Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad kad je cijela Europa zelena to nije bitno jer konačno padamo. U šta se pretvorio ovaj forum,
Bože sačuvaj!!!

Moram malo komentirati, ali da Crobex pada 2% dok su sve burze u okolici i u Evropi, a bogami i Americi (premarket) zelene, meni je to prestrašno. Ovolika količina malih špekulanata koji prodaju sumanuto čim vide crveno i drže nas tu gdje jesmo je užas za burzu.

Dax opet preko 7000, a mi ispod 4000…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Da čujem, tko još misli da se Ina danas vraća??? [bye]

Ponavljam od jutros? [wink]

Nije sve tako sivo.....

Danas smo crveni zbog INE, malo prebrzo je išla gore, ali nema veze, vjerujem u povratak preko 4k vec sutra, danas ce Ameri rasturati..



to ti kaze jer se svi sjecamo kak ste u talu ti Nathane i Ivek123 plasili investirore prije par mjeseci…
prije onog velikog pada do 3200…
nismo zaboravili…
sve je zabiljezeno… [tongue] [bye]

Kao prvo dragi moj tigricu crobex je u ono, ne tako davno, vrijeme bio blizi 3500 bodova kad sam ja pisao da moze to i nize, a i danas vjerujem da moze i nize posebice ako vlada odluci Inu dati Molu, unatoc ponudi OMV-a, u bescjenje (citaj: zamijenu). Termin ‘plasenje’ bas i ne bih koristio da sam na tvom mjestu, prije bih rekao da sam kontrirao onima u euforicnom deliriju, spustao loptu i opcenito nastojao zvucati trezveno… no kako ameri vole reci One man’s terrorist, another’s freedom fighter [thumbsup]
[/quote]

naravno da uvijek moze nize.
samo je pitanje kako se do toga "nize" dodje.
vi ste kontinuirano nekoliko mjeseci pisali kako sve ide dole i nize.
sada se moze ocekivati jos par takvih kao ti koji ce pricati da sve ide dole i do tada sjediti u CASHu.
Meni se cini da se ovdje radi samo o beskrupuloznoj pohlepi bez imalo obzira i morala…

Samo da spomenen zašto je tako slaba kupnja na likvidnijim dionicama i zašto je na njima prodaja porasla i sada je otprilike 5x veća.

Većina ljudi je u dionicama, a na kupnji su mali dioničari kojih ima jako malo i fondovi.
Kako su se fondovi maknuli, ostane praznina na kupnji. Druga stvar je da kad se kupuje , rijetko se stavlja na bid, već se udara po asku ko da je zadnje.
A oni koji su u cashu, malo će razmisliti prije ulaska.
To je moje gledanje trenutne situacije, i ne nagovaram niti na kupnju niti na prodaju.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Kako su futuresi okrenuli u plus, a i EU okrenuo skoro kompletno u zeleno, možda je procurilo o Bernankeu i njegovom izvješću danas, da bi moglo biti pozitivno?

Vidjet ćemo uskoro jesam li imao dobar nos, trenutno futuresi u USA u ne malom plusu, EU indexi se dižu, DAX samo što nije izašao iz minusa.
Bojim se da je Baron pogriješio. Još jednom? KAko ide ona pjesma..One more time..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sad kad je cijela Europa zelena to nije bitno jer konačno padamo. U šta se pretvorio ovaj forum,
Bože sačuvaj!!!


Loš početak na europskim burzama
Ovo je bio naslov članka na businessu oko 10 sati, a pazi sada nastavak članka:

FTSEurofirst 300 indeks vodećih europskih dionica trenutno je u minusu mršavih 0,08 posto i kreće se oko 1.318 bodova. Frankfurtski DAX pao je, pak, oko 0,4 posto, dok su pariški CAC i londonski FTSE indeks na dobitku oko 0,4 posto.

U startu je sve bilo jasno gdje idemo, a zbog čega??!!

Surround all arround when it hits the ground

Počeo se grickat onaj nalog na ATPL…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6a28a2b2-270e-44ea-b261-2d69151c355e&open=sec
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Valjda će se i kod nas trgnuti predzatvaranje burze.

plavi, [thumbsup]



Kako su futuresi okrenuli u plus, a i EU okrenuo skoro kompletno u zeleno, možda je procurilo o Bernankeu i njegovom izvješću danas, da bi moglo biti pozitivno?

Vidjet ćemo uskoro jesam li imao dobar nos, trenutno futuresi u USA u ne malom plusu, EU indexi se dižu, DAX samo što nije izašao iz minusa.
Bojim se da je Baron pogriješio. Još jednom? KAko ide ona pjesma..One more time..
[/quote]

Vidit ćemo da li sam pogriješio za par tjedana.
Kako stvari stoje na INGRi, kupnja/prodaja je 37/201 kom
Danas će se možda Crobex malo vratiti, i tu ćeš biti u pravu, makar nisam ni rekao da se neće vratiti.
A u onome što nas čeka u daljnjem razdoblju nisi u pravu.
Crobex -2,02%, vraća se evo.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close