca prati hrabre.

kad si usao?

ne znam hoce li biti odbijanca..bar ne jakog, kakv bi odgovarao trejderima, jer nije bilo jakog i naglog pada,a prometi su mizerni!
ocekujem tamo-amo stagnaciju do radjanaja novog bika!
a onda..spetacolo!
[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Evo malo sam gledao na Yahoo finance kretanje američkih i europskih indexa i znate što, nalaze se trenutačno na razinama od prije točno 2 godine, tako da mislim da će se ovaj naftni balon ispuhati a dionice doći u focus, jer interes svih je da dionice rastu, a ovi trenutačni usponi cijena roba će se ubrzo ispuhati. Evo i američki senat će u 7 mjesecu donijeti mjere protiv špekulanata(hedge fondova) te će im ograničiti trgovinska prava a time i mogućnost špekulacija. Mislim da ćemo tamo početkom 9 mjeseca vertikalno gori.
Pozdrav

Imam fantomske dionice

Mislim da ćemo tamo početkom 9 mjeseca vertikalno gori.

Iz tvojih usta(tj sa tvojih prstiju) u bozije usi (na bozije tabane).

Daj boze i evo da se prekrstim

Drugovi hrvatski investitori
Jedno pitanje……
Ja sam zainteresovan da kupujem neke akcije vasih preduzeca
Interesuje me koja je procedura. Ne mogu to odraditi iz BL zasad. Moram li otvoriti racun u nekoj HR banci.
Kakve su vam provizije na trgovanju
Interesuje me Ina prije svega i nesto sto bi mi vi preporucili
Da mogu do Nove godine ubrati 20%
Jesu li mi realna ocekivanja?

Ma realna da realnija nemogu biti.Ubrat ćeš sigurno do nove godine 20%,ako ne plus onda minus. [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@kondor

to sve moras otamo se raspitati.o provizijama odlucuju ovi tvoji.
do n.g mozes ubrati i 30%, ali jos nismo na cisto..čega, + ili – [lol]

tako da pricekaj kraj ljeta i razbistravanje situacije u svijetu..oil bubble pogotovu.on moze puci i sutra ali i narasti 20%, spustiti dionice za 10% pa onda riknut.

iako, ocekujem blagi uzlazni trend od prekosutra. [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


@ febo

Hebemu sunce, pogledaj SDA

Najveci vlasnik Zagrebacke burze je HITA pa Nevidal pa Podravska Banka

Vjerovali ili ne…

U pravu si, nisam provjeravao svježe stanje stvari.
A prije je bilo ovako:
-Svaki član ZSE-a morao je imati ravnomjeran udjel u tem.kapitalu znači jednak broj dionica
-Prije par godina ta je odredba bila ukinuta pa je dosta brokerskih kuća dobro unovčilo višegod.držanje tih udjela
Iz navedenog proizlazi da su HITA,Nevidal ,Pavletić & Co kupovali i pojačavali svoje vl.pozicije na ZSE.
Postavlja se pitanje zašto?
Očito vjeruju da će ZSE rasti s vremenom još i više te da će te dionice dobiti na vrijednosti.
ZSE raste po prometu na njoj i MCapu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Danas sam dosta gledao u gledalicu [cool], i činlilo mi se da ćemo na -3, -4, a kad ono crobex nikako ispod -1. Slična situacija zadnjih nekoliko dana. Po bidu većina transakcija.
Malo sam se zaigrao i napravio excelić za vidjeti što to još drži crobex. Odgovor je naravno INA koja učestvuje u crobexu skoro 18,67%, i HT sa 13,32%. Kad bi one pale proporcionalno ostalima, bili bismo oko 3400.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Evoi i Sarkozy izjavio da se ono kad je rekao da nema proširenja EU bez Lisabonskog ugovara nije odnosilo na Hrvatsku, već naprotiv da je Francuska za brzi ulazak Hrvatske u EU:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/06/24/0621006.html


Drugovi hrvatski investitori
Jedno pitanje……
Ja sam zainteresovan da kupujem neke akcije vasih preduzeca
Interesuje me koja je procedura. Ne mogu to odraditi iz BL zasad. Moram li otvoriti racun u nekoj HR banci.
Kakve su vam provizije na trgovanju
Interesuje me Ina prije svega i nesto sto bi mi vi preporucili
Da mogu do Nove godine ubrati 20%
Jesu li mi realna ocekivanja?

nađi ex-forumaša nadimkom Sisoje, on ima nadasve veliko iskustvo na ovim našim hartijama, pitaj ga za savjet, rado bu ti pomogel
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close