Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da su se svi uhvatili razine 3200 ko pijan plota. To zaboravite, to je bilo dno A vala.
Dno C vala koje slijedi je puno niže. Jednostavno moramo odraditi kompletan ciklus.
To su osnove ulaganja. I vjerujte da tu nije na djelu neka sveopća urota fondova i mirovinaca.
Njima nije ni u primisli da ruše tržište jer bi ih to dovelo u gabulu.
Polako se moramo pomiriti s tim da kako smo u 2007-oj išli gore tako ćemo u 2008 ići dolje.

Panika iza nelikvidnosti, ne bu dobro?!


Polako se moramo pomiriti s tim da kako smo u 2007-oj išli gore tako ćemo u 2008 ići dolje.

točno. ali to već jesmo učinili. nisi valjda zaboravio?

i to je bilo 3200. dno prošlog pada 15.4. bilo je točno na vrijednosti s kojom je crobex počeo 2007.

a za to kolika je 3200 razina otpora treba samo pogledati graf s kraja 2006. puna 4 mjeseca smo bili točno na 3200.

sve priče o mogućem padu ispod toga su bedaste.

a i to da ćemo u jednoj godini dvaput odraditi pad na početak 2007. nije baš jako uvjerljivo.

i ne kužim što je danas toliko poplašilo sve ovdje na forumu. da, padat ćemo dok se pada i vani, ali vani zbilja nema nikakve panike. danas dolje, sutra gore. kako sam već rekao, sve će to trajati dok ne počne padati nafta, a puno prije ili malo kasnije će sigurno početi, i to jako, a onda je kraj bear marketa.

današnji indikator sentimenta u frankfurtu: bikovi-medvjedi 46% :31%, porast broja bikova za 9 bodova u tjedan dana.

http://boerse-frankfurt.com/pip/dispatch/en/listcontent/private_investors/aktuelles/sentiment_analysen/Analysis/sentiment_2008/dax_sentiment_080618.htm?teaser=daxsentiment

Polako se moramo pomiriti s tim da kako smo u 2007-oj išli gore tako ćemo u 2008 ići dolje.

Neke dionice su u 2007.god.zabiljezile rast cak i do 300% and more. Znaci idemo i do toliko dole do kraja 2008!? Nemoj samo prognozirati buduce stanje burze (takav dugacak period) jer to nitko ne moze znati,pa skoro niti priblizno. Jesu trenutacno pokazatelji da smo u losem periodu, ali se stvari mjenjaju rapidno i neocekivano cak i za poneke svjetske analiticare a kamoli za tebe. Mogu na jos gore a mogu i na preje… Ako se zelis baviti tocnom i polu preciznom prognozom, burza nije pravo zvanje za tebe nego se baci u meteorologe. No offense

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

obzirom na odjednom naglu kolicinu pesimizma, treba se pripremati za ulazak [wink]



Polako se moramo pomiriti s tim da kako smo u 2007-oj išli gore tako ćemo u 2008 ići dolje.

točno. ali to već jesmo učinili. nisi valjda zaboravio?

i to je bilo 3200. dno prošlog pada 15.4. bilo je točno na vrijednosti s kojom je crobex počeo 2007.

a za to kolika je 3200 razina otpora treba samo pogledati graf s kraja 2006. puna 4 mjeseca smo bili točno na 3200.

sve priče o mogućem padu ispod toga su bedaste.

a i to da ćemo u jednoj godini dvaput odraditi pad na početak 2007. nije baš jako uvjerljivo.

i ne kužim što je danas toliko poplašilo sve ovdje na forumu. da, padat ćemo dok se pada i vani, ali vani zbilja nema nikakve panike. danas dolje, sutra gore. kako sam već rekao, sve će to trajati dok ne počne padati nafta, a puno prije ili malo kasnije će sigurno početi, i to jako, a onda je kraj bear marketa.

današnji indikator sentimenta u frankfurtu: bikovi-medvjedi 46% :31%, porast broja bikova za 9 bodova u tjedan dana.

http://boerse-frankfurt.com/pip/dispatch/en/listcontent/private_investors/aktuelles/sentiment_analysen/Analysis/sentiment_2008/dax_sentiment_080618.htm?teaser=daxsentiment
[/quote]

Također ne kužim paniku i prognoze da crobex pada do 2700, možda netko namjerno plasira takve poluinformacije da pokupi jeftini dionice jer koliko vidim po stanjima top 10 veliki igrači ne prodaju eventualno dokupljuju, a ovo je period akumulacije dionica mislim da od razine 3200 ulazi pametan novac unutra a mali , koliko po sentimentu foruma vidim , još čekaju dobrim dijelom u cash-u , e sad da li se želi kupiti jeftino ili skupo čekajući da se tržište oporavi?
Mislim da će još koji dan potrajati mogućnost jeftinije kupnje, ali ne vjerujem u priče o slomu tržišta mada kažu nikad ne reci nikad, no to je moje mišljene


Vidim da su se svi uhvatili razine 3200 ko pijan plota. To zaboravite, to je bilo dno A vala.
Dno C vala koje slijedi je puno niže. Jednostavno moramo odraditi kompletan ciklus.
To su osnove ulaganja. I vjerujte da tu nije na djelu neka sveopća urota fondova i mirovinaca.
Njima nije ni u primisli da ruše tržište jer bi ih to dovelo u gabulu.
Polako se moramo pomiriti s tim da kako smo u 2007-oj išli gore tako ćemo u 2008 ići dolje.


Toliko njih ti je dalo jedinicu da moja stotica nema nikakvog učinka.
Onda znaš koliko je sati i da se ekipa ne veseli takvim postovima, ali kaj možeš kad su istiniti.

danas je vrijeme da se promet poveća a sa većim prometom će biti i veći pad.
promet = 70 milja
pad = 3%

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

Belje gradi tvornicu stočne hrane

Investicijom od 80 milijuna eura Belje tri puta povećava kapacitet tvornice

ne mogu vjerovat da poslije takve vijesti netko ide prodavat belje..

Jučer na CNBCu je bio intervju Oprah tipa s predsjednikom nekog nekretninskog fonda preko bare i razglabali su o stanju na tržištu i zaprepastio me pojam low liquidity. Opa.

Znači dečki, ovo što nam se događaga nije samo kod nas. Osim što je većina foruma u barem 30%tnoj cash poziciji, u takvom je stanju 80% svjetskih macana. Da citiram onog tipa "big amount of cash is standing on the side".

Zanimljiva je bila i njegov (po njegovim riječima čista fikcija) scenario – Obama pobijedi – povuče se iz rata – na tu foru smanji deficit – pojača i malo poreze (bogatim nešto više, siromašnim nešto manje) – uloži u socijalu – s tim se poveća potrošnja i vrati dio love na tržište hipoteka ->>stocks doubled. Mislim da je i spominjao naftni balon koji će se definitivno ispuhati samo pitanje kad.
I tu treba uzeti u obzir da Obama ne ovisi o naftnom lobiju kao Clinton (otpala, fala bogu) i kamoli kao Mc Cain.

Znači dečki, vi koji ste jučer prodavali u zadnja 2 sata, netko je to i kupovao i opet će bit galame tipa "ošišan sam" [wink]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Evo i Večernji se uključio u kampanju!
Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ljudi, oprez!
Ne se zaletati!
Ima vremena!
Danas će biti zanimljivo na otvaranju. [bye]

Nije sve tako sivo.....


Ljudi, oprez!
Ne se zaletati!
Ima vremena!
Danas će biti zanimljivo na otvaranju. [bye]

na otvaranju će još malo pasti, a onda rasti.ako sam dobro razumio tvoje razmišljanje.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close