Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fascinantno kako brzo nestaju iole ozbiljniji nalozi na asku nekih dionica. Ima se para, samo nema tko da proda veće količine dionica po ovim cijenama i zato se na malim prometima znatno obara cijena ne bi li se i ponuda na prodaji povećala. A onda keš (kojega ima u izobilju) stupa u akciju.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ne znam zašto ste se svi uhvatili CROBEX-a i 3200 bodova. Crobex je sastavljen od hrpe dionica i čak da bude na 3200 ili 3000 do tofga može doći na hrpu raznih načina. Npr. HT u tom trenutku može biti 250, ali i 300 kuna. Osim ako ne ulažete u OTP indeksni fond, onda radije gledajte koje dionice vrijede i njih kupujte ako imate novaca. Što meni vrijedi Crobex na 5000, ako dionice iz mog portfelja idu dolje?
A vidim da puno ljudi kupuje Crobex. I zato ga čekaju na 3200.

A kolika je vjerovatnost da mirovinci međusobno trguju mizernim količinama ali po načelu tko manje ponudi (obaraju cijenu). Što u tom slučaju radi Hanfa?






Komentar tržišta.

– a i sami fondovi su u jako velikim gubitcima, zbilja ne znam koliko bi im koristili daljnji gubitci.
Zaključke izvucite sami, jer tu ste dobili samo podatke, ovaj post ne druka na gore ni dolje.
Pozdrav !

ne znam zasto ne shvatite vec jednom… na burzi nema milosti… niko se nece nad nekim sazalit… treba prihvatit takav nacin igre… Ne znam jel pratite Hanfine statistike o ulaganjima… mirovinci su postali vladari ovog naseg trzista… definitivno im se isplati srusit trziste, nemaju brige od gubitka pritjecanja svjezeg kapitala pa mogu raditi sa burzom sta ih je volja… da sam fond menađer mirovinskog fonda definitivni bi se povukao sa kupnje i polako pustio burzu da pada… time bi se napravila panika medu ljudima koji su ulozili u otvorene investicijske fondove i evo novih jeftinih dionica za mirovince… trenutno su otvoreni fondovi u teskoj poziciji te tu ocekujem pucanje burze… nema rasta burze dok god mirovinci ne dobiju ono sto zele… imovina otvorenih fondova je veliki mamac za mirovince… to je nazalost realnost…
[/quote]

Da si jedini fond menager jednog jedinog fonda, onda bi možda i mogao raditi tako. Ovako se i menageri boje da povoljne prilike ne pokupi neki drugi menager, nekog drugog fonda, a oni sami izvjese… Ovdje ima više fondova i oni su također jedni drugom konkurencija. Kad bi se svi oni dogovorili i organizirano rušili tržište…, to je već kazneno djelo.
A ovo što Ivana govori nije riječ o milosrđu, već o čuvanju vlastitih pozicija…
[/quote]


@miro25

tvoj stav o povlacenju mirovinaca s kupnje mi lici na onu narodnu:
"zbog snicle, ubili kravu…"
plus,
1. mirovincima je dovoljno 6-7% godisnje da ostvare plan,
2. njihova zadace je da stabiliziraju trziste…

to kaj pricas vrijedi mozda za neki OIF, ali nikako za mirovince…
ali cak niti to nije 100% jer bez povratka povjerenja u burzu nema vecih dobitaka…
povratak povjerenja mi se cini kao najvaznija stvar s kojom bi se "market makeri" trebali baviti.
[/quote]

OIF si ne moze dozvolit takvu igru… rusenjem burze gubi dotok svjezeg kapitala te povecava odljev cime sam sebe unistava… Mirovinci imaju stalni dotok kapitala te nema straha od smanjenja priljeva… OIF-ovi trebaju dosta vremena da se oporave te povrate ulagace te ostvare onakav prinos kapitala kakav su imali sredinom prosle godine… ko se jednom opekao sada puse na hladno…

Kazes, zbog snicle, ubili kravu… Slazem se… sad su u stanju jako kontrolirat situaciju te sigurno nece dovest burzu u tu situaciju… al vjeruj, iskoristit ce sve sto se nudi da ne naruse stabilnosta trzista…

[/quote]

da.. sad je problem to vracanje povjerenja…
ja bi isto razmislio da mi je pukao margin ili da sam popusio lovu u zadnjih 5 mjeseci bili se uopce vratio…vjerojatno bi ulozio u neki drugi biznis…
kazu " sto jedna budala napravi, 100 mudraca ne moze popraviti.."
primjer: baci govno u bunar…
[huh]

trebalo bi nekako vratiti to povjerenje…
samo sto napraviti?
strah je jaci osjecaj od pohlepe. [sealed]

Hrvatska do krajka 2009. godine ulazi u EU:

Hrvat za stan vraća 45 tisuća € više od Slovenca

kao i mnogo puta do sada, naslov bas ne odgovara tekstu


Hrvatska do krajka 2009. godine ulazi u EU:

Hrvat za stan vraća 45 tisuća € više od Slovenca


[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Pa jesu ovi na ZSE normalni? Ja cijelo jutro buljim u monitor i njihov blesavi mostic a oni u 3 sata trgovanja jedva skucali 15 milja kuna! Treba ukinut ZSE, sve one besposličare tamo poslat doma, a ZSE pripojit bečkoj burzi jer je ovo tragikomedija. E da, i mirovinske fondove treba ukinuti, prosječni prinos godišnje im je nekih 6%, jel tako? Pa bolje da mi vrate moje pare, stavit ću pare u banku i dobiti 10% godišnje! I te iz fondova sve treba doma potjerati, pa čime oni mogu opravdat svoju plaću zadnjih mjesec dana??! Što ti ljudi tamo rade kad na burzi nit kupuju nit prodaju! Pa kakva su to radna mjesta pa da i meni daju jedno takvo! Drpaš tajnice, putuješ okolo, a svog posla (burze) ne sjetiš se mjesec dana. Tko se mojom mirovinom igra, kuku-lele!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Hrvatska do krajka 2009. godine ulazi u EU:

Hrvat za stan vraća 45 tisuća € više od Slovenca


a kaj će tada još biti europske unije???

Gledam neke dionice koje na svu sreću nemam, Konzum, Luka Rijeka, AD Plastic, Hidroelektra Niskogradnja, pa to je totalni Slobodni Pad, stvarno strašno.


Gledam neke dionice koje na svu sreću nemam, Konzum, Luka Rijeka, AD Plastic, Hidroelektra Niskogradnja, pa to je totalni Slobodni Pad, stvarno strašno.

Slobodni pad da, ali na nikakvim prometima.Pa tko normalan prodaje po ovim cijenama nego očajnici kojima treba za kruh i mlijeko! Kad se uskoro okrene smjer tržišta sve te koje sad padaju imat će pozitivne blokade par dana za redom, a prometi će biti puno veći nego sada.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

ako ti treba za kruh i mlijeko, onda ne ulazes to u burzu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Gledam neke dionice koje na svu sreću nemam, Konzum, Luka Rijeka, AD Plastic, Hidroelektra Niskogradnja, pa to je totalni Slobodni Pad, stvarno strašno.

Pogledaj promete. Bit će rapidnog rasta i pozitivnih blokada kada krene uzbrdo.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close