Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očigledno je, da ja na burzu kao neku vrstu zarade ipak gledam malo drugačije…iako ne razmišljam o prodaji dionica, počela sam razmišljati o tome, da bi ipak bilo najbolje da se maknem sa ovog tržišta…zašto…zato, što do sad nisam vjerovala, da ću na nekom tržištu doživjeti ovakvu plitkost ulagača, koji se zadnje vrijeme orientiraju samo još po tome ide to gore ide to dole i to se najljepše vidi u dionicama koje su jako volatilne i ljudi kad su u strahu ruše dionice sa par komadima a isto se događa i u rastu…a sad je nastao i novi oblik ulagača, koji ovu nastalu situaciju iskoriste i još dodatno pripomognu ka volatilnosti tržišta…da kriva sam ako sam još uvijek optimist, da če bit jednom na ovom tržištu ipak moguče trgovati i po nekim drugim kriterijima….a do tad samo promatram sa strane…

Volatilnost je trenutno svjetskih razmjera. Baci oko samo na amere

Nagovarati radnike na kupnju HT ili bilo čega odnosno bilo koje dionice za burzu znači propast i samo propast.U kojoj bilo državi se to izvodilo burze su krahirale.Na burzi bi trebali biti samo igrači kojima je to izazov,koji su spremni izgubiti cijeli portfelj a ne trepnuti okom.Radnik na to nije spreman jer treba svaku svoju krvavo zarađenu kunu za goli život.
I što će taj nagovoreni radnik napraviti kad burza krene nizbrdo??Samo financijski nepismeni političari mogu đoči na takvu ideju. [angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Slažem se volatilnost je svuda ali ipak su razlike…evo recimo samo bivša juga
-HR -2,87%
-SRB -1,38%
-BIH -0,50%
-CG -1,45%
-SLO -0,16%
-MK -0,38%
svi su u minusu ali lijepo se vidi kako je velika razlika ovaj trg i ostali u regiji…

[emo_cool]


Slažem se volatilnost je svuda ali ipak su razlike…evo recimo samo bivša juga
-HR -2,87%
-SRB -1,38%
-BIH -0,50%
-CG -1,45%
-SLO -0,16%
-MK -0,38%
svi su u minusu ali lijepo se vidi kako je velika razlika ovaj trg i ostali u regiji…

Ove sve burze koje si navela zajedno nemaju promet ko HR pa ih nemoj uzimat u usporedbu zdravo za gotovo.


Volatilnost je trenutno svjetskih razmjera. Baci oko samo na amere

Naši se fondovi uvijek skrivaju iza nekih kriza i loših vijesti kojim samo zakamufliraju iskrcavanje i kapitalizaciju.
Puno malih fondova je još u gubicima i kad oni koji su u njim vide da se vraćamo nazad dolje, počet će ponovo povlačiti novce.
Vjerujem da će naši vrli fond menađerčići opet naći razlog kao što je nafta, inflacija, pad Američkog marketa, kriza, za svoje iskrcavanje.
Postavljam pitanje. Šta mislite zašto su napumpali 30% Crobex u mjesec dana?
A opet može biti da sam u krivu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7



Slažem se volatilnost je svuda ali ipak su razlike…evo recimo samo bivša juga
-HR -2,87%
-SRB -1,38%
-BIH -0,50%
-CG -1,45%
-SLO -0,16%
-MK -0,38%
svi su u minusu ali lijepo se vidi kako je velika razlika ovaj trg i ostali u regiji…

Ove sve burze koje si navela zajedno nemaju promet ko HR pa ih nemoj uzimat u usporedbu zdravo za gotovo.
[/quote]
Pa dobro onda bi po nekoj logici ipak trebala biti veča volatilnost ako je promet manji jer sa manje novaca možeš raditi veče promjene u cijeni ili….

[emo_cool]

@ivana
i aj lov dis gejm [lol]

Opljačkali me u 3 mjesecu za 50k kn, a ja prodao kravu, rezervnu alu felgu (16 cola, 15 kila) ciganima, skupio love za ljuti boj, naoknadio zaostatak a nešto i zaradio. Ali umjesto da prodam igrača na vrhuncu, ovaj mi atrofirao i sad je netko na meni zaradio 20k kn (preptostavljam kamenac ili wunder [lol].

A ja sad s nešto love čekaj Mateju i "optimiste". Bez ljutnje ali me ova naša burza podsjeća na onaj stari o Muji i Hasi

M "ajd da ti popušim"
H "kolko tražiš"
M"100€"
Ovaj popuši a onda će
H"ajd da ja sad tebi popušim"
M"a kolko ti tražiš?"
H"50€?’
M"a što tako jeftino, sad mi moraš 2put da si vratiš lovu"
H"ma boli te ….c, bitno da se para vrti"

Tko je od vas Muja a tko Haso, procjenite sami, a meni je bitno da se para vrti [lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Pa dobro onda bi po nekoj logici ipak trebala biti veča volatilnost ako je promet manji jer sa manje novaca možeš raditi veče promjene u cijeni ili….

Ne mora biti nuzno pravilo. Kad imas vece krdo lakse stvoris vecu volatilnost.


Ne mora biti nuzno pravilo. Kad imas vece krdo lakse stvoris vecu volatilnost.

Slažem se.
Uvijek imaš one koji se u tom velikom krdu kasno sjete ukrcati pa se ukrcavaju tjednima.
I one koji se ne stignu iskrcati, pa iskrcavanje traje tjednima. [wink]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Danas je stigla pisana obavjest o dividendi HTa. Jos nemam plan kuda sa njom. Kako stvari stoje mogla bi i u kafani da skonca pa nek vide sta je gnjev malog dionicara.Prosli smo mi i gore stvari gdje necemo jednu malu korekciju.

who dares, wins

A gle ove "drukere":

http://www.economist.com/printedition/


Danas je stigla pisana obavjest o dividendi HTa. Jos nemam plan kuda sa njom. Kako stvari stoje mogla bi i u kafani da skonca pa nek vide sta je gnjev malog dionicara.Prosli smo mi i gore stvari gdje necemo jednu malu korekciju.

Siguran sam da bi ta tvoja dividenda napravila/popravila situaciju na burzi kada bi je odlučio uložiti i da će tvoj gnjev potaknuti fond menadžere da krenu u kupnju i dizanje tržišta. Inače ova "mala korekcija" traje već pola godine a polako počinje uzimati zamah i novi val rasprodaje.

Ako niste primjetili dizel je vrlo blizu 10 kuna i realna šansa je da će probiti tu granicu u slijedećoj iteraciji.

Sve je puno pesimizma i na CNBC se sve više spominje izraz "Great Depression". Nas zasigurno iza i tijekom ljeta čeka veliki val poskupljenja. Ne treba zaboraviti niti sezonu uragana gdje će svaki najavljeni uragan potaknuti let cijena nafte u nebo a taj rast rasprodaju na equity marketima. Taj trend neće zaobići niti nas. Trenutno nitko više ne spominje oporavak u 2008 nego se govori o 2009 ili možda čak 2010. Tko ne vjeruje neka upali TV pa sluša o čemu ljudi tamo pričaju. Isto tako očekuju se katastrofalni Q2.

Znam da većina ovo ne želi čuti. Ne želim niti ja ali zabiti glavu u pijesak neće pomoći nikome.

New Report

Close