Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo savjet moj,cekati i cekati.Kad se trend preokrene bez obzira sto mozda zakasnite i propustite pocetnih 7-10% imat ce te zaradu.Opasni su bull run-ovi i tu mogu upecati nekog.Osjetit ce svi kad se trend preokrene bez brige.Na zalost ja jesam 55% u kesu al ne smijem trositi jer posudjujem tu lovu,a mogao bih dobro zaraditi da ne moram posudit.Izasao na HT-u kod 290kn jer se vidjelo da se ne moze probiti otpor(komentirali su bas bakica i jos neko da je kod mene rasprodaja paketa) [wink] .Znaci TA radi na nasem TK bez obzira kolko neki stalno vikali da ne,kao sto se vidjelo danas je HT napravio duplo dno.Vidjeli su se i otpori danas 3800 i 3750 malo jaci,vraceno je na 3800.Hoce li izdrzati vidjet cemo sutra,otpor na 3750 je 25% od ATH-a u 2008. godini.Ak to probije ocekuje nas duplo dno nazalost(izmedju ima jos jedan manji otpor na 3600 al sumnjam da ce zaustaviti)

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Danas su svakako prodavali optimisti, a kada pesimisti krenu sa prodajom…
Zato blago rečeno pustite puste baljezgarije, jedino što trebate napraviti je spremiti cash, i nema da fali… zato udri brigu na veselje

Pa zar nije tako da najprije prodaju pesimisti i tek na kraju optimisti…bar ja sam optimist i još ne razmišljam o nikakvoj prodaji…

[emo_cool]


Od ponoći skuplji naftni derivati -neslužbeno

ZAGREB, 26. svibnja 2008. (Hina) – Naftni će derivati u Hrvatskoj od sutra biti skuplji od prosječno 3,5 posto koliko će poskupjeti motorni benzini pa do 5,8 posto koliko će poskupjeti Eurodizel, a najnovijim će poskupljenjem, kako se neslužbeno doznaje i cijena najprodavanijeg motornog benzina Eurosupera 95 premašiti 9 kuna.

Prema neslužbenim informacijama, Eurosuper 95 od ponoći će se na Ininim benzinskim postajama prodavati po cijeni od 9,30 kuna po litri, što je poskupljenje za 3,4 posto u odnosu na dosadašnjih 8,99 kuna po litri.

Za 3,5 posto poskupjet će ostale dvije vrste motornih benzina, pa će se od ponoći pa do 10. lipnja, Super 95 prodavati po cijeni od 9,05 kuna po litri (do sada 8,74 kune), a Super plus 98 po 9,40 kuna (do sada 9,08 kuna).

Neslužbeno se doznaje, da će Eurodizel na Ininim postajama od sutra stajati 9,81 kunu po litri, što je 5,8 posto više od dosadašnjih 9,27 kuna, dok će Dizel poskupjeti za 5,2 posto, na 9,65 kuna (do sada 9,17 kuna).

[sad]

šta je sa plavim dizelom i ložom, gdje su cijene??

da znam kolko me košta kad kupim traktor, umjesto auta [cool]

sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

jesil možda čuo pošto je loža ili plavi dizel, trebat će mi uskoro kad bankrotiram… [rolleyes]



sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

jesil možda čuo pošto je loža ili plavi dizel, trebat će mi uskoro kad bankrotiram… [rolleyes] ,mozda lozu i p.dizel nece dirati
[/quote]

ovaj na pumpi il se pravi blesav ili je blesav.Kaze da nema pojma kolko bude islo i da uopce ide gore [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Ja sam izvukao pouku iz proteklih mjeseci.

Ulaži kad se sruši 20-30% – prodaj čim ostvariš dobit od 5-6%.

Sve filozofije o dugoročnom investiranju više ne slušam, niti one koji govore ići će to gore ili ići će to dolje.


Iako to jos u praksi nisam isprobao davno sam vec dosao do yakljucka da se to u vecini slucajeva i te kako isplati. samo hrabro to je pravi put.

who dares, wins



Danas su svakako prodavali optimisti, a kada pesimisti krenu sa prodajom…
Zato blago rečeno pustite puste baljezgarije, jedino što trebate napraviti je spremiti cash, i nema da fali… zato udri brigu na veselje

Pa zar nije tako da najprije prodaju pesimisti i tek na kraju optimisti…bar ja sam optimist i još ne razmišljam o nikakvoj prodaji…
[/quote]

U ovom slučaju ipak prvo idu optimisti, pesimisti će doći kasnije na red, jer oni inače reagiraju sa zakašnjenjem, a prožeti su pesimizmom i strahom koji ih sputava u donošenju racionalnih odluka…
Optimizam je u svakom slučaju jako pozitivan, ali sam po sebi nije dovoljan…
Živio optimizam, ali treba nešto i zaraditi, pa ako se već ne može trgovati izvedenicama onda je dobro i ovako jer zašto tražiti mogućnosti zarade samo na rastućem tržištu? Zašto pi pad bio loš, pa on pruža mogućnost zarade, što neki očigledno ne mogu shvatiti…


sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

I ustedil si za 2 kave lovu

[/quote]
Pa zar nije tako da najprije prodaju pesimisti i tek na kraju optimisti…bar ja sam optimist i još ne razmišljam o nikakvoj prodaji…
[/quote]

Pesimisti su inače dobro obaviješteni optimisti, ništa drugo
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



sad sam dosao sa pumpe i nakrkao u svog malisana full za 300kn ojradizela [thumbsup] sutra ode u 3 .. [cry]

I ustedil si za 2 kave lovu
[/quote]

iliti preracunato 2 litre,a idem kod punice ovaj vikend pa starom cestom do Krapine sto mi je jos 2,5 litre i litra zbog voznje 80-90 km i eto gratis puta do krvopije i nazad [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada



Danas su svakako prodavali optimisti, a kada pesimisti krenu sa prodajom…
Zato blago rečeno pustite puste baljezgarije, jedino što trebate napraviti je spremiti cash, i nema da fali… zato udri brigu na veselje

Pa zar nije tako da najprije prodaju pesimisti i tek na kraju optimisti…bar ja sam optimist i još ne razmišljam o nikakvoj prodaji…
[/quote]
Optimist je u biti krivo informirani pesimist!

who dares, wins

New Report

Close