Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo, upravo se lomi na INI…
Požuri.

Mislim da, kolega, igricama na INA nikad kraja.
Pogotovo kad su branitelji u igri.

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK


quote=kerefek76]

Futers indeksi u rastu, jer cijene u svibnju veće su od očekivanja, što bi trebalo utjecati na rezultate kompanija, stoga se pojačava interes ulagača u dionice……..

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

a europski u daljnem rastu

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Anonimno, 17.06.2008. u 15:33
Sve je to u redu, Europa i USA će možda i rasti ali oni nemaju problema s likvidnošću!
A likvidnost je broj 1 uvjet rasta.
Sjetite se samo početka ove godine i pada na na ogromnim prometima. Svi smo znali da
slijedi odbijanac samo nismo znali kad. Likvidnosti je bilo i ponovni privremeni rast je bio
moguć. Sada je naš najveći neprijatelj pomankanje interesa za kupovinu.
Kupaca nema (evo i ja čekam sa cashom) i boje se ući u dionice sa većim postotkom svojih
portfelja, tu i tamo se trejda malo ali to je beznačajno. Fondovi se okreću prema vani,
mirovince baš briga jer mogu čekati do sudnjeg dana i ne pada im napamet dizati crobex.
Oni koji drže dionice ne prodaju u bescijenje. Pat pozicija ali ne zadugo jer mora doći do točke loma.
A tu su oni sa dionicama nagrabusili. Nitko pametan ne očekuje navalu kupnje usred ljeta.

Ni prošle godine nitko pametan nije očekivao navalu kupnje pa se desila.
Kupaca ima,ali ne žele platiti cijenu koliku prodavači traže.
Ali ubrzo če se kupci predomisliti.
Brže nego što možete i zamisliti,kolega.
[/quote]
Koliko se sjecam proslo ljeto nije bilo ni malo dosadno. Naprotiv.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Mogla bi opet neka nova info u svezi INE


Kolegica Kosor je rekla ,da se podaci o tome koliko se branitelja iskrcalo iz fonda za branitelje, čuva kao najstroža tajna. Pitanje je zašto skriva?

Zato što fond sadrži velike količine dvije naše dionice i potencijalno je opasan na kretanje njihove cijene, ovisno kako bi se tumačile informacije koje bi curile van fonda. Moguće su i razne makinacije i prijevare na osnovu poluinformacija. Zato je tako odlučeno.

Ne kažem da je to idealno rješenje, zapravo osobno mislim da nije, ali u datoj situaciji i nema dobrog rješenja. Dionice su poklonjene braniteljima kojima prvenstveno treba novac, a ne neko ulaganje dok jedva spajaju kraj s krajem i te činjenice su došle u koliziju s tržištem kapitala.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Fondovi znaju još jednu igru.
Za trenutni opis tržišta iskoristit ću potpis kolege roostera.
Evo recimo promijenimo jednu riječ i ……

"The key to making money in stocks is not to get bored out of them"

Moram priznati da si prilično u pravu, modifikacija dobro pogađa trenutni sentiment tržišta. [wink]

Treba ipak imati na umu da ljeto i nije baš idealan period za ludu trgovinu, svi zaslužujemo odmor. Jedino što vrijedi pratiti je koliko će dionice koje ljetos kupismo vrijediti za Božić, sve su ostalo nijanse. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Kolegica Kosor je rekla ,da se podaci o tome koliko se branitelja iskrcalo iz fonda za branitelje, čuva kao najstroža tajna. Pitanje je zašto skriva?

Ja sam negdje čuo da se je prvi dan iskrcalo njih 8%. Ne sjećam se više gdje sam to načuo pa me ne držite za rječ.

who dares, wins

Atlansku još pet minuta možete kupovati ispod 2700 zato ne propustite priliku.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

cijeli dan cca 41 mil kn.
odoh ja na kupanac ….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ja sam vam lijepo rekao sada ćete je plaćati po 2800 ali i to jako kratko

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Ja sam vam lijepo rekao sada ćete je plaćati po 2800 ali i to jako kratko

Stiže li novi val?

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK


Ja sam vam lijepo rekao sada ćete je plaćati po 2800 ali i to jako kratko

mislis da ide gore?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Stiže li novi val?

Prošlih dana je bila oseka sada dolazi plima

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close