Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

b+c=zatvor za takve ljude




P.S. Ja sam u CASH-R-A 75% portfelja i ne razmisljam o dokupu barem do 9. mjeseca.
Sretno.

Ja sam keš 100% ali mislim ulaziti po slijedecim cijenama:

ATPL < 1800
DLKV < 700
IGH < 7000
TNPL< 3200
DIOK < 350
ATGR < 500
HT < 260
INGR < 20000
JDPL < 450
MAIS < 190
VIRO < 750

Ako se koja od cijena poklopi ulazim u protivnom keš je kralj.

[/quote] moram da ti priopcim da ceti onda ostat keš a te cjene vise nikad neces docekat a sto se tice daljne kupovine imas vremena sutra do 12 u protivnom neces kupit jeftino

[/quote]
Pa možda vam se neka kupnja i posreći,jer može doći do lošijeg poslovanja ili lošijih uvjeta poslovanja za pojedine firme.Inaće ove vaše priče o tome da ste 100 % u kešu ne stoje,jer tada bi
crobex bio daleko niži.Promet su toliko mizerni,a uglavnom ih odrađuju daytraderi,da je praktično
bilo nemoguće ući na 3.200 i izaći preko 4.000.Barem za većinu.To jednostavno matematički nije
moguće.Jer kada bi svi kupovali na 3.200 crobek bi u jedan dan skočio na 4.000,a kada bi svi htjeli prodati na 4.200. za tren idemo na dno dna.Jednostavno ,stvarate paniku,a neiskusni i uplašeni su
lak plijen.Od mene sigurno nećete kupovati po ovim cijenama.,naravno samo one dionice koje imam,a to su fundamentalno jake dionice barem u ovom trenutku.
A nakon današnjeg dana biti 100 % u kešu je stupidno,a pokazuje da nemate ideje,jer postoji niz
odličnih kupnji.Ja sam 100 % u dionicama i danas sam pao nešto oko 1 %,i mislim da se nalazim u
povoljnijoj situaciji nego da sam u kešu.

To je moj ulagački princip.Što više u dionicama sa ciljem da je moj udio veći,tj da više rastem i padam manje od CROBEX-A.I to funkcionira.A da li će Crobex gore ili dolje s time ne razbijam glavu.

Strategiju ulaganja donosim dnevno na temelju dostupnih informacija,ali pošto nemam veze sa fond
menađerima zaista ne mogu predvidjeti smjer tržišta.Pa o tome odlućuju malo veći igraći,na našem plitkom tržištu.Ali nastojim pronaći podcijenjenije dionice.

moj komentar na sve ovo je da, na nasu veliku zalost, ne mozemo tocno predvidjeti kretanje naseg trzista jer kakva nam je drzava takvo nam je i trziste kapitala. dionice padaju unatoc pozitivnim izvjescima i vijestima, kad su ameri i eurpoa zeleni mi idemo dolje ili suprotno… trebat ce jos vremena da se nase trziste kapitala razvije i da pocne poslovati i funkcionirati po pravilima o kojima citamo u knjigama i pravila kojih se drzimo. misljenja sam da znanje koje posjedujemo na nasem trzistu nista ne znaci. ovo je raj za day treadere koji zaraduju na minusima

NHF

Analiza: Grozan dan unatoč zadnjih pola sata hitne pomoći

Nakon navale optimizma koja je Crobex u posljednjem satu trgovanja povukla iz 4,11-postotne korekcije u manju, 2,98-postotnu, ulagači na ZSE-u ipak će htjeti što prije zaboraviti "crni ponedjeljak" koji je danas pokosio vrijednosti najlikvidnijih izdanja.

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


gdje je Ivana, baš mi fali.
Fali mi one njene čvrste tvrdnje radi kojih sada mali plaču.
Zamisli kupili igh na 13500 a danas će na 10000.
katastrofa.

– molim te nemoj pisati ono što nisam kazala odnosno napisala.
– naše tržište je ovakvo kakvo je, ide naglo gore pa dolje.
– ima i dosta balona, ali i jako jeftinih dionica.
– pa sve trendove u ovoj godini sam predvidjela i pogodila.
– i pisala,
– pa sada sam također pisala kako ćemo padati.
– pa pisala sam kako sam prodavala balone, i kupovala ono što smatram jeftinim i persprektivnim.
– vidi vraga i danas sam na kupnji, ali zašto mi nitko ne želi prodati (na nekim nelikvidnim),
– na burzi mi je ipak najvažnije zaraditi, samo ne znam kako će to tebi pomoći.
Pozdrav !

ma što ste se svi uplašili malog pada crobexa na osnovi iskrcaja špekulanata………ne vidim razloga za takvo što…………..osim ako i sami niste špekulanti pa želite biti bolji od Bubašpare ( što je naravno nemoguće ) [lol]

uostalom baš nedavno čitam da su i amerikanci podijeljeni oko cijene nafte……….mnogi smatraju da je realna cijena oko 100 dolara, i da je ovih 132 usd običan balon ( a balon izduši prije ili kasnije ) ………………..a ako je tako, vrlo brzo će se dow i sp500 oporaviti…. a time i svi ostali [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



gdje je Ivana, baš mi fali.
Fali mi one njene čvrste tvrdnje radi kojih sada mali plaču.
Zamisli kupili igh na 13500 a danas će na 10000.
katastrofa.

– molim te nemoj pisati ono što nisam kazala odnosno napisala.
– naše tržište je ovakvo kakvo je, ide naglo gore pa dolje.
– ima i dosta balona, ali i jako jeftinih dionica.
– pa sve trendove u ovoj godini sam predvidjela i pogodila.
– i pisala,
– pa sada sam također pisala kako ćemo padati.
– pa pisala sam kako sam prodavala balone, i kupovala ono što smatram jeftinim i persprektivnim.
– vidi vraga i danas sam na kupnji, ali zašto mi nitko ne želi prodati (na nekim nelikvidnim),
– na burzi mi je ipak najvažnije zaraditi, samo ne znam kako će to tebi pomoći.
Pozdrav !

[/quote]

nevezano uz gospođu ivanu, ne isključujući sebe; na ovom forumu, dakle i na burzi ima jako puno čudaka, bolesnika i vidovitih milana sa kristalnim kuglama, teorijama, valovima itd…. i svi ocito odlicno zaradjuju jer su svi kupili i prodali u pravom trenutku…


moj komentar na sve ovo je da, na nasu veliku zalost, ne mozemo tocno predvidjeti kretanje naseg trzista jer kakva nam je drzava takvo nam je i trziste kapitala. dionice padaju unatoc pozitivnim izvjescima i vijestima, kad su ameri i eurpoa zeleni mi idemo dolje ili suprotno…

A kretanje kojeg trzista mozemo tocno predvidjeti?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



moj komentar na sve ovo je da, na nasu veliku zalost, ne mozemo tocno predvidjeti kretanje naseg trzista jer kakva nam je drzava takvo nam je i trziste kapitala. dionice padaju unatoc pozitivnim izvjescima i vijestima, kad su ameri i eurpoa zeleni mi idemo dolje ili suprotno…

A kretanje kojeg trzista mozemo tocno predvidjeti?

[/quote]

ja sam predvido pad od dva posto ( vidi na forumu imamnovac.com ako ne vjeruješ ) [rolleyes]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Pih Sanco, fulo si skoro za 50%…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

@ivana7
Mene malo brine ovo vraćanje tržišta u toku dana nazad, jer pravog odbijanca po meni neće biti dok se tržište grčevito bori da se vrati nazad, a pad je neminovan.

Markets Could Drop Further

Global stock markets still have room to drop, as worries about the health of the economy continue, Mark Daniell, Chairman at Cuscaden Group, said. "I think stagflation is something that a lot of people are worried about," Daniell added.

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Pih Sanco, fulo si skoro za 50%…

pokušaj ti dati procjenu pa ćeš vidjeti da nije tako jednostavno kao što možda misliš [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close