Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne trejdaju vise samo maleni
Mediteranska plovidba ispraznila trezor
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a5efac87-d466-4d98-8c45-100bb50b0163&open=sec

Od ponoći skuplji naftni derivati -neslužbeno

ZAGREB, 26. svibnja 2008. (Hina) – Naftni će derivati u Hrvatskoj od sutra biti skuplji od prosječno 3,5 posto koliko će poskupjeti motorni benzini pa do 5,8 posto koliko će poskupjeti Eurodizel, a najnovijim će poskupljenjem, kako se neslužbeno doznaje i cijena najprodavanijeg motornog benzina Eurosupera 95 premašiti 9 kuna.

Prema neslužbenim informacijama, Eurosuper 95 od ponoći će se na Ininim benzinskim postajama prodavati po cijeni od 9,30 kuna po litri, što je poskupljenje za 3,4 posto u odnosu na dosadašnjih 8,99 kuna po litri.

Za 3,5 posto poskupjet će ostale dvije vrste motornih benzina, pa će se od ponoći pa do 10. lipnja, Super 95 prodavati po cijeni od 9,05 kuna po litri (do sada 8,74 kune), a Super plus 98 po 9,40 kuna (do sada 9,08 kuna).

Neslužbeno se doznaje, da će Eurodizel na Ininim postajama od sutra stajati 9,81 kunu po litri, što je 5,8 posto više od dosadašnjih 9,27 kuna, dok će Dizel poskupjeti za 5,2 posto, na 9,65 kuna (do sada 9,17 kuna).

[sad]

No respect


NE vidim povratka na 4000 Crobexa.
No vidjet ćemo.

– gospodine Barone, najvjerojatnije ne vidite jer morate koristiti naočale s puno većom dioptrijom.
– a pak s tolikom dioptrijom zbilja je teško bilo što i vidjeti.
Pozdrav !



Pih Sanco, fulo si skoro za 50%…

pokušaj ti dati procjenu pa ćeš vidjeti da nije tako jednostavno kao što možda misliš [lol]
[/quote]

Nema jedostavnije stvari na svijetu, osim možda davanja savjeta… [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


– gospodine Barone, najvjerojatnije ne vidite jer morate koristiti naočale s puno većom dioptrijom.
– a pak s tolikom dioptrijom zbilja je teško bilo što i vidjeti.
Pozdrav !

Probaj razmišljati kao veliki fond.
On bi htio izbaciti konkurenciju i male igrače sa tržišta (mini fondovi),a dovoljno su jaki da manipuliraju marketom.
Kad izbace male fondove kojih iovako ionako ima previše, onda će oni diktirati
smjer kretanja.
A ako Novoselac kaže da je market precjenjen 30%-50%, a taj upravlja fondom teškim desetak milijardi kuna, i koji igraju na dugo, postne ti jasno šta se sprema.
Makar možda i ne trebam biti u pravu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Od ponoći skuplji naftni derivati -neslužbeno

ZAGREB, 26. svibnja 2008. (Hina) – Naftni će derivati u Hrvatskoj od sutra biti skuplji od prosječno 3,5 posto koliko će poskupjeti motorni benzini pa do 5,8 posto koliko će poskupjeti Eurodizel, a najnovijim će poskupljenjem, kako se neslužbeno doznaje i cijena najprodavanijeg motornog benzina Eurosupera 95 premašiti 9 kuna.

Prema neslužbenim informacijama, Eurosuper 95 od ponoći će se na Ininim benzinskim postajama prodavati po cijeni od 9,30 kuna po litri, što je poskupljenje za 3,4 posto u odnosu na dosadašnjih 8,99 kuna po litri.

Za 3,5 posto poskupjet će ostale dvije vrste motornih benzina, pa će se od ponoći pa do 10. lipnja, Super 95 prodavati po cijeni od 9,05 kuna po litri (do sada 8,74 kune), a Super plus 98 po 9,40 kuna (do sada 9,08 kuna).

Neslužbeno se doznaje, da će Eurodizel na Ininim postajama od sutra stajati 9,81 kunu po litri, što je 5,8 posto više od dosadašnjih 9,27 kuna, dok će Dizel poskupjeti za 5,2 posto, na 9,65 kuna (do sada 9,17 kuna).

[sad]

Sve gadno poskupljuje pa će valjda i dionice [wink]

P.s. trebao sam kupit cisternu eurodizela prije godinu dana. To bi bila prava investicija [thumbsup]

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Mali pad?!? 4100 na 3750 u 4 radna dana (ovo šminkanjeored kraj je samo uvertira za sutra). Ovakav mali pad nas u iduća 4 dana vodi na razine koje se bojim i napisati još od trećeg mjeseca.

Zanima me samo tko će sutra lupati ko mutav po asku pa da digne ovo gore. Ja ne mogu jer sam 100% unutra, ali me zanima tko bi bio dovoljno lud da sav keš koji ima sutra rukne u dionice.

Oni koji će krenuti s napadima nek argumentiraju zašto će sutra rasti.

Na 4100

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Mali pad?!? 4100 na 3750 u 4 radna dana (ovo šminkanjeored kraj je samo uvertira za sutra). Ovakav mali pad nas u iduća 4 dana vodi na razine koje se bojim i napisati još od trećeg mjeseca.

Zanima me samo tko će sutra lupati ko mutav po asku pa da digne ovo gore. Ja ne mogu jer sam 100% unutra, ali me zanima tko bi bio dovoljno lud da sav keš koji ima sutra rukne u dionice.

Oni koji će krenuti s napadima nek argumentiraju zašto će sutra rasti.

Na 4100


Boldano je greška…sorry

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

unatrag pola godine ameri su 15 puta usli u recesiju i 20 puta izasli iz nje
kad je balon pukao 2000 godine mislite da je bilo u novinama i portalima rasprava o nihovoj precjenjenosti?
a burza je jako jednostavana stvar kada buffet kaze izasli smo iz recesije misli sad kupite moje dionice,a kada objavi najgore posljedice hipotekarnih kredita nisu jos nastpulie,milsli sad mi prodajte dionice pa cu za 2 tjedna promjeniti pricu i opet ce te kupovati od mene i tako u krug
veliki padovi se ne najavljuju u novinama i tv-u i o njima se ne raspravlja pola godine hoce li biti ili nece,oni se dogode tiho i preko noci
naravno tko voli moze surfati po valovima,ali problem je sto se mnogi utope



@ivana7

Mene malo brine ovo vraćanje tržišta u toku dana nazad, jer pravog odbijanca po meni neće biti dok se tržište grčevito bori da se vrati nazad, a pad je neminovan.

– mene to zbilja ništa ne brine.
– danas sam iskoristila ovaj predivni dan za neke druge stvari.
– ali istina je i to kako mi nitko nije danas ništa prodao, možda jer kupujem jeftino.

– previše se tu važnosti dajete nafti, svjetskim indexima i crobexu.
– puno interesantnije i zanimljivije bi se bilo fokusirati na neke dionice.
– jer jedino gdje možete zaraditi to je jeftino kupiti i skupo prodati (ali dionicu, ne index),
– sada je jedini problem procijeniti koje su to cijene.
– svaka čast onima koji pogode dno, za mene je to nemoguća misija.
– ali uspješno pronalazim jeftine dionice.

– do sada poslije svake korekcije nikada nismo imali normalni oporavak,
– pod normalni mislim na mali pomak cijene na gore u jednom dužem periodu,
– ali vidjeli smo kako je to zadnji put bilo, tri dana za redom, svaki dan po 10% i to na dosta likvidnih dionica.

– sada je zbilja teško davati savjete,
– sada treba svatko raditi po svom osobnom nahođenju,
– za mnoge ulagače ovo sada su zbilja stresne situacije,
– ali zato se ostavite dionica ili ulažite i kockajte se kao i ja, i uživajte u ovoj igri.
– I love this game !!!!!!!!
Pozdrav !

Naša burza je postala vrl kolerična i Kostolanyjevo jaje obiđe u mjesec dana, dok drugima za to treba nekoliko godina. Barem nam je zabavno, ako ništa. Još da je anulirati gubitke od početka godine… [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Danas su svakako prodavali optimisti, a kada pesimisti krenu sa prodajom…
Zato blago rečeno pustite puste baljezgarije, jedino što trebate napraviti je spremiti cash, i nema da fali… zato udri brigu na veselje

New Report

Close