Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Blueman, neki tvoji argumenti stoje, ali sam uvjeren da griješiš za ATPL. Nisu ni svi brodari isti i ne treba generalizirati stvari. Tko je u pravu, pokazat će vrijeme. A što reći budućim penzionerima kad im fond prodaje Adris i trpa ERNT, pitam ja tebe? Kupovat će oni ATPL,ne bojim se ja za njih,samo im nije još dovoljno skupo…

Pa kolega znaju fondovi sta vrijedi tu najvise…..zato i trpaju….

sreca je samo popratni faktor znanja




Blueman, neki tvoji argumenti stoje, ali sam uvjeren da griješiš za ATPL. Nisu ni svi brodari isti i ne treba generalizirati stvari. Tko je u pravu, pokazat će vrijeme. A što reći budućim penzionerima kad im fond prodaje Adris i trpa ERNT, pitam ja tebe? Kupovat će oni ATPL,ne bojim se ja za njih,samo im nije još dovoljno skupo…

Da, pogotovo kada znate target, a on će budite sigurni i ostvariti, s toga volatino DA, ali target će biti i debelo premašen, s toga,…

Kupovati će oni ATPL, kupovati, i to ne samo oni, …

Bit će to jeftino i na 3.500,00 kn.
[/quote]
pa sta preporucate.da se rijesim muke i ukrcam sutra?
a,sta ce biti za 5 dana?
[/quote]
Mirovinci su najveća nepogoda hrvatskog tržišta kapitala ,jer oni mogu rušiti dionicu ,mogu i pumpati
cijenu dionicu,a troškove snosi buduća manja penzija iz II stupa.Fond menađeri će dobro obogatiti
svoje rođake i prijatelje ,a i oni će imati zub.I jedini način je da bježimo iz dionica u koje ulaze
mirovinci jer nikada ne znaš što će napraviti.

Otvoreni fondovi čak nisu toliko opasni,jer u principu oni ne žele da im cijena udjela pada,jer oni
zarađuju na ugovoreni postotak na visinu portfelja.Ali oni su preslabi u odnosu na fondove stranih
banaka/Zaba,PBZ/,a njima upravljaju svjetski centri moći.

Naši manji fondovi su izvukli veliku pouku,ali ostvarili i ogromne gubitke,naročito ako su bili previše
izloženi u Hrvatskoj,kao FIMA i VICTORIA.I zato su najveći gubitnici.Međutim,Aureus već ima
dobru disperziju,te će lako dolaziti do svježeg kapitala.U svakom slućaju ovo zlo od mirovinaca je
donio nesigurnost za većinu fondova,kao i nesigurnost malim ulagačima.

Nama,ipak ostaje onaj dio koji njima nije interesantan,a sada je to jako jeftino.Neke firme imaju
umnožak P/E X P/B < 10.Ima i takvih bisera,ali treba biti strpljiv i čekati da to do fair cijene.

Međutim,ulazak u Nato će hrvatsku približiti svjetskom kapitalu,te ti naši "giganti "postaju smješni
u odnosu na ostale fondove,a to stvara konkurenciju.Toga su svjesni i mirovinci ,te ono malo keša
što mogu ulagati iz svježeg mjesečnog priliva od cca 250 mil kuna ,a u dionice ne smiju ulagati više
od 30%,a to iznosi jadnih 75 mil kn mjesećno ,a to se ne mora ulagati u Hrvatsku.
Dakle,na hrvatskom tržištu kapitala,rast cijena neće potaknuti mirovinci.Oni za to nemaju likvidnih
sredstava.Najveća snaga hrvatskog tržišta su bili mali ulagači,koje su banke sa koordiniranim
djelovanjem svojih mirovinskih i otvorenih fondova ošišali i potjerali sa tržišta.Dali slijedi još
jedan udar,da se unište i manji fondovi.

Mislim,da više nećemo značajnije padati,ali ni rasti dok se povjerenje malih ne vrati.Ono će se
vratiti,a tada treba biti u dionicama.

U svakom slućaju 100 % u kešu je loša varijanta.To pokazuje da ste uplašeni ,da ste izgubili inicijativu
a ako krene gore uključiti ćete se možda prekasno.

Ako ste u kešu,a nema vas na kupnji ,pa makar i nisko najbolje vam je na odmor,pa ćete onda
vidjeti jasnije.Osobno,nemam dileme .Keš je siguran gubitak,jer ga jede inflacija,a dionica je
uvjek šansa za zaradu ,ali i za …ne daj Bože!

Za ozbiljne dugoročne investitore Hrvatska je odlična šansa.Takvih ulagača ima i oni će znati
kupiti dok je ovako jeftino.


Kolege dragi, dosegnuli smo rekord u 6 mjeseci.

Na ZSE-u danas najniži ukupni promet ove godine

Niska likvidnost sve je izraženija na Zagrebačkoj burzi, pa je tako današnji ukupni promet, od 48,4 milijuna kuna, najniži ostvaren u ovoj godini, ali se vrijednost dioničkog indeksa nakon tjedan dana ponovno vratila iznad razine od 3.800 kuna.
Vaš link


Zašto je ovako niska likvidnost.

1.Jučer je bio zadnji dan uplata za HT_tu je uloženo više od 700 mil kn.
2.Strah od BF-nema straha jer nije slučajno da isplate iz BF dospijevaju sa uplatom HT zaposlenika
Donesena je odluka da BF može posuditi sredstva za isplatu udjela.Nema brze prodaje HT I INE
iz BF.Pa cijena ovih dionica bi padala,a ne rasla.I fondovi shvaćaju da nema jeftine kupnje.

Danas sjeda dividenda ERNT,a to je za naše tržište ogromnih 180 mil kuna ,za investitore,a ne HT-IPO ulagače,te bi se značajan dio ovih sredstava mogao vratiti na burzu ili se smanjuje potreba za isplatom keša sa brokerskih računa građana,a i fondovi će lakše isplaćivati udjele.

Pametni investitori su znaćajna sredstva uložili u HT očekujući proporcinalnu kupnju iznad
zagarantiranog paketa,jer svaka kupnja po tim diskontnim cijenama je sigurna dobit , što je smanjilo likvidnost .Možemo uskoro očekivati veliki povrat sredstava
jer je potražnja bila veća od ponude.Evo uskoro novog keša .

Danas očekujem veću likvidnost nego jučer.

Kako svi pljuju mirovince a da njih nema, budimo iskreni sami bi se urusili do 3000.
Tko bi HT kupovao.
Ljudi bi ga prodali i po 100 kn kada bi pocela panika.
I na 150 bi se trzili milijuni da nema mirovinica..

A to za rodjake i babe, dajte se uozbiljite.
Teorije zavjere, Area 51..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kako svi pljuju mirovince a da njih nema, budimo iskreni sami bi se urusili do 3000.
Tko bi HT kupovao.
Ljudi bi ga prodali i po 100 kn kada bi pocela panika.
I na 150 bi se trzili milijuni da nema mirovinica..

A to za rodjake i babe, dajte se uozbiljite.
Teorije zavjere, Area 51..


Živa istina kolega, ali dali time želite reći, ako se mirovnici odluče odmarati i ništa ne kupovati da croby ima slobodni pad?
hMM u tome i je kvaka jer fondovi su out je su nesposobni a za mirovnike neznamo kaj misle i kaj će napraviti.
Malo su dobili po nosu od dr. Ive pa su malo kupovali i sada opet mogu čekati niž razine, a ja čekam sa njima.
poz

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

ovaj izvještaj diokija koji je jučer izašao najbolji je pokazatelj kako rezultai jedne tvrtke ma koliko oni dobri(odlični)bili na zse ništa ne znače..jer dobar rezultat ne znači da će i vrjednost dionice ići gore,kao što je recimo rječ i sa atpl..u svakom slučaju ja sam optimist i smatram da ove dionice treba kupiti jer kad tad njihova vrjednost mora doći na svoje jer je to prvenstveno interes ne nas nego fondova koji tada najviše zarađuju..


Kako svi pljuju mirovince a da njih nema, budimo iskreni sami bi se urusili do 3000.
Tko bi HT kupovao.
Ljudi bi ga prodali i po 100 kn kada bi pocela panika.
I na 150 bi se trzili milijuni da nema mirovinica..

A to za rodjake i babe, dajte se uozbiljite.
Teorije zavjere, Area 51..


Ne pljujem mirovince nego strance koji njima upravljaju.Oni su zmija u njedrima hrvatskog tržišta kapitala.Zakon se treba mjenjati da bi barem djelomično zaštitili hrvatske interese.Tu mora biti
stroga zakonska regulativa,a nažalost kod nas zakon ne postoji.
Do sada je na tržištu kapitala bilo manipulacija i bit će ih,ali kada to rade pojedinci troškove snosi manipulator,a koristi možda i ne bude.Fondovi /buduće mirovine/ snose troškove ,a dobit ostvaruju
pojedinci manipulatori.Samo stroga zakonska regulativa ih može donekle dovesti u red.


Kako svi pljuju mirovince a da njih nema, budimo iskreni sami bi se urusili do 3000.
Tko bi HT kupovao.
Ljudi bi ga prodali i po 100 kn kada bi pocela panika.
I na 150 bi se trzili milijuni da nema mirovinica..

A to za rodjake i babe, dajte se uozbiljite.
Teorije zavjere, Area 51..

ovo za rodjake i babe bih prije vezao uz OIF-ove jer su oni ulagali u dionice koje su rasle nekoliko puta.
Točno je da OMF-ovi djelomično drže tržište, ali su ga i ukenjali sa naglim povlačenjem depozita iz OIF-ova. I ulagali su usput ogromne novce na ATH. Onda da bi uprosječii ulaganje su rušili tržište previše. Nisu li mogli kod povlačenja depozita pustiti tržište da padne na cca 4200-4500 i onda se ukrcati. Prosječan ulaz bi im bio vjerojatno niži kod većine dionica nego sada, a stvorila b i se puno manaj panika kod malih ulagača i ulagača u OIF-ove koji su onda dodatno destabilizirali tržište. I sad smo tu gdje jesmo, na cca 3800, OIF-ovi su u velikim guubicima, ulagači su se povukli i pitanje je povratka. sami OMF-ovi, eventualno mogu održavati ovu razinu, ako ne dođe dfo novog povlačenja kapitala sa tržišta. A banke upravo rade na tome. Kamate na štednju i preko 6%. Do kada mali ulagač će imati strpljenja gledati minus u svom OIF-u?

I sad smo tu gdje jesmo, na cca 3800, OIF-ovi su u velikim guubicima, ulagači su se povukli i pitanje je povratka. sami OMF-ovi, eventualno mogu održavati ovu razinu, ako ne dođe dfo novog povlačenja kapitala sa tržišta. A banke upravo rade na tome. Kamate na štednju i preko 6%. Do kada mali ulagač će imati strpljenja gledati minus u svom OIF-u?

As long as it takes. 🙂

ŠTA JE OVO BILO NA JDPL?

koje otvaranje… [huh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Otvaranje sa 422.115,45 kn [lol]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close