Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fondovi znaju još jednu igru.
Za trenutni opis tržišta iskoristit ću potpis kolege roostera.
Evo recimo promijenimo jednu riječ i ……

"The key to making money in stocks is not to get bored out of them"

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


… i onda pras 1,4 milje na LEDO po asku…

[lol]


Evo pričajući o vuku, netko potegao milju i pol Leda u sek. Ista priča na Adrisu i Zapi. Malo da nas zabave. [lol]

Kolega, mislim da se netko iskrcao po bidu na ZAPI jer je dionica na -3,5%, i da se nije udaralo po asku.

Prodaja na LEDO je krcata sa skrivenima. 100kom je netko skinuo sa aska.

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK

ma evo 500 komada ko da su me čuli


Još najviše tjedan dana ovakvo mrcvarenje a onda bojim se prema dole na malo većim prometima.
Gledam crobex i sve mi upućuje na to.
Ima li još tko takvo mišljenje?

u potpunosti se slazem.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Kolegica Kosor je rekla ,da se podaci o tome koliko se branitelja iskrcalo iz fonda za branitelje, čuva kao najstroža tajna. Pitanje je zašto skriva?

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK

[/quote]

Kolega, mislim da se netko iskrcao po bidu na ZAPI jer je dionica na -3,5%, i da se nije udaralo po asku.

Prodaja na LEDO je krcata sa skrivenima. 100kom je netko skinuo sa aska.
[/quote]

pa tko je rekao da je ZAPI potegnut po asku?! i još time otišao u minus [lol] Bitno da se udara u blokovima. Evo ja bih zamolio jednog fond managera da udari u takvom bloku i po tisku i hdelu da se mogu iskrcat. [rolleyes] Naravno, da udari po asku. [wink]

[/quote]
Drugoja”
[/quote]
Bilo bi zanimljivo pitati ove u večernjem kako onda oni znaju za onih 7% prodanih, i to najviše iz područja Vk ako je to tako strogo čuvana tajna [smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Futers indeksi u rastu, jer cijene u svibnju veće su od očekivanja, što bi trebalo utjecati na rezultate kompanija, stoga se pojačava interes ulagača u dionice……..

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

a europski u daljnem rastu

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Sve je to u redu, Europa i USA će možda i rasti ali oni nemaju problema s likvidnošću!
A likvidnost je broj 1 uvjet rasta.
Sjetite se samo početka ove godine i pada na na ogromnim prometima. Svi smo znali da
slijedi odbijanac samo nismo znali kad. Likvidnosti je bilo i ponovni privremeni rast je bio
moguć. Sada je naš najveći neprijatelj pomankanje interesa za kupovinu.
Kupaca nema (evo i ja čekam sa cashom) i boje se ući u dionice sa većim postotkom svojih
portfelja, tu i tamo se trejda malo ali to je beznačajno. Fondovi se okreću prema vani,
mirovince baš briga jer mogu čekati do sudnjeg dana i ne pada im napamet dizati crobex.
Oni koji drže dionice ne prodaju u bescijenje. Pat pozicija ali ne zadugo jer mora doći do točke loma.
A tu su oni sa dionicama nagrabusili. Nitko pametan ne očekuje navalu kupnje usred ljeta.

quote=kerefek76]


Futers indeksi u rastu, jer cijene u svibnju veće su od očekivanja, što bi trebalo utjecati na rezultate kompanija, stoga se pojačava interes ulagača u dionice……..

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

a europski u daljnem rastu

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Exodus, 17.06.2008. u 15:15
Sve je to u redu, Europa i USA će možda i rasti ali oni nemaju problema s likvidnošću!
A likvidnost je broj 1 uvjet rasta.
Sjetite se samo početka ove godine i pada na na ogromnim prometima. Svi smo znali da
slijedi odbijanac samo nismo znali kad. Likvidnosti je bilo i ponovni privremeni rast je bio
moguć. Sada je naš najveći neprijatelj pomankanje interesa za kupovinu.
Kupaca nema (evo i ja čekam sa cashom) i boje se ući u dionice sa većim postotkom svojih
portfelja, tu i tamo se trejda malo ali to je beznačajno. Fondovi se okreću prema vani,
mirovince baš briga jer mogu čekati do sudnjeg dana i ne pada im napamet dizati crobex.
Oni koji drže dionice ne prodaju u bescijenje. Pat pozicija ali ne zadugo jer mora doći do točke loma.
A tu su oni sa dionicama nagrabusili. Nitko pametan ne očekuje navalu kupnje usred ljeta.

Ni prošle godine nitko pametan nije očekivao navalu kupnje pa se desila.
Kupaca ima,ali ne žele platiti cijenu koliku prodavači traže.
Ali ubrzo če se kupci predomisliti.
Brže nego što možete i zamisliti,kolega.



Futers indeksi u rastu, jer cijene u svibnju veće su od očekivanja, što bi trebalo utjecati na rezultate kompanija, stoga se pojačava interes ulagača u dionice……..

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

a europski u daljnem rastu

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Sve je to u redu, Europa i USA će možda i rasti ali oni nemaju problema s likvidnošću!
A likvidnost je broj 1 uvjet rasta.
Sjetite se samo početka ove godine i pada na na ogromnim prometima. Svi smo znali da
slijedi odbijanac samo nismo znali kad. Likvidnosti je bilo i ponovni privremeni rast je bio
moguć. Sada je naš najveći neprijatelj pomankanje interesa za kupovinu.
Kupaca nema (evo i ja čekam sa cashom) i boje se ući u dionice sa većim postotkom svojih
portfelja, tu i tamo se trejda malo ali to je beznačajno. Fondovi se okreću prema vani,
mirovince baš briga jer mogu čekati do sudnjeg dana i ne pada im napamet dizati crobex.
Oni koji drže dionice ne prodaju u bescijenje. Pat pozicija ali ne zadugo jer mora doći do točke loma.
A tu su oni sa dionicama nagrabusili. Nitko pametan ne očekuje navalu kupnje usred ljeta.
[/quote]

Možda baš usred ljeta…

Netko skida sa aska ATPL

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Pat pozicija ali ne zadugo jer mora doći do točke loma.
A tu su oni sa dionicama nagrabusili. Nitko pametan ne očekuje navalu kupnje usred ljeta.

Evo, upravo se lomi na INI…
Požuri.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close