Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Baron

Pa kolega zar još niste naučili neke stvari, ma znam ja da vi znate samo se pravite blesavi na prodaji recimo na INI imate koliko god hoćete naloga od 4000 kuna i to je ta prodaja o kojoj vi pričate.

Isto tako možete staviti nalog na kupnju INE od 100000000 komada po cijeni od 100 kuna i odmah će kupnja po vama biti jača.

Nemojte nas nasmijavati.

Lijep pozdrav i što prije u šoping dok ti inflacija nije sve pojela.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



@Baron

Pa kolega zar još niste naučili neke stvari, ma znam ja da vi znate samo se pravite blesavi na prodaji recimo na INI imate koliko god hoćete naloga od 4000 kuna i to je ta prodaja o kojoj vi pričate.

Isto tako možete staviti nalog na kupnju INE od 100000000 komada po cijeni od 100 kuna i odmah će kupnja po vama biti jača.

Nemojte nas nasmijavati.

Lijep pozdrav i što prije u šoping dok ti inflacija nije sve pojela.

Na prodaji moraš staviti dionice, dok na kupnji možeš staviti nalog za par kuna puno dionica.
Tako kad na prodaju dođe duplo više dionica, to znači da su to dionice.

Buraz, pitao sam te da li imaš ZSE monitor, i kolika je točno sada ukupna K/P na ATPL?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

na kolko zavrsio corbex?

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
3.775,02 0.22% 66.997.645,17 kn 50.493.215,32 kn 3.251.803,78 kn 13.252.626,07 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

isto tolko se INA spustila….šta se ingrom uopće više nije trgovalo?
nije mi jasno kak je ovak mali +, samo INGR od velikih pondera negativna.

I ne samo to!Za neke je radno vrijeme burze do 15 h i 55 min.a za neke do 16 sati.hto sam kupiti Podravku pet do 16 po najmanjoj prodajnoj pa sam dobio odgovor da bi to bilo obmanjivanje !!!Cijena 404,37. jaka obmana.A kada se minutu prije kraja Viro digne na 1040 ili IGH spusti za sedaamdesetak kuna onda to nije obmanjivanje i to minut prije zatvaranja.Ili još bolje transakcije manje od 10 000 kuna su obmanjivanje!!!Ašta reći kada IGH sklopi ugovore loo mil eura,50 mil eura a onda se javi neki pametnjaković i tvrdi da su dionice precijenjene.I onda IGH počne padati sa 13 i nešto na 10700 i tu je drže to nije obmanjivanje javnosti.Čemu onda priće o fundametima,knjigama i učenju kada o vrijednosti dionica ne odlučuje tržište već neki drugi .Najljepše su mi izjave tipa:Držite dionice -dugoročno.Koliko -dugoročno.Podravku držim već dvije godine.Dvije godine gledam kako politika određuje cijenu.Prema tome,dragi moji,ni dva fakulteta ,ni sve povoljne vijesti,ni svi fundamenti neće još neko vrijeme određivati vrijednost dionica,dok se god razno raznim mešetarima,tkz.brokerima i inim dozvoljava ovakav naćin rada.



koliko ja pratim tgovanje i izvještaje u top 10, vidim da fondovi lijepo i pametno skupljaju zadnjih dana, bez dizanja cijene… tako se to radi [proud]

Tako isto su mirovinci kupovali INGRu po 50k kuna. Pa je prodavali nakon toga po 35k kuna.
Polako kolega sa zaključcima. Pogledajte trgovinu. Očito da fondovima fali casha, dok mirovinci nadokupljuju, ali njima nije bitna cijena.
[/quote]

laž, laž, laž, laž

ovo su jedini datumi od 7.9.2007 do danas kad su OMF-ovi prodavali INGR:

Vlasnik računa Stanje    [%] Vrsta računa razlika datum zadnja
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1195 2,39 Skrb. račun -25 5.11.2007 56000
PBZ CO OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1255 2,51 Skrb. račun -64 26.11.2007 53000
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1241 2,48 Skrb. račun -63 18.12.2007 52003
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1238 2,48 Skrb. račun -3 19.12.2007 53100
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1233 2,47 Skrb. račun -5 20.12.2007 52750,01

naravno da ne treba niti spomenuti da su puno više kupovali nego prodavati ali to je manje bitno, da si samo kojim slučajem napisao "čini mi se" ili "mislim da" ne bih reagirao ali ovako jednostavno ne mogu prešutiti, molim Te dokaži da su OMF-ovi prodavali INGR po 35k pa da Ti se duboko ispričam

Heaven or Las Vegas




koliko ja pratim tgovanje i izvještaje u top 10, vidim da fondovi lijepo i pametno skupljaju zadnjih dana, bez dizanja cijene… tako se to radi [proud]

Tako isto su mirovinci kupovali INGRu po 50k kuna. Pa je prodavali nakon toga po 35k kuna.
Polako kolega sa zaključcima. Pogledajte trgovinu. Očito da fondovima fali casha, dok mirovinci nadokupljuju, ali njima nije bitna cijena.
[/quote]

laž, laž, laž, laž

ovo su jedini datumi od 7.9.2007 do danas kad su OMF-ovi prodavali INGR:

Vlasnik računa Stanje    [%] Vrsta računa razlika datum zadnja
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1195 2,39 Skrb. račun -25 5.11.2007 56000
PBZ CO OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1255 2,51 Skrb. račun -64 26.11.2007 53000
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1241 2,48 Skrb. račun -63 18.12.2007 52003
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1238 2,48 Skrb. račun -3 19.12.2007 53100
RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1233 2,47 Skrb. račun -5 20.12.2007 52750,01

naravno da ne treba niti spomenuti da su puno više kupovali nego prodavati ali to je manje bitno, da si samo kojim slučajem napisao "čini mi se" ili "mislim da" ne bih reagirao ali ovako jednostavno ne mogu prešutiti, molim Te dokaži da su OMF-ovi prodavali INGR po 35k pa da Ti se duboko ispričam

[/quote]
Bravo majstore. To se zove kvalitetna diskusija. Rijetko kad ocjenjujejem ali ti si zaslužio 100%. [thumbsup]

who dares, wins


I ne samo to!Za neke je radno vrijeme burze do 15 h i 55 min.a za neke do 16 sati.

E to mene izrazito smeta. [angry]

Koju minutu prije 16h je gotovo sa zadavanjem naloga za mene a neki drugi uredno trguju. I to su obično velike transakcije koje dižu ili spuštaju pojedinu dionicu i do par %.
Isto tako nakon 9:58 ili 9:59 više ne mogu zadavati naloge a uredno gledam kako se tad ponekad pojave baš oni ključni nalozi.



Nije mi jasno kako ljudi jedan dan odreda govore da kod nas sve kontroliraju fondovi, a drugi dan ti isti govore da smo pod utjecajem svih indeksa i događaja na kugli zemaljskoj. Pa ako kontroliraju fondovi, valjda kontroliraju i padove?! Pozorna analiza od prošlog velikog pada (sredinom travnja) pokazuje da su na tomu najviše profitirali fondovi. Stoga se može pretpostaviti: a) ili da su najpametniji pa najbolje koriste situaciju, b) ili da sami kumuju (proizvode) takvim situacijama i onda poberu vrhnje. U svakom slučaju treba uvijek imati na umu komu najviše koristi određena situacija i do kad će fondovi (prije svega MF-i) držati (dopustiti) ovakvu situaciju?

Situacija je postala pomalo smiješna.Prodaja i kupnja su se na nekim dionicama toliko približile,da
bi bilo normalon da se transakcije odrade.

Očito,kupnja i prodaja se mjerkaju,i to ne mali igraći.Jer mali bi to brzo rješili.Vodi se poziciona
igra i svi ćekaju.Kao da nema odluke.Izgubljeni u prostoru i vremenu.Veliki ćekaju.Zar je moguće
da se ama baš svi nalaze u toliko dobroj poziciji,da ne žele nikakve promjene.

Ovo bi moglo dobro potegnuti.Ćini mi se da se spremamo na rast,jer izgleda da više nema jeftinih
dionica.ATPL na loš BDI uopće nije reagirala.Treba nam samo okidač.

Fondovi kontroliraju sve.Tragično je da su to stranci.Oni nas kontroliraju sa našim novcima.Okupirali
su nas gore nego 41.A njima odgovaraju siromašni Hrvati,jer se tada može sve jeftino kupovati.
Ako odluće ponovno mogu rušiti tržište,kao što su napravili u zadnjoj korekciji,ali to plaćajuju
investitori u dionice sada,a i buduće umanjene mirovine preko II stupa.Mogu raditi što ih je volja.

[/quote]

Ne citiram sebe.Nažalost,okidač je Amerika i tek sa otvaranjem američkih burzi i očekivanim
izvještajima o stanju u Americi počelo se trgovati.Tragedija.Pa kakve veze imaju Ameri sa
fundamentima naših poduzeća.U ponedjeljak idemo gore,jer su Ameri skočili preko 1%,ATPL ide
up jer su brodari u svijetu skočili,DAX je malo skočio jer je automobilska industrija puno roknula.
Pa pobogu taj podatak je dobar za Hrvatsku,jer mi smo uvoznici automobila,koji mogu biti samo
jeftinij ili barem manje skupi.
Mi bi trebali imati potpuno drugačiji smjer od DAX,jer oni su izvoznici a mi uvoznici.Ako su velike
američke i evropske banke spušile lovu kroz ulog u nekretnine,hrvatske/strane/banke su uložile novac
u glavnom u hrvatska poduzeća ,koja su ostvarili 24 % veću netto dobit,te se te banke nalaze u povoljnijoj situaciju,jer lakše naplaćuju svoje plasmane.

Zašto je promet na svim nefondovskim dionicama bio onako mali.Zbog toga jer su daytraderi dobili
po prstima.Ne radujem se tuđoj nesreći ,jer sam već dobrih petnaestak dana u stalnim gubicima u daytrejdanju.Zadnjih dana sam se malo smirio.Kako ja, tako još puno nas i burza umire.

Vuk dlaku minja,a ćud nikada.Ćekam ponovno priliku,koja će možda postati neprilika.Izgleda da je
prošlo vrijeme skakanja od cvijeta do cvijeta.Malo dugoročnije ulaganje,barem na tri dana,ali tko
može biti tri besane noći u balonu.Teško onome tko je kupovao ,a nije znao što kupuje,nego je ćuo da
to raste.
I fundamentalno jake dionice padaju,ali one će doći na svoje ako budemo strpljivi,ali
baloni nikada ,a možda ni tada.A tko zna možda neki fond odlući kupovati neki balon ,pa počme rasti,
ali inseide informacije imaju samo rijetki i oni su pametni.

Oprezan.Analitičan.Mudar.Pametan.Strpljiv.I iznad svega staložen.

" Đe ga nađe,kaže Crnogorac.I



@Baron

Pa kolega zar još niste naučili neke stvari, ma znam ja da vi znate samo se pravite blesavi na prodaji recimo na INI imate koliko god hoćete naloga od 4000 kuna i to je ta prodaja o kojoj vi pričate.

Isto tako možete staviti nalog na kupnju INE od 100000000 komada po cijeni od 100 kuna i odmah će kupnja po vama biti jača.

Nemojte nas nasmijavati.

Lijep pozdrav i što prije u šoping dok ti inflacija nije sve pojela.


***obrisano***

Kolega sampras ako već imate namjeru se praviti pametni onda barem recite nekaj kaj stoji.
Na prodaji možete staviti cijenu koju želite za recimo inu…možete staviti recim o 1000 komada na cijenu od 50000 kn.
Ali ako pokušate staviti 1000 komada na cijenu od 100 kuna nalog Vam neće proći.

Ja probao jedan dan iz čiste dosade i na abac trade ne prolazi.

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

@ Ivan1234

Pogledaj kupnju na ELPR, 300kom na 1kn.

New Report

Close