Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– gospodine Barone, najvjerojatnije ne vidite jer morate koristiti naočale s puno većom dioptrijom.
– a pak s tolikom dioptrijom zbilja je teško bilo što i vidjeti.
Pozdrav !

Probaj razmišljati kao veliki fond.
On bi htio izbaciti konkurenciju i male igrače sa tržišta (mini fondovi),a dovoljno su jaki da manipuliraju marketom.
Kad izbace male fondove kojih iovako ionako ima previše, onda će oni diktirati
smjer kretanja.
A ako Novoselac kaže da je market precjenjen 30%-50%, a taj upravlja fondom teškim desetak milijardi kuna, i koji igraju na dugo, postne ti jasno šta se sprema.
Makar možda i ne trebam biti u pravu.
[/quote]

Kad bi to bilo tako jednostavno. Market u plus guraju višak likvidnosti i pozitivan sentiment, a ako se veliki fond riješi malih, onda pada likvidnost. Jedino da naprave skoro pa čisti monopol bi mogli raditi baš što hoće, ali ovako bi se samo upucali u nogu. Tko zna, možda oni to i ne znaju pa se bore protiv vjetrenjača. 🙂

Što se tiče spike o precijenjenosti tržišta, pa to oni samo navlače vodu na svoj mlin, aka drukaju kao i svi ostali. Zar nisi primjetio kako Buffett mijenja spiku kao smjer vjetar, svako toliko je u posjedu friškog casha i ona recesija duboka, bla, bla… Dva tjedna poslije kada plasira sredstva, naglo se recesija bliži kraju.

Eh, kako ide ona stara (u balkanskoj izvedbi), para vrti i gdje burgija neće. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

I ustedil si za 2 kave lovu
[/quote]

Nekoliko dionica PUNT-a. [thumbsup]
B.Graham u praksi. Kupi kad je jeftino.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

a , ma u jedno pa sam siguran ako ne bude index isao gore onda ce sigurno dole , i gledajuci po TA mislim da ce peisimiti prevladati ali optimisti imaju jaku podrsku jer ti pesimisti dugorocno gledjuci moraju preci u optimiste.
ako me razumjete , ja bas i ne , ma koliko vi trkeljali

najvrednije stvari u životu su besplatne


Kad bi to bilo tako jednostavno. Market u plus guraju višak likvidnosti i pozitivan sentiment, a ako se veliki fond riješi malih, onda pada likvidnost. Jedino da naprave skoro pa čisti monopol bi mogli raditi baš što hoće, ali ovako bi se samo upucali u nogu. Tko zna, možda oni to i ne znaju pa se bore protiv vjetrenjača. 🙂
Što se tiče spike o precijenjenosti tržišta, pa to oni samo navlače vodu na svoj mlin, aka drukaju kao i svi ostali. Zar nisi primjetio kako Buffett mijenja spiku kao smjer vjetar, svako toliko je u posjedu friškog casha i ona recesija duboka, bla, bla… Dva tjedna poslije kada plasira sredstva, naglo se recesija bliži kraju.

Eh, kako ide ona stara (u balkanskoj izvedbi), para vrti i gdje burgija neće. [lol]

Ajde dobro. Ali da si ti fond menađerčić sa pristojnom plaćom od 20k kuna, i da raspolažeš tuđim novcem, sigurno ne bi htio preveliku konkurenciju na tržištu, i da se ne brineš previše oko taktiziranja i dobiti svojeg fonda.
Vjeruj mi, kad se najmanje nadaš, tržište će te iznenaditi.
BTW, ovo što smo odradili zadnjih mjesec dana nije novi trend, već je samo jaki bull run, a bear trend korekcija se nastavlja. Samo se nadam da ćemo stati na duplom dnu.

Posljednje minute trgovanja pogurnule Crobex iznad 3.800 bodova

Iako je burzovni indeks gotovo čitavog dana bio duboko u minusu, u nekim trenucima većem i od četiri posto, malo aktivnije trgovanje pri samom zatvaranju ipak je ublažilo minuse. Dan je indeks završio s minusom od 2,98 posto, na zaključnih 3.800,31 bod. Najveće gubitke zabilježile su dionice iz građevinskog sektora.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7




sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

I ustedil si za 2 kave lovu
[/quote]

iliti preracunato 2 litre,a idem kod punice ovaj vikend pa starom cestom do Krapine sto mi je jos 2,5 litre i litra zbog voznje 80-90 km i eto gratis puta do krvopije i nazad [lol]
[/quote]
AHAHAHAHA, krvopija kazes, ajde daj svaki put ti dobar rucak napravi…
Evo ja isto utankao 330 kn.
Usteda 20 kn.
Za to sam kupio par Jamnica, pa neka kaze da ne poticem gospodarstvo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




Danas su svakako prodavali optimisti, a kada pesimisti krenu sa prodajom…
Zato blago rečeno pustite puste baljezgarije, jedino što trebate napraviti je spremiti cash, i nema da fali… zato udri brigu na veselje

Pa zar nije tako da najprije prodaju pesimisti i tek na kraju optimisti…bar ja sam optimist i još ne razmišljam o nikakvoj prodaji…
[/quote]

U ovom slučaju ipak prvo idu optimisti, pesimisti će doći kasnije na red, jer oni inače reagiraju sa zakašnjenjem, a prožeti su pesimizmom i strahom koji ih sputava u donošenju racionalnih odluka…
Optimizam je u svakom slučaju jako pozitivan, ali sam po sebi nije dovoljan…
Živio optimizam, ali treba nešto i zaraditi, pa ako se već ne može trgovati izvedenicama onda je dobro i ovako jer zašto tražiti mogućnosti zarade samo na rastućem tržištu? Zašto pi pad bio loš, pa on pruža mogućnost zarade, što neki očigledno ne mogu shvatiti…
[/quote]
Očigledno je, da ja na burzu kao neku vrstu zarade ipak gledam malo drugačije…iako ne razmišljam o prodaji dionica, počela sam razmišljati o tome, da bi ipak bilo najbolje da se maknem sa ovog tržišta…zašto…zato, što do sad nisam vjerovala, da ću na nekom tržištu doživjeti ovakvu plitkost ulagača, koji se zadnje vrijeme orientiraju samo još po tome ide to gore ide to dole i to se najljepše vidi u dionicama koje su jako volatilne i ljudi kad su u strahu ruše dionice sa par komadima a isto se događa i u rastu…a sad je nastao i novi oblik ulagača, koji ovu nastalu situaciju iskoriste i još dodatno pripomognu ka volatilnosti tržišta…da kriva sam ako sam još uvijek optimist, da če bit jednom na ovom tržištu ipak moguče trgovati i po nekim drugim kriterijima….a do tad samo promatram sa strane…

[emo_cool]

Likvidacija na burzi poprima mnogo ozbiljnije razmjere
Autor/izvor: Mario Gatara

ZAGREB – Ako je suditi na temelju gotovo uniformne intraday krivulje, rasprodaja je dno dodirnula otprilike na sredini trgovine, ponudivši puno više od gloom and doom atmosfere, kojom je zaključen protekli tjedan.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Očigledno je, da ja na burzu kao neku vrstu zarade ipak gledam malo drugačije…iako ne razmišljam o prodaji dionica, počela sam razmišljati o tome, da bi ipak bilo najbolje da se maknem sa ovog tržišta…zašto…zato, što do sad nisam vjerovala, da ću na nekom tržištu doživjeti ovakvu plitkost ulagača, koji se zadnje vrijeme orientiraju samo još po tome ide to gore ide to dole i to se najljepše vidi u dionicama koje su jako volatilne i ljudi kad su u strahu ruše dionice sa par komadima a isto se događa i u rastu…a sad je nastao i novi oblik ulagača, koji ovu nastalu situaciju iskoriste i još dodatno pripomognu ka volatilnosti tržišta...da kriva sam ako sam još uvijek optimist, da če bit jednom na ovom tržištu ipak moguče trgovati i po nekim drugim kriterijima….a do tad samo promatram sa strane…


[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Bravo Mateja…. Ima dionica koje su na ovim razinama preeejeftine, s druge strane neke su dionice uzasno skupe… Medjutim to za burzu nije bitno… sve idu gore i dolje jednako….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE





Danas su svakako prodavali optimisti, a kada pesimisti krenu sa prodajom…
Zato blago rečeno pustite puste baljezgarije, jedino što trebate napraviti je spremiti cash, i nema da fali… zato udri brigu na veselje

Pa zar nije tako da najprije prodaju pesimisti i tek na kraju optimisti…bar ja sam optimist i još ne razmišljam o nikakvoj prodaji…
[/quote]

U ovom slučaju ipak prvo idu optimisti, pesimisti će doći kasnije na red, jer oni inače reagiraju sa zakašnjenjem, a prožeti su pesimizmom i strahom koji ih sputava u donošenju racionalnih odluka…
Optimizam je u svakom slučaju jako pozitivan, ali sam po sebi nije dovoljan…
Živio optimizam, ali treba nešto i zaraditi, pa ako se već ne može trgovati izvedenicama onda je dobro i ovako jer zašto tražiti mogućnosti zarade samo na rastućem tržištu? Zašto pi pad bio loš, pa on pruža mogućnost zarade, što neki očigledno ne mogu shvatiti…
[/quote]
Očigledno je, da ja na burzu kao neku vrstu zarade ipak gledam malo drugačije…iako ne razmišljam o prodaji dionica, počela sam razmišljati o tome, da bi ipak bilo najbolje da se maknem sa ovog tržišta…zašto…zato, što do sad nisam vjerovala, da ću na nekom tržištu doživjeti ovakvu plitkost ulagača, koji se zadnje vrijeme orientiraju samo još po tome ide to gore ide to dole i to se najljepše vidi u dionicama koje su jako volatilne i ljudi kad su u strahu ruše dionice sa par komadima a isto se događa i u rastu…a sad je nastao i novi oblik ulagača, koji ovu nastalu situaciju iskoriste i još dodatno pripomognu ka volatilnosti tržišta…da kriva sam ako sam još uvijek optimist, da če bit jednom na ovom tržištu ipak moguče trgovati i po nekim drugim kriterijima….a do tad samo promatram sa strane…
[/quote]

mateja,

izgleda da nam preostaje jedino da što prije naučimo surfanje na valovima cro burze
to je jedini sport koji nas može spasiti…
[cool]

dobro je rekla Ivana …. lijep dan danas … ali samo vani jer se na burzi rušilo (pa dizalo) nemilice

sad se postavljaju pitanja (a bogami i daju "argumentirani" odgovori) kuda sutra ili slijedećih dana … budući sam se vratio s mora moram primjetiti da je bilo iznenađujući malo ljudi s obzirom na produljeni vikend, niti kolone na Lučkom nije bilo … osjeća se besparica nažalost a to nikako nije dobro za mojih 85% dionica koje će i sutra biti moje … 15% će još malo pričekati

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Dok Vlada javno poziva radnike da se uključe u kupnju 7% dionica HT-a , veliki fondovi ruše cijenu HT-a na burzi. Baš me zanima koliki će biti interes za kupnju. Netko tu nekoga lagano je.. a netko ništa ne kuži.[lol] [lol]

Konstruktor u igri ya posao od 2milijarde eura!
Nakon ove vjesti sutra bi mogao potonuti 10%.

who dares, wins

New Report

Close