Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

stvari ovako stoje;
Oni koji su izasli sada su sretni jer imaju cash i pogodili su jer je korekcija uzela maha.
Oni koji nisu izasli (poput mene) misle da ovo nece tako duboko, za sada se varaju.
No tuzno je to sto nase trziste kapitala je podjeljeno na fondove i spekulante. A srusene cijene idu na stetu trenutno nama jer fondova nema. Covjece ti fondovi misle da hrv. raja ima toliko para pa bi nam sve uzeli. Sta bi se desilo da se raja (tj. mi spekulanti) ovako organizirano povucemo sa trzista. ISTA STVAR!
Trebali bi osnovati spekulantski fond i zahebat sve te institucije. I da vidis, kad bi raja malo organizirano kupovala i prodavala za 1mj bi se pozatvarali svi fondovi.
Malo utopije ne skodi [wink]



Vidim da su svi prešli u keš poziciju i ajdemo drukati prema dolje .Stvarno jadno

Ma nije jadno, svi bi mi opet na 3200 jer zadnji put nismo znali da je to dno [angry]
[/quote]
evo, danas se opraštam do daljnjeg od foruma.
samo jedna pripomena:
3200 je, dakako, moguće dno.
no, nije sigurno.
ako je odrađen H&S, to je samo najviše moguće dno.
dakle, dno može biti i niže.
pozdrav i puno sreće svima!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ni ne nadam se da ćemo svi znati, ali će barem netko nabosti, kao i ona koka…..zrno [proud]

P.S.: korisnik je imatelj xxxx dionica D...-R-A i ovo nije poziv .....

Ma nije jadno, svi bi mi opet na 3200 jer zadnji put nismo znali da je to dno [angry]

Samo se nemojte zajebati čekajući. To manageri mir. ruše kako bi poslije emisije OTVORENO krenuli u kupnju. Pratite Bagu to vam je siguran put što i kada raditi.

Što se sloma burze tiče, to se neće dogoditi. Neće se dogoditi ništa strašno. Korekcija opet, i to je to. Načuo sam, ali nemojte mi vjerovati da Matušić neće zatvoriti ZSE, već će samo malo odigrati prema dolje, i one zadnje trešnje istresti i onda opet u napad.

Najveći problemi na HT tržištu su sljedeći u kratkom roku:

1. lošiji godišnji, ali i kvartalni rezultati većine društava
2. relativna precijenjenost tržišta ukupno gledajući
3. HT je isisao love boli glava
4. BF i dalje
5. radničke dionice HT-a, fakat koma
6. konstatno buljenje u Ameriku i Europu

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


oke ja vjerujem da idemo dole a mogao bi reći i da sam siguran u to.
Kao što rekoh prije par dana, nemojte krivo misliti o meni jer sam pozitivac u životu i to veliki, a na burzi…hhmmmm…sve sam pesmičniji i pesimičniji i vidim samo mrak na kraju tunela.

Oke činjenica je da nam je robna razmjena sa USA sitna, ali neka mi netko kaže da potop kod njih (koji po meni nije još niti počeo) neće utjecati na crobex?

Vidjet ćemo.

Cash is the king!
Teško je biti u cash, to priznam i redovito se cimam ali slušam sebe i bojim se da idemo samo dole

Ovo je stvarno postalo vec smijesno!
Ovakve poruke poput Vase tipa " ja vjerujem – ja sam siguran – slusam sebe – bojim se da idemo dolje – vidim mrak na kraju tunela " i to bez ikakvog argumenta neznam gdje vode,osim ako se i sutra ako padnemo necete pozvati na ovu danasnju Vasu poruku kako bi mi svi vidjeli kako ste jako pametni i kako ste Vi sve znali,smijesno.

Kako Vi znate da potop kod Amera nije ni poceo,od kud vam tako dobre tj. super informacije,pa Vi znate vise od svih fondova i strucnjaka tamo,jer da oni to znaju nebi njihovi indeksi danas pali samo 1% nego bi odmah pali 5-10% i tako dva tri dana za redom,ili stvarno tamo nitko nezna ovo sto Vi znate,smijesno.
Tko to onda kod njih danas kupuje dionice kad vec i Vi znate da ce potop kod njih tek poceti.

Hocu reci da je vecina negativnih vijest koje su izasle do sada uracunate u cijene njihovih dionica,sto ne znaci da nece biti jos negativnih vijesti i da Ameri nece vise padati, normalno da je to lako moguce pogotovo ako dolar nastavi padati i ako nafta nastavi rasti,kao sto je lako moguce i da se nafta i dolar stabiliziraju i da njihovi indeksi pocnu rasti – ali govoriti da ce njihov pad tek sad poceti je stvarno neozbiljno,cisto nagadanje,jako lose drukanje.

Ako Ameri i Europa nastave padati i mi cemo za njima,ali kad pocnu rasti mi cemo sigurno puno vise od njih.
Dok god kod nas sve likvidnije dionice isto padaju i isto rastu (osim INE i HT-a) bez obzira na njihova razlicita izvjesca i sklopljene poslove ne mozemo nikako govoriti o nekoj stabilizaciji trzista.

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!


Vidim da su svi prešli u keš poziciju i ajdemo drukati prema dolje .Stvarno jadno

pravi se javio..
oš’ da ti citiram tvoje postove prije tjedan dana? [lol]

zasto trejdas ako ne znas? sad ces patit'[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kao što svi znamo burza je čista psihologija, a fundamenti argumenti za rast ili pad, iako i oni često nemaju značaj. No, kako je burza psihologija, trenutno je najbolje pratiti što rade susjedi Europljani i Amerikanci, i to onda svi prenosimo i tako se ponašamo. Burzi je potreban pokretač, okidač na dolje ili gore, ako imaš dobre fundamente iliti podcijenjene dionice di ćeš bolje, ako imaš skupe di ćeš bolje da se složi pad, ako je još puno love sve raste kao sumanuto itd.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Mene zanima nešto drugo.
Sad sam pogledao desetak tema i uočio da na svakoj ima možda dva- tri posta od 16h do sada.
Potpuno nemoguće.
Između ostalog znam da sam ih dosta pročitao i sad ih više nema.
Ne znam o čemu je riječ ali mi izgleda kao opaka cenzura na djelu.
Ovaj forum postaje mjesto koje je bolje zaobići a moderatori su postali nadzorni organ na nivou
POA-e..
Sramotno

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Pozdrav društvu!
Ova vijest i njen odjek na našem tržištu uz mizeran promet me malo probudila iz zimskog sna sve u nadi da će konačno doći vrijeme za nakrcavanje dionicama koje, gledajući multiple, trenutno imaju cijenu opravdanu za možda 2020. [smiley]
Znam da ovime riskiram da će me dočekati jedan od plavušana sa svojim poznatim spikama o brzorastućim tržištima, ali njima je posao navlačenja ipak posao na kojem masno zarađuju šišajući ovčice.
Zapravo lupam, jer sam izvan toka jer ne pratim poslovni, pa su možda blizanci prešli u keš poziciju.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

nemojte slušat analitičare več intuiciju, dali netko zna ili je čuo da se analitičar obogatio na burzi?

NEMA PREDAJE



jesmo, da je trebalo izać 10.04. [angry]
(nisam niš prodao)

Ako niste ništa prodali ,a niste ni u kešu prihvatili ste status kvo.
To ni u kojem slućaju nije dobro.
Kada se događaju ovakvi lomovi pružaju se šanse za konverziju.Međutim,za to treba imati hrabrosti,
te početi izlaziti iz fundamentalno lošijih u bolje dionice bez obzira na trenurne gubitke.
Ja sam danas izašao iz nekih balona,spušio nekoliko postotaka i iskoristio priliku za ulazak u neke druge dionice,koje imaju
izvrsne pokazatelje.Najveća greška u ovom poslu je ako ne želimo prihvatiti da smo pogriješili ili
da se ćesto pojavljuju povoljnije prilike.
[/quote]
trenutno sam pola pola.
potpuno se slažem s vama…samo mislim da će bit boljih prilika za uć u neke dionice, vjerovatno sve…a i ako ne bude čisto sumnjam da će se sad na ovakvim prometima, neizvjesnoj situaciji i tijekom ljeta dogodit neki bjesni boom, pa mi ništa neće pobjeć…a spreman sam se odreć tih par postotak za miran san.
Inače sve ove greške koje spominjete sam naučio na LEDU, skupa škola al kad tad će se isplatit.

Evo da se i ja javim.
Mislim da je ovo lagani pad pred rast. Kriza u americi je na izdisaju.
Ja sam 70% u dionicama., ostalo ću sutra kupiti po jeftinim cijenama.
Pozdrav.

New Report

Close