Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Još najviše tjedan dana ovakvo mrcvarenje a onda bojim se prema dole na malo većim prometima.
Gledam crobex i sve mi upućuje na to.
Ima li još tko takvo mišljenje?

[thumbsup]

Nije sve tako sivo.....


Ti si ekonomista, pa mi ti objasni situaciju s Dalekovodom…. zašto je investitori prodaju, s koje su god strane..i zašto je cijena " mrtva " već par mjeseci ?

radnici prodaju ( prva i druga pozicija u top ten )


Ti si ekonomista, pa mi ti objasni situaciju s Dalekovodom…. zašto je investitori prodaju, s koje su god strane..i zašto je cijena " mrtva " već par mjeseci ?

koja firma nije mrtva par mjeseci unatrag?! Dalekvod za razliku od ostalih ima likvidnost, a usporedi P/E od 29,2 pri ovoj cijeni, i usporedi od prije pola godine P/E od 64,4 pri cijeni od 1800kn (skoro 100% više). Mislim da realno ispod 1000kn ne bi trebala ići na duži rok nikako, a i sve što netko prodaje, netko i kupuje zar ne? A o našim vrlim fond investitorima i njihovim pametnim odlukama čuli smo za pet desetljeća unaprijed dosta. Ostaju radnici kao opcija rušenja, istina kratkoročna. Nađimo se tu u listopadu pa se prisjetimo razina, može? Pozdrav! [thumbsup]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Vrijeme je da se krene.
Mala čiščenja na ATPL.


ivana7 dajte molim vas kolegice izmanipulirajte neku od svojih dionica, da barem neke akcije bude, ovo je nepodnošljivo.

– pa puno sam danas radila, meni je barem zanimljivo,
– a kada radim ne komentiram,

– evo danas sam prodavala malo INE i ULPL, treba mi novaca.
– još imam sedam naloga na prodaji, ali malo veće cijene pa teže prolazi.
– na nekim dionicama, neću reći kojima kako s Vama ne bi manipulirala i drukala, kupujem,
– borba je teška, ali ide nekako,
– pazite se na tržištu ima dosta skrivenih naloga !!!!!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !


Dio likvidnosti je nestao i s mrtvilom Todexa, ukrcala se ekipa masovno u onih par bull runova zadnjih mjesec dana i sada pate smanjivanjem bida. Skupa sa mnom. Tisak i Ledo primjerice kao da su umrli u agoniji. [undecid]

Pa ipak, TISK je prije 12 mjeseci bio oko 900, sada je 1000 (rast 11% u godinu dana), LEDO je prije 12 mjeseci bio oko 10k, sada je 12k (rast 20% u godinu dana). To su prilično razumni kapitalni dobici.

Naravno, tko je kupovao na vrhu balona koji su puhani krajem prošle godine (za navedene dvije dionice) će morati čekati iste takve balone da se iskrca. Treba ostati dosljedan špekulaciji. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


GS sjajno izvjesce, nafta pada, housing malo pao ali ne puno, bdi prema ffi okrece trend, futuresi za tankere narasli za sve mjesece do kraja godine …. Ameri ce gore danas

its OK, čekam jedinice od nervoznih u cashu [proud]

Kako to da , kolega, nismo rasli, kad se Europa toliko zazelenila?

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK



ivana7 dajte molim vas kolegice izmanipulirajte neku od svojih dionica, da barem neke akcije bude, ovo je nepodnošljivo.

– pa puno sam danas radila, meni je barem zanimljivo,
– a kada radim ne komentiram,

– evo danas sam prodavala malo INE i ULPL, treba mi novaca.
– još imam sedam naloga na prodaji, ali malo veće cijene pa teže prolazi.
– na nekim dionicama, neću reći kojima kako s Vama ne bi manipulirala i drukala, kupujem,
– borba je teška, ali ide nekako,
– pazite se na tržištu ima dosta skrivenih naloga !!!!!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Nemam pojma o čemu pišeš i da li gledamo istu burzu. Ovo što ja vidim je čisto mrtvilo sa 30 milja prometa uz dobar dio dogovorenih transakcija kao ZAPI recimo koji je danas najlikvidniji. Jedino ako ti sama nisi napravila sav promet na burzi? [lol]



Ti si ekonomista, pa mi ti objasni situaciju s Dalekovodom…. zašto je investitori prodaju, s koje su god strane..i zašto je cijena " mrtva " već par mjeseci ?

koja firma nije mrtva par mjeseci unatrag?! Dalekvod za razliku od ostalih ima likvidnost, a usporedi P/E od 29,2 pri ovoj cijeni, i usporedi od prije pola godine P/E od 64,4 pri cijeni od 1800kn (skoro 100% više). Mislim da realno ispod 1000kn ne bi trebala ići na duži rok nikako, a i sve što netko prodaje, netko i kupuje zar ne? A o našim vrlim fond investitorima i njihovim pametnim odlukama čuli smo za pet desetljeća unaprijed dosta. Ostaju radnici kao opcija rušenja, istina kratkoročna. Nađimo se tu u listopadu pa se prisjetimo razina, može? Pozdrav! [thumbsup]
[/quote]

Dalekovod je zadnji put zatvorio iznad 1000 bodova 09.06.2008. Treba obratiti pažnju na idući put jer bi to mogao biti signal za izlazak iz ove konsolidacije. Nadam se što prije.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

… i onda pras 1,4 milje na LEDO po asku…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 16, 2008 2026.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 13, 2008 2010.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 12, 2008 1977.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 11, 2008 1849.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 10, 2008 1792.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 09, 2008 1793.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Jun 06, 2008 1780.00

zadnjih 10 dana BDTI ošo 14%

Jedino TNPL ni makac, ma nema ni prometa

Evo pričajući o vuku, netko potegao milju i pol Leda u sek. Ista priča na Adrisu i Zapi. Malo da nas zabave. [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close