Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prva prodaja na zabi na 10800!! taman na vrijeme , zahvaljujem brokeru na savjetu…[smiley11][smiley2][smiley2]

Nije neg na 10.050 KN

Ignore: KressoM, delux


Collina: ” avax10: ” Na kolko je Booka sadašnja cjena od 720 KN? ” onako ugrubo između 5 i 6,5 booka ” Majko milena ! [smiley8][smiley9]

Ne razumijem zašto mi je post obrisan.
Za banke je normalno da se trže na tim razinama u odnosu na book

Zanimljiva transakcija na TNPL cijela jedna dionica[smiley1]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


avax10: ” Collina: ” avax10: ” Na kolko je Booka sadašnja cjena od 720 KN? ” onako ugrubo između 5 i 6,5 booka ” Majko milena ! [smiley8][smiley9] ” Ne razumijem zašto mi je post obrisan. Za banke je normalno da se trže na tim razinama u odnosu na book

Majko milena još jednom! [smiley8]

Ignore: KressoM, delux


Majko milena još jednom! [smiley8]

Pa ne znam što te čudi. Knjigovodstvenu vrijednost kod banaka ili kod npr. visokotehnoloških firmi ne možeš promatrati isto kao i kod npr. tvornice parnih kotlova. Kužiš[smiley7]


Jučer sam copy/past text di se govori kako je ZB invest povećao u sijećnju imovinu kojom upravlja za 570 mil kuna. Analogno tome procjenjujem da je fondovska industrija povećala imaovinu u siječnju između 2-3 milijarde kuna. Dakle toliko je friške love na tržištu samo u siječnju 2007. To je podatak koji govori jasno, NE PRODAVATI olako!

Dobro sam izračunao

Vijesti iz Hrvatske 16.02.2007 12:15
Imovina otvorenih fondova u siječnju porasla čak 2,15 milijardi kuna
Imovina je dosegla iznos od 17,55 milijardi kuna

Neto imovina 59 aktivnih otvorenih investicijskih fondova tijekom prvog ovogodišnjeg mjeseca porasla je za čak 2,15 milijardi kuna i dosegla je iznos od 17,55 milijardi kuna. Krajem prošle godine otvoreni su investicijski fondovi upravljali imovinom vrijednom 15,4 milijardi kuna, dok je krajem siječnja prošle godine imovina u otvorenim fondovima iznosila 9,6 milijardi kuna, što znači da je u godinu dana porasla čak 82,8 posto, pokazuju podaci Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA).

Najveću neto imovinu krajem siječnja imali su mješoviti Raiffesen balanced fond, i to u iznosu većem od 1,98 milijardi kuna, uravnoteženi fondovi PBZ Global s imovinom većom od 1,65 milijardi kuna te ZB global s imovinom od 1,57 milijardi kuna. Na četvrtom je mjestu po visini neto imovine novčani fond ZB plus s imovinom od 1,56 milijardi kuna, a imovinu veću od milijardu kuna krajem siječnja imao i dionički fond Raiffeisen Central Europe čija je imovina dosegla 1,26 milijardi kuna, te PBZ Equity s 1,08 milijardi kuna pod upravljanjem.

Sedam fondova ZB Investa Zagrebačke banke na kraju siječnja upravljalo je imovinom vrijednom 5,02 milijarde kuna. Ukupna imovina fondova ZB Investa povećana je u odnosu na kraj prosinca prošle godine za 17,8 posto, odnosno 760 milijuna kuna.

Neto imovina pet investicijskih fondova Raiffeisen Investa iznosila je pak krajem siječnja 4,25 milijardi kuna te je u odnosu na kraj prosinca povećana za 5,5 posto odnosno 220 milijuna kuna.

Na trećem je mjestu po visini neto imovine pod upravljanjem društvo PBZ Invest koje je krajem siječnja upravljalo imovinom od 3,68 milijardi kuna. Imovina PBZ Investa je krajem siječnja u odnosu na kraj prosinca porasla 15,4 posto odnosno 490 milijuna kuna. (Bankamagazin)

Posljednja izmjena: 16.02.2007 12:15

Znači korekcije neće biti tako skoro baš suprotno.
Zanimljivo mi je današnje trgovanje na Zabi, cijeli dan se slažu nalozi na prodaji oko 1050 i 1070, dok je istovremeno slijedeća prodaja na 10800 i to sitno komada.
Imam dojam da to jedan te isti prodaje , tko bi inače stavljao naloge na prodaju tako nisko , kada zna da je sljedeća prodaja na 10800.
Mora iskrcati očigledno dosta toga.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

se spada li u taj rast imovine i rast dionica koje se već nalaze u portfelju fonda?


se spada li u taj rast imovine i rast dionica koje se već nalaze u portfelju fonda?

Spada.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


wolf: ” se spada li u taj rast imovine i rast dionica koje se već nalaze u portfelju fonda? ” Spada.

I da i ne.
HDEL, MIV nisu rasli zbog fondova. (ispravite me ako grijesim).
Od ovog rasta uzmite 80% da su dionicki a 20% obveznicki. (mozda i malo vise obveznicki).
Od ovih 80% uzmite 50% doma, 50% Srbija-BIH.
Dakle 40% ide u domace dionice.
Dosta, ne malo. Zato ce i THT rasti. Dok ima love, a nema dionica i dok god Polancec stavlja u London vise nego na ZSE rasti ce cijene.
A mirovinske nisam ni spominjao.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

dixi, 17.02.2007. u 12:10
blueman
Od ovih 80% uzmite 50% doma, 50% Srbija-BIH.
Dakle 40% ide u domace dionice.

…nije toliko vani

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Blueman, pitanje nije bilo raste li cijena dionica ulaženjem fonda u dionicu, nego obratno. Raste li ukupna imovina fonda rastom cijena pojedinih dionica koje fond ima u svom portfelju, a ne samo novim uplatama. Odgovor je: da.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

New Report

Close