Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Visoke cijene nafte uzrokovale stagnaciju na Wall Streetu

Dow 13,028.16 +41.36 +0.32%
Chart for Dow
Nasdaq 2,540.72 +11.87 +0.47%
Chart for Nasdaq
S&P 500 1,431.67 +6.32 +0.44%

Jel pričamo o ovoj stagnaciji.

Prvo skoči pa reci hop:

http://www.clifdroke.com/articles/may2008/051908/051908.mgi

Economic collapse in September?

A rumor is swirling around the Internet that an inglorious end to the U.S. economy is imminent. Unlike previous rumors to this effect, this one carries the weight of recent events in the financial realm and has many believing the rumor will come to pass.



Čini mi se da smo u fazi A3, ako ne i B1.
Papiri će početi prelaziti u novom valu u ruke institucionalnih.

Ma kaki. To di si ti uperio strelicu je bilo 03.01.2008.

Sad smo u fazi Hope. 😉
[/quote]

To si ti u fazi Hope [pray] ili se nadaš da su i ostali?


Prvo skoči pa reci hop:
http://www.clifdroke.com/articles/may2008/051908/051908.mgi
Economic collapse in September?
A rumor is swirling around the Internet that an inglorious end to the U.S. economy is imminent. Unlike previous rumors to this effect, this one carries the weight of recent events in the financial realm and has many believing the rumor will come to pass.

Jako dobar link.
Usporavanje svjetskog gospodarstva sa 3,5% na 1,8%, o čemu se priča kao o katastrofi. Imaju , kažu već i najcrnji scenario koji je 0,8%.
Gdje je sada kolega Sampras, da me razuvjeri da je recesija prošla. [undecid]

Among other findings of the poll is that the top five economic worries among consumers are:
1. Inflation
2. Gasoline
3. Healthcare costs
4. Taxes
5. Jobs

Crude Oil Jun 08 127.28$ trenutno

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


@rooster

Evo baš bio sa par prijatelja i čujem se sa poznanicima.
Nije baš da su u fazi HOPE nakon ovakvog rasta. Lagano idu u cash.
Citiram frenda …..Ja se tebi čudim što nisu još vani…….

"Ovakav rast" je par postotaka, ako i toliko, u zadnjih 2 mjeseca.

Udolina između je tako oštra da je prilično jasno da se radi o:
– izlasku većeg investitora po svaku cijenu
– standardnim pretumbavanjima mirovinaca, izvučem pola mijarde iz OIF-a
– testiranju dna od strane mirovinaca ili OIF-a
– nasilnom trganju margina od strane fondova u vlasništvu banaka

Pa sad, ne kažem ja da ne bi mogao crobi još malo potegnuti prema dole da uhvati bolji zalet i/ili provesti ljeto i na nešto nižim razinama, ali primarni trend je UP.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

e jel zna neko di bi se mogao pogledati brodarski index. ono uglavnom vezano za cijenu prijevoza kako bi mogao bolje pratiti kakva je situacija s brodarima. ako me je ko razumio neka molim odgovori, onaj ko nije molim da se ne javlja… hvala

Evo samo da kažem bok zajednici i da bih isprobao ovo novo čudo na PD-u.
Netko je već dobio dividendu? A crobex statira i promet je nešto veći od 58 milja? Ne miriši mi na dobro.
Ja preko HPB još nisam dobio dividendu.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

meni to sve izgleda jadno i mislim da ću sutra u keš i čekat bolja vremena. Ostavljam jedino ATPL, nek se paca.

Cookie Monster


Evo samo da kažem bok zajednici i da bih isprobao ovo novo čudo na PD-u.
Netko je već dobio dividendu? A crobex statira i promet je nešto veći od 58 milja? Ne miriši mi na dobro.
Ja preko HPB još nisam dobio dividendu.

Objektivno, nema niti jednog razloga da se Crobex održi na ovim razinama. Sve mi se čini da brana polako popušta. Ovaj UP trend polako blijedi, prometi sve manji a loših vijesti sve više. Sada treba strpljivo čekati da se dogodi ono što se jednostavno mora dogoditi i onda iskoristiti priliku.


Pa sad, ne kažem ja da ne bi mogao crobi još malo potegnuti prema dole da uhvati bolji zalet i/ili provesti ljeto i na nešto nižim razinama, ali primarni trend je UP.

Stari moj.
Sekundarni trend je UP koji može završiti ubrzo.
Primarni trend je između DOWN ili SIDEwave


@2007diler

Dileru, brodare ne možeš secirati i izdvojiti od marketa.
Ako market pada i oni će padati, ali manje, ukoliko imaju dobre pokazatelje.
Ali kažem, brodari su voilatilni, i ako počnu padati to rade u velikom luku, kao i što su rasli.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

http://www.clifdroke.com/articles/may2008/051908/051908.mgi

Economic collapse in September?

A rumor is swirling around the Internet that an inglorious end to the U.S. economy is imminent. Unlike previous rumors to this effect, this one carries the weight of recent events in the financial realm and has many believing the rumor will come to pass.

Uf, krasan članak prepun efektnih fraza poput "only the fourth time in history", "Bin Laden options trade", "The 120-year Master Cycle" i sl. I web site bez imalo autoriteta (ovo se barem lako provjeri).

Savjet je, ukratko, prodajte sve dionice jerbo će bit gadno, planete su loše posložene, ciklusima nije dobro (ko je spomenuo PMS?): "From that point until 2014 there won’t be any yearly cycle of long-term consequence in the ascending phase"

Ima samo jedan mali problem, bratski site je najavio smak svijeta 2012, pa sve ovo gore nema nikakvog smisla i očigledno je fejk. 🙂 http://www.december212012.com/

Ja ću oboružan svim gore navedenim informacijama posjetiti svog astrologa da mi veli dokle će sutra ići ATPL-R-A. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Gdje je sada kolega Sampras, da me razuvjeri da je recesija prošla. [undecid]

I Twinsi su nakon udara neko vrijeme dimili i gorili pa se tek onda srušili.


e jel zna neko di bi se mogao pogledati brodarski index. ono uglavnom vezano za cijenu prijevoza kako bi mogao bolje pratiti kakva je situacija s brodarima. ako me je ko razumio neka molim odgovori, onaj ko nije molim da se ne javlja… hvala

ja ga ovdje gledam, mada neki forumaši postaju koji sat ranije nego se objavi na njihovom sajtu, mislim da je koristan jer se u svako doba može pogledati svi indexi koju godinu unazad. Pozdrav!

Vaš link

New Report

Close