Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

golubov mislim da griješiš što se TA tiče, jer ne pokazuju grafovi prognoze radi sebe samih, oni prikazuju psihologiju burze dakle oni su samo slika psihološkog stanja burze tj. odnosa kupaca i prodavača i treba ih znati pročitati a ne gledati krivulje kao takve.
Inače za tvoju informaciju pad je bio očekivan po TA bilo je samo pitanje dana da li dan prije ili dan poslije, a svi pokazatelji TA su ukazivali na sell i vrijede i danas što znači da nastavljamo pad pitanje samo da li će ovo biti prolazna korekcija uzlaznog trenda ili malo ozbiljnija no na to u ovom trenutku nitko ne može dati odgovor, budemo vidjeli idući tjedan. Po meni je jako loše što se počeo povećavati promet pri padu indexa jako loše tako da nisam preoptimističan, ali nikad se ne zna

Nažalost fundamenti kod nas ne igraju nikakvu ulogu, ja ih koristim samo da odaberem koju dionicu ću uzeti a to kod nas bar nije teško imaš desetak firmi na zse koje vrijede nešto a ostalo je manje više šrot, nelikvidno itd tako da o njima i ne razmišljam. Kod nas kako se da primijetiti ili sve pada ili sve raste i to u određenom omjeru tako da ako itko uspije zaraditi koju kunu u idućih 3-5 godina to će biti ono koji koriste TA (i FA po mogućnosti), a ostali će se dobro načekati

Šanse da će u ponedeljak padati ili rasti su 50/50.Ato možeš zaključiti i bez silnih analiza.FA priznajem a TA ne omalovažavam ali nikad ne bi uložio samo zato jer će po TA nešto rasti,nikada.To što FA trenutno ne vrijedi kod nas puno ,ne smeta me previše ,jer kad tad sve se svodi na fundamente.Normalno to nije garancija uspjeha jer garancije nema.Ne želim voditi rat s pristalicama TA, samo kažem da je ja čitam ali se ne ravnam po tome.
[smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Kod nas će biti onak kak odluče fondovi a ne kak mislimo mi.I njima nije u interesu više da bude korekcije jer smo pretrpili ogroman pad.A nafta se bude tokom tjedna već korigirala.
Pa jućer je USA pala cc 0,80-1,10%.Pa to nije ništa.Tak bude svakog petka u USA.


Rekord nafte zaslužan za najgori tjedan Wall Streeta u 90 dana

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Šanse da će u ponedeljak padati ili rasti su 50/50.Ato možeš zaključiti i bez silnih analiza.FA priznajem a TA ne omalovažavam ali nikad ne bi uložio samo zato jer će po TA nešto rasti,nikada.To što FA trenutno ne vrijedi kod nas puno ,ne smeta me previše ,jer kad tad sve se svodi na fundamente.Normalno to nije garancija uspjeha jer garancije nema.Ne želim voditi rat s pristalicama TA, samo kažem da je ja čitam ali se ne ravnam po tome.
[smiley]

U zadnje vrime mi birza liči na malo veću kockarnicu.
ali i to će se valjda brzo smirit
a do tad, puno sriće!

Muke ti ježove !



Gledajući sliku, analiza bi rekla da je tržište doživjelo balon, peak i da mora još ponešto pasti. Srećom to kamo pada je prema 5000.

Zanimljiva tehnička teorija opisivanja obrasca "Glava i ramena" s grafom obrnutim naopako (reversed). Baš me zanima što fond menadžeri o tome misle…
[/quote]

ne misle ništa .da misle nebi im prinosi bili ovakvi kakvi jesu.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


ljudi moji šta je ovo jutros!?
od nas 40ak na forumu, barem se 30ak nešta pripire!
nervoza?!

Naravnko da je panika jer margini su grda stvar.

No htio sam nešto napisati i svaki put zaboravim:
jedna velika životna ironija i nadam se da ovo čita moj frend.

Naime, prijatelj iz djetinjstva je isto na burzi kao i ja. Vidimo se par puta tjedno i u zadnje vrijeme uvijek ista stvar. Naime on je 100% suprotnost od mene i brije da će sve ići gore i da je korekcija debelo gotova, a ja ga molim da proda jer nije gotovo.

Htio sam samo reči kako je normalno da su tu medeki i bikići, a iz mog primjera mogu biti i najbolji frendovi iz života.

Po meni dok se ne smiri ovo sa naftom nemože biti dobro, a ovo sa marginama mi ide na živce, i zato toliko pišem ovdje. Ljudi su pohlepni, još uvijek misle da je burza laka i brza zarada i da svi zarađuju.

Nije istina, ali puno njih to nezna. Ja ulažem samo lovu koju sam naslijedio od dede i to je to, a nikako kredit.
Jer kada opet počnu pucat margini opet će roknut dolje a lova se gubi i to je problem.
Gorivo za burzu je sve manje i manje a ne sve veće i veće.
ZATO LJUDI IMAJTE SVOJE MIŠLJENJE ALI BEZ KREDITA, NEMOJTE BITI BEDASTI!

trenutno sam samo u 2 dionice i to FUL popunjen i nepada mi napamet iz tih dionica izlazit nezanima me ni amerika ni EU ni recesija ni inflacija ni korekcija imam nesto kesa ako bi padalo dokupljivam od ove 2 samo 1 dionicu i to je moja strategija u ovom trenutku




Samo jedna info:
zvao sam jučer neke banke da pitam za margin i dobio jedan odgovor, da oni više ne daju kredite za većinu dionica koje su na popisu jer su dali svu love zadnjih 2 mjeseca.
Što znači opet su b…. u kreditima i kada krene opet će sirota ekipa dobivati call i plakati

Naša burza je balon na kreditu-katastrofa.
Ljudi su poludili i to je jako loše

Evo ti stotka za ovu izjavu Naša burza je balon na kreditu. Kao što hrvati sumanuto troše, tako bi se htjeli na brzinu i obogatiti. Dobro znamo koliko se ljudi osiromašilo na marginima koji su pucali u ono vrijeme korekcije. Pola se njih više ne javlja.
Ako ste primjetili da fondovi više neće dizati cijene, a dioničari su se natrpali do grla u ovom bull run-u. Nije pitanje da li je otpor na 3700, već da li će kupovati po ovim prekupljenim cijenama, jer su se i fondovi dobro opekli u zadnjih par mjeseci.


@ludlum

Kolega lud-lum. Neka ti kolega Vjeko napiše IP adresu Crnog-Ive i mene kad smo logirani.
To je sve. [wink]
[/quote]
Vas dvojica ste dvojica običnih lažova pogotovo ovaj sa ovom dudom a tu se pravi pametan.

Kolega da ste pitali za margin u banci lažete, kako znam pa lijepo kažete da su novce podjelili prije dva mijeseca a ja sam u trećem mjesecu u par banaka pokušao dići margin(hvala bogu nisam) i znate šta su mi rekli da više novaca po toj osnovi nema.

A vi sada pričate i lažete da su novci podjeljeni prije dva mjeseca.
[/quote]
Nazovi banke pa pitaj: Zaba, Erste, PBZ a onda mi se javi, a do tada tišina.
***obrisano***
Možemo ti kupiti naočale pa vidi kaj se događa oko nas.

Prema IEA porasti će prodaja bicikala:

http://www.marketwatch.com/news/story/report-iea-set-cut-oil-supply/story.aspx?guid=%7B65AFB5EC-B052-4FDE-9E4F-25224D027D3A%7D&dist=msr_5

Margin kredite ne daju i to več prije 2 mjeseca.Uz to su terali ljude da zatvaraju kompletne kredite ( HPB to znam jer su dva moja prijatelja to morali napraviti).Možda daje Poba ali nisam informiran.Ja ne trgujem sa kreditima.Samo nema se više koga izbacivati iz margin kredita.To je još jako mali broj korisnika.Sve su ih pobacali van na 4000-3200 Crobex.


Margin kredite ne daju i to več prije 2 mjeseca.Uz to su terali ljude da zatvaraju kompletne kredite ( HPB to znam jer su dva moja prijatelja to morali napraviti).Možda daje Poba ali nisam informiran.Ja ne trgujem sa kreditima.Samo nema se više koga izbacivati iz margin kredita.To je još jako mali broj korisnika.Sve su ih pobacali van na 4000-3200 Crobex.

Svatko normalan kolega to zna da margin kredita već odavno nema u ovim pravim bankama i ono što je bilo da je zatvoreno, ali kolega od silnih budalaština koje ovdje piše nema vremena provjeriti.

Još kada mu vidim stil pisanja koji je na razini petnaestogodišnjaka onda me tek smjeh uhvati.

***obrisano***

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close