Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

oni kaj se nadaju velikom padu crobexa neznaju da je ina bila na 2000kn. 14.04. kada je crobex bio oko 3250 bodova, također ht,ernt. drže glavninu crobexa a nema šanse da te tri dionice više značajno padaju [thumbsup]

NEMA PREDAJE

@alfa8
Ali je tada makroekonomska situacija u svijetu bila puno bolja.
I nemoj biti toliko siguran za HT i ernt.

DA STE SLUŠALI BARONA, SAD BI BILI U PLUSU.....

knjiga IZAZOV BURZE: "BURZA SE UVIJEK OPORAVLJA PRIJE GOSPODARSTVA" [thumbsup]

NEMA PREDAJE


ovo mrcvarenje samo mirovinskim fondovima odgovara lagano skupljaju i dobro im a pogotovo INU

Mislim da je skupljanje i na ovim cijenama jako upitno s obzirom na situaciju u svijetu.

bit će bolje................

Je, pogotovo je upitno kad kupuješ dionice onih firmi koje svake godine ostvaruju 100 % veću dobit u odnosu na prethodnu…..kao npr Ingra i Atlantska plovidba…. [lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Jedina stvar koja je upitna je ta da nitko nije odgovarao za ovo kaj se dešava na zse, od toga da su mirovinci povlačili udjele iz oif-ova umjesto da su faktor stabilnosti, pa na dalje…..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........



@alfa8

Ali je tada makroekonomska situacija u svijetu bila puno bolja.
I nemoj biti toliko siguran za HT i ernt.

ernt ima mjesta za zaroniti, slazem se..

HT moze na recimo 250, onda ce proraditi trezor ako bude trebalo.. INA isto ima dovoljno kesha da sama kupi svoj free float.. velika vecina firmi ce napuniti trezore ako crobex padne na 3000 ili nize..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


oni kaj se nadaju velikom padu crobexa neznaju da je ina bila na 2000kn. 14.04. kada je crobex bio oko 3250 bodova, također ht,ernt. drže glavninu crobexa a nema šanse da te tri dionice više značajno padaju [thumbsup]

Kolega,
molio bi Vas da nam date jedan razlog zašto te dionice NEMAJU ŠANSU pasti dolje!
Hvala lijepo

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000




@alfa8

Ali je tada makroekonomska situacija u svijetu bila puno bolja.
I nemoj biti toliko siguran za HT i ernt.

ernt ima mjesta za zaroniti, slazem se..

HT moze na recimo 250, onda ce proraditi trezor ako bude trebalo.. INA isto ima dovoljno kesha da sama kupi svoj free float.. velika vecina firmi ce napuniti trezore ako crobex padne na 3000 ili nize..
[/quote]

Uprava HT-a nema mogućnosti kupovati dionice za trezor.



@alfa8

Ali je tada makroekonomska situacija u svijetu bila puno bolja.
I nemoj biti toliko siguran za HT i ernt.

Sigurnije su ipak od ostalih iz razloga niske zaduženosti. Visoka inflacija otežava i poskupljuje zaduživanje. No kako se i hrvatska vlada mora zaduživati to bi moglo značajno smanjiti državnu potrošnju i utjecati na poslovanje svih firmi. S obzirom na situaciju, ove dvije dionice su među sigurnijim pickovima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




@alfa8

Ali je tada makroekonomska situacija u svijetu bila puno bolja.
I nemoj biti toliko siguran za HT i ernt.

INA je jedini hedge na visoku cijenu nafte na ovom tržištu. Stoga će još dugo biti primamljiva mnogim kupcima. Uz to postoji i vrlo jaka špekulacija o preuzimanju. Po meni najsigurnija dionica.

HT: ogromna količina casha garantira stabilno poslovanje u vremenima visoke inflacije, špekulacije o izvanrednoj dividendi, prezadužena konkurencija će biti sve manji problem. Broj 2

ERNT: nisko zaduženje je veliki plus, slab dollar veliki minus. Ovo je ipak proizvodnja, a Hrvatska nije baš najsretnije mjesto za proizvodnju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ak i završimo sa sadašnjim stanjem u ponedeljak smo minus a utorak onda tradicionalno
još jedan minus. Sreća srijeda se ne radi da se malo predahne
Da se razumijemo meni to ne paše al mi nekak izgleda na to.

Ovo sam napisao 20.06. u 12 sati i 19 min, pa jesam postao vidovit sam sebi se čudim.

New Report

Close