Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo optimizma.

– trenutno sam većim dijelom u dionicama.
– u ponedjeljak očekujem velike padove, a ja jeftino ne prodajem, te ću vjerovatno i ostati u dionicama.

– ali u nake dionice i vjerujem.
– pogotovo u ovoj situaciji.
– jer ako se strašno digne cijena nafte, u svijetu tada ludo rastu dionice naftnih kompanija, i firmi koje imaju usko vezane poslove uz naftu.
– ali kod nas kada pada, doslovno sve pada.

– pogledajmo koliko samo INI-ne naftne i plinske rezerve vrijede više, samo u ovoj godini.
– i koliko će do kraja godine vrijediti više.
– po meni bi to moralo lansirati u visine cijenu dionice INE, ali na ovom našem tržištu teško.

– tu još ostaje HT zbog ludih dividendi.
– ostalo će nažalost padati, (možda će padati ina i ht, ali puno manje).

– sada nam ostaje jedino kako će reagirati investicijski fondovi,
– možda će braniti koje dionice u svom portfelju,

– sada nam preostaje čekati, nadokupljivati na nižim cijenama.
– ako puno padnemo koji kredit ili margin.
– i na jesen bi mogli kapitalizirati ovu sadašnju situaciju.
Pozdrav !


Malo optimizma.

– trenutno sam većim dijelom u dionicama.
– u ponedjeljak očekujem velike padove, a ja jeftino ne prodajem, te ću vjerovatno i ostati u dionicama.

– ali u nake dionice i vjerujem.
– pogotovo u ovoj situaciji.
– jer ako se strašno digne cijena nafte, u svijetu tada ludo rastu dionice naftnih kompanija, i firmi koje imaju usko vezane poslove uz naftu.
– ali kod nas kada pada, doslovno sve pada.

– pogledajmo koliko samo INI-ne naftne i plinske rezerve vrijede više, samo u ovoj godini.
– i koliko će do kraja godine vrijediti više.
– po meni bi to moralo lansirati u visine cijenu dionice INE, ali na ovom našem tržištu teško.

– tu još ostaje HT zbog ludih dividendi.
– ostalo će nažalost padati, (možda će padati ina i ht, ali puno manje).

– sada nam ostaje jedino kako će reagirati investicijski fondovi,
– možda će braniti koje dionice u svom portfelju,

– sada nam preostaje čekati, nadokupljivati na nižim cijenama.
– ako puno padnemo koji kredit ili margin.
– i na jesen bi mogli kapitalizirati ovu sadašnju situaciju.
Pozdrav !


evo ti stotica [thumbsup]
razum se poceo budit. [cool]

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Val poskupljenja.

– skupa nafta sigurno će učiniti svoje, doslovno sve će nam poskupiti.
– na ovim cijenama nafte jako je primamljivi biodizel, a to znači i strašno poskupljenje hrane.

– je li se u ovoj situaciji mogu povećavati plaće ?
– ne nikako, ali sigurno se treba smanjivati potrošnja, a to vodi u recesiju.

– turizam.
– jedina grana od koje ova zemlja lijepo živi.
– ali ako nama poskupljuju životni troškovi, isto tako poskupljuju i u Europi.
– prva stvar gdje se režu troškovi je luksuz, a po meni tu spada turizam.
– možda ove godine to još i ne osijetimo u max izdanju.
Pozdrav !

Turistička putovanja nisu više luksuz nego potreba i malo koji zapadnjak će se odreći odmora.To je
jedini način da normalno radi i funkciionira.To im je ušlo u krv,a samo ovisi o nama kako ćemo
reagirati na ove lošije vijesti.Inaće te "katastrofične" najave o inflaciji od velikih 3 % ne predstavljaju
problem pojedincima,nego samo velikim sistemima tj.ogromnim kompanijama i državama.Oni su
slonovi a miševi lako uteću.

dok ne zavrse izbori u americi nece se situacija smirit ni sa naftom ni sa kreditnom krizom opet odgovorno tvrdim da je ovo sve jedn velika zabluda i pumpanje nafte i ostali metala

Moje mišljenje je da bi se u ponedeljak mogli svi iznenaditi i da se desi jedno veliko ništa.Dionce sad drže ipak hrabriji i optimističniji ulagači i vrlo lako moguće da neće dati svoje dionice jeftino (ja osobno nedam niti jednu svoju za cijenu 3 puta sadašnja) a kada ljudi vide da neće biti panične rasprodaje možda se baš desi kontra efekt i dionice počnu rasti!!Čega bi se mi to sad novoga trebali bojati pa o recesiji u u.s.a slušamo već mjesecima ja mislim da su svi imaoci dionica svjesni činjenice da bi američko gospodarstvo moglo zapasti u recesiju ako već i nije i što onda u četvrtak su bile relativno dobre vijest u petak loše i šta se to nas upće tiče.
Pozdrav svim hrabrim dioničarima ma gdje bili

Ivančice 7 bravo evo stotica jako relno i najvjerovatnije bez druka gore i dole samo bi nadodao da jos par dionica koje su stvarno kvalitetne preosjetljivo odreagiraju tj. ostaju stabilne kad trziste reagira prema dole, a na dobre vijesti ko da grizu nikako prema gore, u neko stabilnije vrijeme na trzistu pojedine dionice s ovakvim dobrim vijestima (kojih je bilo u svim sektorima) odradile bi cca 30% rast u odnosu na sadašnju vrijednost ali nazalost u ovo vrijeme ih samo odrzava na ovom nivou ali nadam se da veliki ne zaboravljaju ove vijesti i da bi morale to odraditi i to cak pprije jeseni mozda i sredinom ljeta polako gore
mislim da je samo stvar tko da prvi krene od ovih velikih a da ne bude prenaglo, a zasto je tako pa zato jel novci u fondovima koji su ostali su od onih koji su ipak malo cvrščih živaca i (osobno ja) mi smo im nada za opstanak znaci s ovim kaj imaju dici na malo vise razine da pokusaju pridobiti svijezeg novca jel ako ostanu tu di jesu cak i samo malo vise i ovi čvršči če početi izvlaciti novce van a onda i da hoce nece imati s cime dici tržiste ostati ce samo mirovinci kojima je cak dosta i 5% godišnje sto nama svima i OIF-uvima nije dosta. Nemojmo zaboraviti da krajem godine će proc vec skoro 1.5g kako trziste je u banani tj ljudi koji su stavili tada novce biti će jos uvijek u minusu a vecina cak nije ni planirala toliko dugo novce drzati u fondu i zele barem nekakav rezultat a ne da budu u minusu nakon 1.5-2g dobar rezultat je poticaj da se ostane duze u fondu a ne sve veci minus isto tako i s dionicama sve je povezano i vuce jedno za drugim. [thumbsup]
P.S pocet ce ih ljudi privatno proganjat ,vjerujte ima ih, ima tu ljudi koji su svakakvih profila i koji su stavili novac da ga operu i malo zarade a ne da ga jos i izgube a njima vec dobrano kipi a i mali ljudi koji su htijeli malo oplemenit novac su bijesni a bijesan i gladan vuk je najopasniji i sposoban za sve
crobi 21.12.08 bar 4400, 15.03.08 4780 [pray] [thumbsup] [thumbsup]

pepe7

ma Jovanka, bre, ženo, nemoj da ljude nagovaraš na mardžine i ostala zaduženja sa ovaki visokim kamatama i u ovi teški uslovi, sunce mu kalaisano ljubim

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše



– ali u nake dionice i vjerujem.
– jer ako se strašno digne cijena nafte, u svijetu tada ludo rastu dionice naftnih kompanija, i firmi koje imaju usko vezane poslove uz naftu.
– po meni bi to moralo lansirati u visine cijenu dionice INE, ali na ovom našem tržištu teško.
– tu još ostaje HT zbog ludih dividendi.
– ostalo će nažalost padati, (možda će padati ina i ht, ali puno manje).

evo ti stotica [thumbsup]
razum se poceo budit. [cool]
[/quote]

vaši komentari trgovanja previše podsjećaju na ovo
http://www.youtube.com/watch?v=nxWNuztNtuk

– trenutno sam većim dijelom u dionicama
– moj brat robert također
– ako nafta ode u nebo todorić ce se vrlo vjerojatno uključiti u neki od programa >nafta za hranu< i tako riješiti problem koji to i nije
– zbog uključivanja u te programe i nestašice hrane na domaćem trzištu hrana će rasti sve ostalo će padati
– država će se pokušati suprostaviti todoriću da sačuva socijalni mir ali će u jednom trenutku shvatiti da se suprostavlja samoj sebi pa će odustati i svu krivnju svaliti na keruma
– narod ne voli keruma pa će to brzo i efikasno riješiti problem
– tu je još atpl zbog velike likvidnosti i možda htpk zbog špekulacija
– sada nam preostaje čekati, nadokupljivati na nižim cijenama

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html


Moje mišljenje je da bi se u ponedeljak mogli svi iznenaditi i da se desi jedno veliko ništa.Dionce sad drže ipak hrabriji i optimističniji ulagači i vrlo lako moguće da neće dati svoje dionice jeftino (ja osobno nedam niti jednu svoju za cijenu 3 puta sadašnja) a kada ljudi vide da neće biti panične rasprodaje možda se baš desi kontra efekt i dionice počnu rasti!!Čega bi se mi to sad novoga trebali bojati pa o recesiji u u.s.a slušamo već mjesecima ja mislim da su svi imaoci dionica svjesni činjenice da bi američko gospodarstvo moglo zapasti u recesiju ako već i nije i što onda u četvrtak su bile relativno dobre vijest u petak loše i šta se to nas upće tiče.
Pozdrav svim hrabrim dioničarima ma gdje bili

nafta je 138$, struja porasla gotovo za trecinu, osim toga, sto se tice turistickih putovanja prije dvadeset godina svabe su dolazile na mjesec dana na jadran, a sada ako dodju na tjedan dana dobro je. Ne zaboravimo da Hrvatski jadran ima sve vecu konkurenciju u Tunisu i jeftinim destinacijama, gdje ja osobno nemam preveliku zelju ici, ali tko god posjetio Tunis ce vam reci da je prepun nijemaca, spanjolaca itd. osim toga nije sve u cistom moru, ljudi zele zabavu i tamo je mogu naci, sto je kod nas nemoguce. Jadran nije bas jeftina destinacija i takva konkurencija ga prilicno ugrozava..

u ponedjeljak ce odredjeni dio ulagaca sigurno traziti izlaz, sto ce na malom prometu sigurno rezultirati nemalim padom.. u narednom periodu ocekujem veci izlazak ulagaca iz igre, pogledajte samo kakvo je raspolozenje optimista na ovom forumu.. u svakom slucaju u periodu nekoliko mjeseci ne nazire se ozbiljniji rast, zdrava logika nalaze izlazak s trzista…

nitko ozbiljan po ovako niskim cijenama neće prodavati dionice, štoviše ozbiljni će ih kupovati. tko je htio izaći, mogao je u 10. mjesecu i čak proteklih tjedana, a izlaziti na ovako smiješnim cijenama nema smisla, osim ako ste mazohist. kad jednom prodaš s gubitkom, ta se lova više NIKADA neće vratiti. NIKADA. nema te druge dionice koja će ti vratiti izgubljeno…dakle, čekati i tu i tamo nešto dokupiti. svi koji nasjedaju na cnbc i bloomberg priče sami će biti sebi krivi što su nasjeli. Te televizije su u rukama multimiljardera koji , dok jadnici prodaju, kupuju dionice kao nikada do sada..Prodaju naftne opcije i zlato i ulaze u dionice. Zahvaljujući kretenima, oni će ovu godinu završiti za najmanje 10-30% prinosa u americi, a kamoli ne u nerazvijenim burzama. Sve to zahvaljujući budalama koje im prodaju.

...povijest se ponavlja...


nitko ozbiljan po ovako niskim cijenama neće prodavati dionice, štoviše ozbiljni će ih kupovati. tko je htio izaći, mogao je u 10. mjesecu i čak proteklih tjedana, a izlaziti na ovako smiješnim cijenama nema smisla, osim ako ste mazohist. kad jednom prodaš s gubitkom, ta se lova više NIKADA neće vratiti. NIKADA. nema te druge dionice koja će ti vratiti izgubljeno…dakle, čekati i tu i tamo nešto dokupiti. svi koji nasjedaju na cnbc i bloomberg priče sami će biti sebi krivi što su nasjeli. Te televizije su u rukama multimiljardera koji , dok jadnici prodaju, kupuju dionice kao nikada do sada..Prodaju naftne opcije i zlato i ulaze u dionice. Zahvaljujući kretenima, oni će ovu godinu završiti za najmanje 10-30% prinosa u americi, a kamoli ne u nerazvijenim burzama. Sve to zahvaljujući budalama koje im prodaju.

dragi delboy rado bih Vas pokusao smiriti samo Vam moram priznati da sam i ja dosta nervozan u ocekivanju sta ce se desiti sljedeci tjedan
pofuk


nitko ozbiljan po ovako niskim cijenama neće prodavati dionice, štoviše ozbiljni će ih kupovati. tko je htio izaći, mogao je u 10. mjesecu i čak proteklih tjedana, a izlaziti na ovako smiješnim cijenama nema smisla, osim ako ste mazohist. kad jednom prodaš s gubitkom, ta se lova više NIKADA neće vratiti. NIKADA. nema te druge dionice koja će ti vratiti izgubljeno…dakle, čekati i tu i tamo nešto dokupiti. svi koji nasjedaju na cnbc i bloomberg priče sami će biti sebi krivi što su nasjeli. Te televizije su u rukama multimiljardera koji , dok jadnici prodaju, kupuju dionice kao nikada do sada..Prodaju naftne opcije i zlato i ulaze u dionice. Zahvaljujući kretenima, oni će ovu godinu završiti za najmanje 10-30% prinosa u americi, a kamoli ne u nerazvijenim burzama. Sve to zahvaljujući budalama koje im prodaju.

Kolega, definirajte smiješne cijene.
MIslim da je hrpa dionica 30-50% preko svoje realne vrijednosti. [wink]
Pa koja dionica nije rasla 300% u 2 godine kolega dragi.
Evo da navedem cijene dionca prije 2 godine….
INGRA 5500kn
IGH 3200 kn
HDEL 140 kn

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close