Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

to da više neće neće biti rezanja kamatnih stopa od feda kratkoročno negativno utječe na tržište ali dugoročno pozitivno utjeće na dolar a znamo što je dolar jači nafti pada cijena=manja inflacija. manji rast cijena i na kraju pozitivni utjecaj na dionice.

Hm, Ameri bas i nisu preoptimisticni

http://sw.interpolls.com/cache/time/ultimatesbrguide08r/poster_o.poll?a=54901&p=110686&c=50&b=&u=3

Blueman zahvaljujem!

u Hrvatskoj uživo najozbiljnije pričaju o gomili nafte u bih
kao, ništa nije ziher ali da postoje geološki uvjeti i neka su istraživanja pokazala da ima toga na dubini od 4-5 km
što zahtijeva velika ulaganja, pa bi se moglo krenuti u eksploataciju tek za 10-ak godina

free tibet


Hm, Ameri bas i nisu preoptimisticni

Nisu ni prepesimistični.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Kolege ameri su u dva dana sa 13130 pali na 12600 pa je normalno da danas idu u plus.
Bila bi katastrofa kada bi nakon takva dva loša dana danas opet bili u minusu jer onda počinje strah.

Mi i ameri nemamo nikakve veze jer nam je robna razmjena sa amerikom zanemariva, ali utječe njihova recesija na cijeli svijet.

S ovom cijenom ameri su već davno u recesiji i to je neizbježno.
Sada koliko će to utjecati na nas i kako će se fondovi ponašati to nitko nezna, ali da nemaju love to svi znamo, a bez love nema rasta i to je to.



Poštovanje,
moram Vam priznati da sam vjerovao u HT i mirno presložio portfelj i 100% ulupao u HT,
dočekao sam dividendu ali sveukupno sam s njom na nuli,ali sve drugo je uglavnom znatno poraslo,
zato izlazim iz HT i pitanje kada i dali nazad,razočaran ali ne i uvrijeđen,čekam duplo dno u srpnju,,cca 2700
[thumbsup]

Budite tu kolega slijedećih dana jer možda nećete čekati tako dugo.
Smijali se meni i govorili odi si napuniti auto jer je benka poskupila, a sada ti koji su u dionicama ja im poručujem: kupite apaurine jer nafta još nije dosegla svoj vrh i sretno Vam bilo.
Možda baš netko kao ivana, plavi ili neko njihov nama proda na puno puno nižim razinama. (premda vjerujem da ih je većina već prodala dionice samo radi ugleda na forumu ne žele priznati)

Očekujem sutra početak akcije a ponedjeljak joooooooooooj CRNI PONEDJELJAK
[bye] [bye] [bye]
[/quote]

Ne, ne vjerujem da će strmoglavo dolje, sljedi stagnacija, malo dolje pa malo manje gore ali lagano dolje….ali neka važna vijest izvana,npr FED više neće rezati kamatne stope i raditi prisilne intervencije…….e to može gurnuti CROBI na 3700 a tada kada ga probije sljedi organizirani huškački stampedo od fondova koji će odigrati pšosljednji valcer smrti sa nama malima i pogušiti neke fondove kojih je,usput, ionako previše….eto to je moje viđenje i daj bože da griješim i da sve ide gore jer se ja lako ukrcam(imam 20% dionica)….. ali sam skoro siguran u teoriju duplog dna..samo što će ovaj put eventulani proboj prvog dna ,vjerovatno i značiti zaron ispod 3000…zato sam i rekao cca 2700….inaće nemam pojma o FA i TA ali kažu da kužim psihologiju..,ma ne znam niti sam više…


Kolege ameri su u dva dana sa 13130 pali na 12600 pa je normalno da danas idu u plus.
Bila bi katastrofa kada bi nakon takva dva loša dana danas opet bili u minusu jer onda počinje strah.

Mi i ameri nemamo nikakve veze jer nam je robna razmjena sa amerikom zanemariva, ali utječe njihova recesija na cijeli svijet.

S ovom cijenom ameri su već davno u recesiji i to je neizbježno.
Sada koliko će to utjecati na nas i kako će se fondovi ponašati to nitko nezna, ali da nemaju love to svi znamo, a bez love nema rasta i to je to.


Kolega mi smo sa 5200 pali na 4000 a Ameri za to vrijeme nisu pali niti malo.

To da Američka recesija utječe na cijeli svijet je 100% točno.

Ponovo ti ponavljam da Ameri od početka godine nisu gotovo ništa pali tako da je ovo gotovo pa beznačajno jedna mala obična korekcija koju je izazvala visoka cijena nafte ali to će brzo proći.

Fondovi su prepuni love i nemoj iznositi neistine OMF su krcati lovom i kada oni počnu malo ozbiljnije kupoviti crobex će rasti i po meni sledeća razina na kojoj će se zaustaviti je 4300.

Vaše pisanje na forumu je meni super jer iz svake malo jače korekcije ja izlazim sve bogatiji i bogatiji na zadnjoj korekciji kada je crobex pao na 3200 pa do jučer ja sam bio bogatiji za 150 000 kuna a ti gledaj i piši i straši ove koji su naivni dok je takvih meni će biti super.

Lijep pozdrav


Kolege ameri su u dva dana sa 13130 pali na 12600 pa je normalno da danas idu u plus.
Bila bi katastrofa kada bi nakon takva dva loša dana danas opet bili u minusu jer onda počinje strah.

Mi i ameri nemamo nikakve veze jer nam je robna razmjena sa amerikom zanemariva, ali utječe njihova recesija na cijeli svijet.

S ovom cijenom ameri su već davno u recesiji i to je neizbježno.
Sada koliko će to utjecati na nas i kako će se fondovi ponašati to nitko nezna, ali da nemaju love to svi znamo, a bez love nema rasta i to je to.


Kolega mi smo sa 5200 pali na 4000 a Ameri za to vrijeme nisu pali niti malo.

To da Američka recesija utječe na cijeli svijet je 100% točno.

Ponovo ti ponavljam da Ameri od početka godine nisu gotovo ništa pali tako da je ovo gotovo pa beznačajno jedna mala obična korekcija koju je izazvala visoka cijena nafte ali to će brzo proći.

Fondovi su prepuni love i nemoj iznositi neistine OMF su krcati lovom i kada oni počnu malo ozbiljnije kupoviti crobex će rasti i po meni sledeća razina na kojoj će se zaustaviti je 4300.

Vaše pisanje na forumu je meni super jer iz svake malo jače korekcije ja izlazim sve bogatiji i bogatiji na zadnjoj korekciji kada je crobex pao na 3200 pa do jučer ja sam bio bogatiji za 150 000 kuna a ti gledaj i piši i straši ove koji su naivni dok je takvih meni će biti super.

Lijep pozdrav

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



thompson, volio sam pročitati tvoje članke i komentare kao i od nekolicine drugih forumaša koje iznimno cijenim, ali sada me već strah da ću uskoro bježati od tvojih. Jer drukaš samo i isključivo u jednom smjeru, i sa osobnom agendom, a to dosadi nakon kratkog vremena.

Žao mi je što si došao do ovog zadnjeg zaključka jer on uistinu nije točan. U krajnjoj liniji ako se ovaj trend nastavi mislim da jednostavno ne postoji druga opcija. Visoka cijena nafte ne "ubija" odmah. Treba vremena da trend odradi svoje što se jednostavno mora reflektirati na gospodarstvo. I već se pomalo reflektira. Zar misliš da ljudima u kešu to odgovara? To ne odgovara nikome. Zato svima onima koji ovdje žele naftu na 200 USD ili više jer računaju da će se jeftinije ukrcati pa da će onda krenuti tržište gore jedan savjet:

– pazite što želite!

Nafta je već sada debelo na razinama na kojim uzrokuje ozbiljne makroekonomske poremećaje. Oni kao što sam rekao nisu vidljivi istog trena međutim uz vremenski faktor svatko od nas će to pomalo osjećati a kako vrijeme bude prolazilo i sve više. Vjerojatne konzekvence održanja na ovim razinama neću niti spominjati. Proučite malo makroekonomske korelacije, stavite ovu našu sirotu zemlju u jedan takav model pa sami zaključite kuda sve to vodi.

A hočeš li čitati moje postove ili ne dok se ne uvede ignore funkcija uistinu prepuštam tebi.

[/quote]

Bravo thompson! Ovo je na nivou koji volim vidjeti. Ispričavam se ako sam bio oštar, ali bio sam željan vrijedne reakcije koju sam i dobio.

Slažem se da vrtoglavi porast cijene nafte itekako ozbiljna prijetnja, i ne samo nama ulagačima. Pa ipak imam neko razmišljanje da se niti rast cijene nafte ne može zauvijek nastaviti ovim tempom, odn. slažem se sa onima koji tvrde da se i ovdje radi o balonu. Jeftine nafte više neće biti, ali budimo realni, ni ovako skupe još dosta vremena, čim se razriješi ova zapetljana situacija.

Također pokušavam razmišljati na način da ni jako skupa nafta ne utječe jednako na sve industrije, znači iziskuje određene pretumbacije portfelja, ali i dalje ima industrija koje će biti malo ili nimalo zahvaćene samom cijenom nafte i spreman sam i dalje držati long pozicije u istima. Što bi srednjeročno trebalo spasiti sve burze ovoga svijeta od lowest low, jer niti je meteor opalio u zemlju niti je 3rd World War na vidiku (bar se nadam).

Dobra ocjena za tebe, ipak te cijenim i dalje. [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Međutim zanimljivo je i s koliko strasti vi koji ste rasprodali cijeli portfelj pokušavate širiti strah. Mogu samo zaključiti da je biti u cashu na volatilnom tržištu puno stresnije nego biti u dionicama. Jer što ako ipak ode gore, a ja ne stignem kupiti, to mora da je trenutak velike panike. Istina, pošto nemate dionica, nemate potrebe ni za tako redovitim praćenjem tržišta pa imate više vremena za tražiti razne depresivne članke vani, to se isto vidi.

Otkud ti to da je bolje biti u cashu, kad nitko još ne zna koji je primarni trend.[bye]
—Jer šta ako ipak ode gore——
Jer buraz ,ako ode gore otići će vrlo malo. Imaš li ti neki razlog za rast?
[/quote]

Nemam, šefe, nemam. Ali znaš što još nemam? Nema ni neki razlog za veliki pad. Zašto? Zato što smo već itekako pošteno pali i duboko vjerujem da su sve dostupne činjenice uračunate. Već sam negdje nabrajao što sve, ovaj čas nemam snage. Nafta je samo jedan od parametara.


Dobro ajde tvrdiš, jer si u dionicama da će se dogoditi ponovo najveći bull rally svih vremena na ZSE, i da se ponovo opet nećemo stići ukrcati,ali:

Eh, ovo da očekujem najveći bull rally svih vremena molim da mi se ne imputira, jer nikada nisam rekao. Ako sam, kao pravi bik :), kontrirao medvjedu, to po automatici ne znači da očekujem najveći bull rally.

Evo što ja očekujem: puno puno straha, puno volatilnosti i vrlo bolan oporavak. Ali ipak polagani oporavak. Koji kao i obično uključuje i nešto neugodnih padova, ali i ponovnih povrataka. Tko ima znanja i moći da lovi ta manja dna, neka lovi, i osobno sam neka ulovio, ali ponegdje sam i ozbiljno fulao.


1. vrlo puno dionica je trenutno još precjenjeno
2. misliš da bi fondovi kupovali još po ovim cijenama, a ono iz bijelog svijeta najavljuju još jači
nastavak recesije.

Fondovska logika je nevjerojatno jednostavna, kad im se upumpavaju sredstva onda kupuju i index raste, a vrijedi i obrat, kad im se sredstva povlače, prodaju dionice i ruše index. To je ko 1 + 1 = 2. A taktiziranje sa količinom casha na računu ima, po meni, daleko manji utjecaj. Jer svrha fondova je da investiraju (isto to piše u njihovim statutima), a držanje casha na računu i nije neko investiranje.


3. gospodarska kriza i kamatna kriza sve je bliža hrvatskoj i tko ima cash taj je kralj. Misliš li da će
fondovi upucavati cash u precjenjene dionice.

Gospodarska kriza (i to u USA) je već pregazila Hrvatsku. A u Hrvatskoj, iako smo isto osjetili posljedice na likvidnosti, situacija nije ni blizu tako kritična kao u USA.


4. dionice su rasle preko 50% u mjesec dana.

A ovo je valjda najveće mazanje očiju, uzmeš 3 dionice koje su zaista rasle 50% zbog izvanrednih financijskih rezultata u 1Q i onda tvrdiš da su sve rasle i da sigurno slijedi pad. Iskreno, da nekolicina dionica koje stvarno jesu rasle sada padnu za npr. 30% ne bih se štedio ni na kojoj fronti da ih se nakupujem jer bi to bio toliki zicer i ta mjera podcijenjenosti da bi si maltene osigurao mirnu starost. 🙂

Moram priznati da si me i ti iznenadio kvalitetom odgovora, kao i thompson, tako da vama dvojici medvjeda ipak skidam kapu danas, dajem dobre ocjene i pažljivo pratim u budućnosti. [smiley]

Ja vas uistinu cijenim i želim što više čuti vaše osobne komentare i analize situacije, a manje cut&paste negativno intoniranih članak izvana i totalno crno obojene kratke napise bez trunke analitičnosti.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Hm, Ameri bas i nisu preoptimisticni

http://sw.interpolls.com/cache/time/ultimatesbrguide08r/poster_o.poll?a=54901&p=110686&c=50&b=&u=3

A anketa je rađena na 100 ili 300 amerikanaca? [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close