Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bob rok

drago mi je da se razumijemo.
[thumbsup]


Republikansko-teksaški-naftni lobi hvata panika jer demokrati šalju Obamu u kampanju. Izgleda će morati napucavati naftu i dalje kako bi izvukli što više jer di ćeš dopustiti da prvi put u povijesti indijanci dobiju crnog predsjednika. Bit će ovo vrlo skupa kampanja. [bye]

Veki, evo ti stotka. Pogodio si u sridu. U bogatim slojevima u USA(među kojima su jaki naftni lobiji) je stvarno panika od Obame. Boje ga se ko vraga samoga, iako sumnjam da će pobijedit Mekkejna. Jer ipak su Ameri konzervice, pa ko bi tamo glasao za crnca ili ženu?? Međutim… stvari se iznenađujuće mijenjaju i tjeraju vodu na Obamin mlin.
Stvarno me ne bi čudilo da padne metak.U svakom slučaju naftašima se tresu gaće. Bit će zanimljivo.

I'LL BE BACK


@ baron

i di je problem?

uloži u firmu koja stalno zapošljava i stvara sve veću dobit i dodatnu vrijednost!

wtf!?!? [smiley]


Pa tko je rekao da je problem kolega?

Samo je problem kaj će većini dionica cijena pasti i to jako što je normalno jer ako pada u cijelom svijetu padati će i kod nas.
Previše smo mi zaduženi i ovisni o drugima da se to ne osjeti.

u ponedjeljak bi mogao biti pravi potop,gledajući ove indexe u americi kako su završili,slušao u vjestima u 12:00 isto kataklizmičke prognoze što se tiče nafte,hrane,inflacije i sl. samo Sanader je optimist i kaže to se nas ne tiče?


u ponedjeljak bi mogao biti pravi potop,gledajući ove indexe u americi kako su završili,slušao u vjestima u 12:00 isto kataklizmičke prognoze što se tiče nafte,hrane,inflacije i sl. samo Sanader je optimist i kaže to se nas ne tiče?

moglo bi se to desiti makar mislim ne nuzno
cak bi moglo biti dosadno ko prosli tjedan makar ti mozda cak i nisu losa predvidjanja

Jel u petak naša burza ludo išla gore ( nakon rasta indexa u četvrtak u USA + 2 % i fenomenalnih vijesti), naravno da nije…. e zašto bi sad treba laludo padati?
Zašto bi padala cijena Ine ( jer je poskupio benzin ),Diokia,Ht…..?
Misliš da će Ledo manje prodavati sladoleda?
Pa cijena nafte je ukalkulira na većo davno na nekih 150 $ ali ovo su samo igre fondova u USA.
Kod nas fondovi drže igru u rukama i nema potrebe da si režu još jače granu.Pogotovo ne sada.

osobno mislim da ce u pon ici lagano dolje (kao i cijeli tjedan), barem prema stanju na svjetskim trzisitima

ovo je iskljucivo moje misljenje, te u skladu s time nije poziv ni na kupnju ni na prodaju

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Komentari trgovanja.

– za petak sam prognozirala rast, bilo je krenulo prema nekom rastu ali na kraju neznatni minus.
– ipak ne mogu prognozirati što će izjaviti neki Izraelac ili koliko će Amerikanci manipulirati naftom.
– čak bi povezala izjave iz Izraela i Teksaški lobi i republikance u istu kuhinju.

– prognoza za idući tjedan.
– nažalost gospodin Baron je u pravu idući tjedan tonemo koliko, nemam pojma ali sigurno tonemo.
Pozdrav !

Val poskupljenja.

– skupa nafta sigurno će učiniti svoje, doslovno sve će nam poskupiti.
– na ovim cijenama nafte jako je primamljivi biodizel, a to znači i strašno poskupljenje hrane.

– je li se u ovoj situaciji mogu povećavati plaće ?
– ne nikako, ali sigurno se treba smanjivati potrošnja, a to vodi u recesiju.

– turizam.
– jedina grana od koje ova zemlja lijepo živi.
– ali ako nama poskupljuju životni troškovi, isto tako poskupljuju i u Europi.
– prva stvar gdje se režu troškovi je luksuz, a po meni tu spada turizam.
– možda ove godine to još i ne osijetimo u max izdanju.
Pozdrav !


osobno mislim da ce u pon ici lagano dolje (kao i cijeli tjedan), barem prema stanju na svjetskim trzisitima

ovo je iskljucivo moje misljenje, te u skladu s time nije poziv ni na kupnju ni na prodaju

Složio bih se s ovim razmišljanjem, odn. pokušavam biti optimističan u ovim teškim vremenima. 🙂

Biti će sigurno nešto panike malih u ponedjeljak što će nas gurati prema dole, ali isto mislim da niti jednom od naših fondova ne odgovara više prevelika panika. Nekakvih 1-2% minusa koji nas vode do 3800. Opet, ako oni koji slijepo prate ove vijesti krenu u masovnu rasprodaju, neće ni fondovi biti blesavi i postaviti će se niže na 3700, dakle, pamet u glavu. Moja nada proizlazi iz činjenice da je većina medvjeda ionako već u cashu, pa sve i da hoće nemaju dionice kojima bi rušili cijenu.

A globalno gledano, nadam se i da je cijeli ovaj naftni balon i trenutna događanja vani samo pažljivo režirani scenario kojim veliki i jaki legalno otimaju od malih i kolebljivih. Povijest se već toliko puta ponavlja. Mogli bi već jesenas ili najkasnije početkom 2009-e drukčije gledati na sve to.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Val poskupljenja.

– skupa nafta sigurno će učiniti svoje, doslovno sve će nam poskupiti.
– na ovim cijenama nafte jako je primamljivi biodizel, a to znači i strašno poskupljenje hrane.

– je li se u ovoj situaciji mogu povećavati plaće ?
– ne nikako, ali sigurno se treba smanjivati potrošnja, a to vodi u recesiju.

– turizam.
– jedina grana od koje ova zemlja lijepo živi.
– ali ako nama poskupljuju životni troškovi, isto tako poskupljuju i u Europi.
– prva stvar gdje se režu troškovi je luksuz, a po meni tu spada turizam.
– možda ove godine to još i ne osijetimo u max izdanju.
Pozdrav !

Ja sam pak mišljenja da će poskupljenje struje više utjecat na dizanje cijena od poskupljenja goriva jer na struju radi bitno više uređaja i poskupljenje struje apsolutno svim granama diže ulazne troškove.

Što se pak turizma tiče držim da smo i tako prenapuhanih cijena u odnosu na kvalitetu usluge koju nudimo pa je tu korekcija neophodna. Imamo sreće što imamo tako lijepu zemlju jer da se gleda samo kvaliteta usluge mislim da ne bi imali 20% turista koliko ih obično imamo.

Zanimljivo je da kada cijena nafte počne padati,odmah se pojave nekakve prijetnje,financijske kataklizme,najave ratova,recesije,,…itd,itd,.pa i majmunu je jasno od kuda uragani dolaze.

New Report

Close