Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koliko ja pratim tgovanje i izvještaje u top 10, vidim da fondovi lijepo i pametno skupljaju zadnjih dana, bez dizanja cijene… tako se to radi [proud]


koliko ja pratim tgovanje i izvještaje u top 10, vidim da fondovi lijepo i pametno skupljaju zadnjih dana, bez dizanja cijene… tako se to radi [proud]

Tako isto su mirovinci kupovali INGRu po 50k kuna. Pa je prodavali nakon toga po 35k kuna.
Polako kolega sa zaključcima. Pogledajte trgovinu. Očito da fondovima fali casha, dok mirovinci nadokupljuju, ali njima nije bitna cijena.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

A NEKO marljivo skuplj magmu zadnja dva dana

Nije mi jasno kako ljudi jedan dan odreda govore da kod nas sve kontroliraju fondovi, a drugi dan ti isti govore da smo pod utjecajem svih indeksa i događaja na kugli zemaljskoj. Pa ako kontroliraju fondovi, valjda kontroliraju i padove?! Pozorna analiza od prošlog velikog pada (sredinom travnja) pokazuje da su na tomu najviše profitirali fondovi. Stoga se može pretpostaviti: a) ili da su najpametniji pa najbolje koriste situaciju, b) ili da sami kumuju (proizvode) takvim situacijama i onda poberu vrhnje. U svakom slučaju treba uvijek imati na umu komu najviše koristi određena situacija i do kad će fondovi (prije svega MF-i) držati (dopustiti) ovakvu situaciju?



A šta se to sa ATGR (+6,57%) događa odjednom??

Čisto tehnički, spremao se uzlet već nekoliko dana. Trebalo je samo brzo reagirati prije ovog jakog čišćenja.

[/quote]

da nije fora u tome sto je u sastavu Crobexa?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Nije mi jasno kako ljudi jedan dan odreda govore da kod nas sve kontroliraju fondovi, a drugi dan ti isti govore da smo pod utjecajem svih indeksa i događaja na kugli zemaljskoj. Pa ako kontroliraju fondovi, valjda kontroliraju i padove?! Pozorna analiza od prošlog velikog pada (sredinom travnja) pokazuje da su na tomu najviše profitirali fondovi. Stoga se može pretpostaviti: a) ili da su najpametniji pa najbolje koriste situaciju, b) ili da sami kumuju (proizvode) takvim situacijama i onda poberu vrhnje. U svakom slučaju treba uvijek imati na umu komu najviše koristi određena situacija i do kad će fondovi (prije svega MF-i) držati (dopustiti) ovakvu situaciju?

Mirovinci dobro znaju šta se događa vani, lagano dokupljuju, ali nije nužno da održavaju cijenu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

@sakai
Možda, ne znam.
I Magma je danas poletila (+8,22%) , a prošlih dana je bila polulikvidna.

no comment [sealed]
744,01 1 11:50:54
781,67 5 11:27:38
781,67 5 11:25:44
781,67 10 11:25:44
781,67 10 11:25:44
781,67 10 11:25:44
781,67 10 11:25:44
781,67 10 11:25:44
781,67 10 11:25:44
781,67 10 11:25:44
780,00 8 11:25:44
775,60 100 11:25:44
775,00 317 11:25:44

Kolega, valjda po onoj " koliko ljudi toliko čudi " na kraju pa to su sve analitikanti, koji se usude nekompetentno i bez kompleksa svašta pisat

Ljudi moraju nekako zarađivati novce, a ne shvačaju koliko odgovornim poslom se bave, na žalost njihovi urednici još manje, analitikanstvo je kod nas=žutilo za razliku od normalnog svijeta uostalom kao i sve ostalo

Smatram da bi svaki ko se bavi ovakvim odgovornim poslom novinarstvom u na području TK trebao imati licencu, a to je već HANFA-područje koje bi ona trebala regulirat.




A šta se to sa ATGR (+6,57%) događa odjednom??

Čisto tehnički, spremao se uzlet već nekoliko dana. Trebalo je samo brzo reagirati prije ovog jakog čišćenja.

[/quote]

da nije fora u tome sto je u sastavu Crobexa?

[/quote]

Nije, ovome što je prodajom 1 dionice po 744,01 sada spustio cijenu očito je prebrzo rasla


Nije mi jasno kako ljudi jedan dan odreda govore da kod nas sve kontroliraju fondovi, a drugi dan ti isti govore da smo pod utjecajem svih indeksa i događaja na kugli zemaljskoj. Pa ako kontroliraju fondovi, valjda kontroliraju i padove?! Pozorna analiza od prošlog velikog pada (sredinom travnja) pokazuje da su na tomu najviše profitirali fondovi. Stoga se može pretpostaviti: a) ili da su najpametniji pa najbolje koriste situaciju, b) ili da sami kumuju (proizvode) takvim situacijama i onda poberu vrhnje. U svakom slučaju treba uvijek imati na umu komu najviše koristi određena situacija i do kad će fondovi (prije svega MF-i) držati (dopustiti) ovakvu situaciju?

točan odgovor pod b) [kiss]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

nakon prvog sata trgovanja bilo je cca 6 mil.kn prometa , u drugom satu skoro 12 mil.kn prometa , a sada bih molio 24 mil kn prometa i molio bih ocjenu 100 , virtualni prijatelji pokažite se sada [pray]

New Report

Close