Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nazalost ovo zbilja ne izgleda niti malo dobro.

Prije 7 dana ocekivalo se da ce povrat novca od dividende HTa biti okidac za ispaljivanje CROBEXa prema razinama iz kraja 2007.

Međutim to se nije dogodilo.

I umjesto sviježeg kapitala na trzistu dogodilo se to da se pocela kapitalizirati stecena dobit. Fondovi jos ne ulaze i ocito je da cekaju neke nize razine. Bez podrske fondova CROBEX je po meni osuđen na pad.

Globalna kriza se produbljuje i neshvatljivo mnogo utjece na nase trziste koje joj po mom misljenju nebi trebalo biti toliko izlozeno. Nafta je na rekordnim razinama, gospodarstvo SADa na niskim granama, kriza s hranom, industrija EU u teskocama.

S druge strane domace trziste je prekupljeno i ispunjeno drhtavim rucicama kao posljedica velikog broja investitora koji su usli u dva vala. Prvi je bila INA, a drugi HT. Ovo je prva veca kriza s kojom se suocavaju i ne znaju kako reagirati. Nakon porasta Crobexa od 14.04.08 pa do prije tjedan dana ponovo su ulazili na trziste po visokim cijenama i sada su skroz izgubljeni.

Naveo bi jos nesto. Kada vam u dnevnom listu preko cijele 2. strane izađe kako neka maloljetnica kupuje dionice novcem koji je dobila za krizmu te se nada bogatstvu?!… To je za mene JAK signal RUN FOREST RUN.

Pa da zakljucim. Po svemu sudeci ovo ce biti jako, jako teska godina gospodo. Ulazite u znanje, budite strpljivi i nemojte se zaljetati.

P.S. Ja sam u CASH-R-A 75% portfelja i ne razmisljam o dokupu barem do 9. mjeseca.

Sretno.

Ne laje pas zbog sela.


Brzo,sve treba prodat i kupovat naftu na 140 usd…..

[lol]


Dok se još stigne!! [bye] [wink]

Nije sve tako sivo.....

E tek sutra će biti tarapane ako ovako ostane,opet crni ponedjeljak po novinama po tko zna koji put.A onda opet stampedo…

Kako će zakucati IGH svaki čas!!!

Nije sve tako sivo.....

Monday, 26 May 2008

Vienna, 26 May 08–The price of OPEC basket of thirteen crudes stood at 126.37 dollars a barrel on Friday, compared with $127.59 the previous day, according to OPEC Secretariat calculations.

Brodari danas ostvaruju super promet zahvaljujuci "iskrcaju" "rasutih tereta" od 4200 do 3750! [lol] [lol]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


Šta se radi, šta se radi……
Da nije tragično bilo bi smiješno…..
I opet na kraju nikome ništa, tj. nitko neće odgovarati za ovaj bezrazložan pad….

[lol]

A zašto bi netko i odgovarao? Fondovi su opet u kešu i logično je da će nas ovaj tjedan odvesti u crveno… Onda će lijepo opet pokupovati jeftino od nas ovaca…. I tako u dvotjednim ciklusima… PO meni imati ćemo crvenilo još par dana (možda i cijeli tjedan), a onda idemo strelovito u zeleno za cca 10 %…. i tako u ciklusima šišanje ovaca se nastavlja… Zagrebačka Burza i nije više to kako se naziva otkako više nema vanjskih investitora… Na pozornici su ostala još samo tri glavna lika: Fondovi, day traderi i stoka sitnog zuba….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


ide ovo i preko 4%. ???

Ispod [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ovo je samo sijanje panike i to im dobro uspjeva, spustiti dionice na niske cijene potpomognuti medijma ,a prvenstveno bussines.hr pa onda opet nagli rast kao i protekli mjesec dana. Čista zarada oko 20-30%.

@antrax

[thumbsup] [lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Da li nekome zvoni margin call?



Šta se radi, šta se radi……
Da nije tragično bilo bi smiješno…..
I opet na kraju nikome ništa, tj. nitko neće odgovarati za ovaj bezrazložan pad….

[lol]

A zašto bi netko i odgovarao? Fondovi su opet u kešu i logično je da će nas ovaj tjedan odvesti u crveno… Onda će lijepo opet pokupovati jeftino od nas ovaca…. I tako u dvotjednim ciklusima… PO meni imati ćemo crvenilo još par dana (možda i cijeli tjedan), a onda idemo strelovito u zeleno za cca 10 %…. i tako u ciklusima šišanje ovaca se nastavlja… Zagrebačka Burza i nije više to kako se naziva otkako više nema vanjskih investitora… Na pozornici su ostala još samo tri glavna lika: Fondovi, day traderi i stoka sitnog zuba….
[/quote]
I ti naravno si jedan među njima

New Report

Close